25 reizen REISRFDflR.NL Wie in eigen land een beetje uitgekeken is op landgoederenfairs en tuinbeurzen, kan ook eens in België gaan buurten. Zoals Mirjam van Twisk deed. fit Tuinen van Enghien, Pare 5, Eng hien (Edingen), telefoon 0032-23971020, www.enghien-edingen.be. Open van 10.00 tot 18.00 uur en van 1 november tot en met 31 maart van 10.00 tot 16.00 uur, weekend en feestdagen van 10.00 tot 17.00 uur. Nauwelijks terug of we willen weer op vakantie Graadmeter r^po ósés^ reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 20 september 2008 Groen buurten bij de Belg Rond de Abdij van Aywiers, vlakbij Water loo, vinden de beste bin nen- en buitenlandse tuinarchitecten, boom kwekers en rozenkwekers elkaar op het Fête des Plantes. Bezoekers van Aywiers komen voor de meer dan 170 specialisten uit België, Frankrijk, Engeland en Nederland, maar zeker ook voor het park van 7 hectare dat is aangelegd in Engel se landschapstijl. Er is weer een Fê te des Plantes in oktober. Het park zelf met jong groen in het voorjaar en herfstkleuren in het najaar, is onderdeel van het eve nement. Tijdens het tuinfeest zijn er rondleidingen in de abdij en overal is er gelegenheid iets te drin ken of te eten. De abdij ligt bij Lasne in de provincie Waals-Bra bant, ongeveer 15 kilometer ten zui den van Brussel, vlakbij Waterloo. Ook in het negentiende-eeuwse park La Feuillerie bij het dorpje Celles, ten noorden van Tournai/Doornik, wordt meerdere keren per jaar een groenevene- ment georganiseerd. De nadruk ligt daar op zeldzame en vergeten planten en groentes. In april en september ligt het accent op plan ten. Liefhebbers grijpen die gele genheid aan om in contact te ko men met tientallen kwekers uit binnen- en buitenland. In mei draait alles om rododendrons en azalea's. In juni gaat het om antiek en tuinelementen. In het Engelse park rond het kas teel van Beez wordt in mei en okto ber het Festival des Plantes gehou den. Het domein is 3 hectare en ligt aan de oevers van de Maas, vlakbij de stad Namen. Het staat vol met prachtige oude bomen, zo als een grote ginkgo. Het festival biedt de mogelijkheid bij meer dan vijftig gespecialiseerde kwekers planten, bollen en rozenstruiken te kopen. Ook aardewerk en tuinmeu bels gaan er van de hand. Geen specifiek evene ment, maar wel een heer lijk dagje tuinen is te be leven in de 180 hectare grote tuinen rond kasteel Enghien, 25 kilometer van Brussel. Tegen woordig is de stad Enghien eige naar van de tuin, maar voorheen was dit lustoord generaties lang in handen van de D'Arenbergs. In de loop der eeuwen kwam er echter behoorlijk de klad in het onder De overweldigende bloemenpracht rond de Abdij van Aywiers. foto PR/Aywiers houd. Aan de vervallen staat ont worstelde de tuin zich nu precies tien jaar geleden. In 1998 werd de tuin heropend na omvangrijke res tauratiewerkzaamheden en nu stroomt het water weer uit de nis sen in de muur en zien de bezoe kers weer dezelfde bloementuin als de bewoners in de zeventiende eeuw. De Jardins des Fleurs bij het kas teel werd in 1666 zeer nauwkeurig beschreven door Antoine d'Aren- berg. Dit stelde de restaurateurs tien jaar geleden in staat de tuin in de oude luister te herstellen. Het re sultaat is een groen paradijs met fraaie oude bomen in een uitge strekt park met waterpartijen, het Paviljoen van Zeven Sterren temid den van zeven lanen met voorna melijk beuken (vroeger had elke laan zijn eigen soort boom) en een heerlijke bloementuin. Fêtes des Plantes Aywiers, 4 en 5 oktober in Les Jardins d'Aywiers, Ancienne Abbaye d'Aywiers in Lasne (Coutu- re-St-Cermain), www.aywiers.be Groene Beurs Zeldzame Plan ten Celles, 27 en 28 september in La Feuillerie, 1 Rue de la Feuil lerie, Celles (Tournai), telefoon 0032-499416765, www.lafeuillerie.be. Festival des Plantes in Beez, 11 en 12 oktober, Avenue du Chateau de Beez, Beez (Namur), tel 0032-81224670, www.festivaldesplantes.be NEDERLAND Antwerpen BELGIË a Brussel Celles Lasn Enghien BeezJ FRANKRIJK Door het park lopen drie thema routes, verkrijgbaar bij de WV van Enghien. Die routes zijn 'Na tuur' voor een botanische en ecolo gische tocht, 'Park' voor een ge schiedkundige ontdekking en 'Tuin' voor liefhebbers van bijzon dere planten. Een koptelefoon geeft uitleg over de bezienswaardigheden. Het kas teel zeifis overigens niet toeganke lijk voor individuele bezoekers. Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal zijn we benieuwd naar uw reactie op de vraag: Wan neer komt de gedachte op vakantie te gaan weer naar boven? rDe behoefte op vakantie te gaan, is groot. En we hebben 1.001 redenen om te gaan, blijkt uit de reacties die le zers via ReisRadar.nl gaven. „Ik werk om op vakantie te kunnen. Natuurlijk ook om te leven, maar als ik moet overwerken, dan denk ik aan mijn vakantie. Dat helpt goed", aldus G. van Merwen. „Als ik vakantieverhalen van vrienden of kennissen hoor, droom ik vaak weg. Dan denk ik zowel aan mijn laatste vakantie, maar ook aan een nieuwe. En voor je het weet, heb je al weer een bestemming in je hoofd, waar je naartoe wilt", laat mevrouw T. Roossen weten. Opmerkelijk vaak vinden lezers dat ze een vakantie hebben Ver diend' als ze een tijdje niet zijn ge weest. „Ik vind dat ik elk jaar mi nimaal één keer op vakantie moet. En daar hou ik me ook aan. Dus als ik een tijdje niet ben ge weest, dwing ik mezelf tijd vrij te maken om weg te kunnen gaan van mijn eenmanszaak. Als ik dan eenmaal in het buitenland ben, vind ik het heerlijk", meldt B. van Nimwegen. Ook het Nederlandse klimaat wordt vaak als vakantie-aanlei ding genoemd. „Ik denk dat we onszelf hebben aangeleerd de zon op te zoeken na een matige zo mer. Je leest in de kranten dat mensen dan bewust de zon opzoe ken, maar het wordt ook gepro moot. Alsof we zon nodig hebben om te overleven. Natuurlijk is het lekker om in de zon te zitten, maar ik denk wel eens dat het overdreven wordt", aldus me vrouw B. Bleeker. Anderen maken van hun vakan ties een soort levenstijl. „Wanneer ik terugkom van een reis kan ik mij best nog enkele weken bezig houden met het schrijven van een reisverhaal, het plaatsen van tips en foto's op internet, enzo voort. Als deze periode voorbij is, begin ik stilletjes uit te kijken naar andere interessante landen en bestemmingen. Als ik dan een bestemming gevonden heb, be gint de reismicrobe alweer te kriebelen en begint de lange periode van aftellen", „„.éS- aldus S. Tempels. De zomer is voorbij. Daarom is de redactie van ReisRadar benieuwd naar uw antwoord op de vraag: Welk uitstapje maakt u het liefst in de herfst? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ca naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur uw reactie direct naar graadmeter@reisradar.nl Vakantiekriebels Als we een tijdje niet op vakantie zijn ge weest, gaat het bij veel van ons kriebelen en beginnen we weer nieuwe reisplannen te maken. Dat blijkt uit de uitslag van de poll op de website van ReisRadar. Daarin vroegen wij u: Wanneer beginnen bij u de vakantiekriebels? De uitslag Als ik een tijd niet op vakantie ben geweest 46% Als ik heel druk ben 22% Als het een tijdje slecht weer is 20% (4) Als het plots mooi weer wordt 12%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113