Buitenland ik hou van duidelijke informatie Livingstone bouuif uiaar u van houdt ■mmti lumsrni Rellen in Napels na schietpartij 1 informatieavond 24 september 2008. doorlopend van 19.00 - 21.90 oor 1 Afrikanen beschuldigen Italiaanse politie van discriminatie. Man na 26 jaar cel onschuldig verklaard Laatste telg Steinway pianomakers overleden EU wijst verbod op olieboren Noordpool af Venezuela wijst Human Rights Watch de deur PZC Zaterdag 20 september 2008 1 1 CASTELVOLTURNO - Immigranten hebben gisteren rellen geschopt in Napels na de dood van zes Afrika nen, die omkwamen bij een schiet partij. Tientallen oproerkraaiers sloegen ruiten in, vernielden au to's en gooiden met stenen naar de politie. Op de Italiaanse televisie waren beelden te zien van overwegend jonge relschoppers met ijzeren sta ven in hun hand die het verkeer staande hielden. Onder bedreiging stapten mensen uit hun voertui gen. De relschoppers beschuldigen de politie van racisme, omdat die na de schietpartij meldde dat de slachtoffers drugscriminelen wa ren. In de nacht van donderdag op vrij dag werden zes Afrikaanse immi granten doodgeschoten in een tex tielwinkel in de plaats Castelvoltur- no, in de buurt van Napels. Vol gens de politie hebben de daders zeker 130 kogels afgevuurd. De politie denkt dat er een ver band bestaat met de gewelddadige dood van een 53-jarige Italiaanse man, de eigenaar van een amuse mentshal en waarschijnlijk verbon den aan de maffia. Onderzoekers vermoeden dat een lokale maffia- clan een conflict heeft met immi granten uit Afrika, die zich even eens bezighouden met handel in drugs. De slachtoffers kwamen uit Ghana, Togo en Liberia. DALLAS - Een Amerikaan die bijna 26 jaar in de gevangenis heeft geze ten voor verkrachting, is gisteren vrijgelaten omdat DNA-onderzoek uitwees dat hij de verkrachter niet kon zijn geweest. lohnnie Earl Lindsey (56) heeft al tijd zijn onschuld volgehouden en had werkroosters overlegd waaruit bleek dat hij op het tijdstip van de verkrachting in de stomerij was waar hij werkte. Lindsey werd vrijgesproken in Dal las. In de gelijknamige county waar deze stad toe behoort is hij al de twintigste veroordeelde die sinds 2001 op basis van DNA-on- derzoek onschuldig is bevonden. NEW YORK - Henry Ziegler Stein way, het laatste lid van de beroem de familie die zich bezighield met de bouw van piano's en vleugels, is donderdag op 93-jarige leeftijd in zijn huis in New York overle den. Henry Ziegler Steinway is de ach terkleinzoon van Heinrich Engel hard Steinway, die in 1850 van Duitsland naar de Verenigde Sta ten emigreerde en drie jaar later de firma Steinway Sons opricht te. Al in het begin van de 20e eeuw had het bedrijf naam ge maakt als piano- en vleugelbou wer. In 1972 verkocht Steinway de firma aan televisiestation CBS. BRUSSEL - De Europese Unie zal geen stokje steken voor olie- en gasboringen op de Noordpool. „De Noordpool is niet anders dan andere gebieden. Wel moeten we de technieken ontwikkelen waar door het boren veilig kan voor de omgeving." Dat zei Europees Com missaris Andris Piebalgs (Energie) gisteren bij een debat van vereni ging Friends of Europe in Brussel. Olie en gaswinning op de Noord pool ligt gevoelig. Natuurorganisa ties zoals het WNF zijn er tegen omdat het ijs- en sneeuwgebied erg kwetsbaar is. Piebalgs ziet ech ter geen verschil met de bouw van windmolens en waterdammen. CARACAS - Venezuela heeft twee af gevaardigden van mensenrechten organisatie Human Rights Watch (HRW) het land uitgezet. HRW had een rapport gepubliceerd waarin de organisatie president Hugo Chavez beschuldigt van het verzwakken van de democratie en de rechtspraak. Dat berichtten di verse Spaanstalige media gisteren. 'Een decennium onder Chavez: po litieke intolerantie en gemiste kan sen voor de vooruitgang van men senrechten in Venezuela' was de ti tel van het document. Volgens Hu- man Rights Watch heeft Chavez onder meer de vrijheid van me ningsuiting ondermijnd. Van goedkeuring van uw plannen tot aan de oplevering. Door ons geselecteerde dealers: Van materiaalkeuze tot welstandscommissies. Livingstone bouwt al 25 jaar succesvol voor particulieren. Wij lichten u er graag over in. Locatie informatieavond: Hotel Goes A. Fokkerstraat 100,4462 ET Goes Bouwbedrijf Jobse Lievense B.V., Oostkapelle Aannemingsbedrijf L. Buteijn, Krabbendijke Aannemersbedrijf Houterman, 's-Gravenpoider Bouwbedrijf Fa. Th. Van Hoorickx, Sluis Aannemingsbedrijf Gebr. Simons B.V., Terneuzen mtm Tientallen Afrikaanse immigranten sloegen in Napels ruiten in, vernielden auto's en gooiden met stenen naar de politie. foto Salvatore Laporta/AP Gratis Huizotheek met 50 ideeën: 0900 899 60 50 of www.huizotheek.nl Showroom Breda, Vossenberg 4 (naast de Makrol Showroom Almere-Stad-West, Redactiestraat 2. 25 JAAR VILLABOUW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11