Onrust in China om zuivel neemt toe Districtschef Uruzgan gedood bij schietpartij Contract met Russen stopgezet Langlaufen BREITENBACH Langlaufen BRANDENBERG Langlaufen FELDKIRCH Niet alleen melkpoeder, ook yoghurt, ijs en melk bevatten melamine. Mogelijk Australische betrokkenheid bij vuurgevecht in Chora. Australië komt terug op uraniumexport naar Moskou. 'iïm waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 cPm door Remko Tanis SHANGHAI - Chinezen vrezen voor wat hen nog meer te wachten staat nu het land opnieuw verzeild is in een crisis rond onveilig voed sel. Niet alleen melkpoeder blijkt vergiftigd met melamine, maar ook ijs, yoghurt en melk worden nu uit de winkels gehaald. Ge vreesd wordt dat ook veevoer be smet is met de stof Intussen breidt de crisis zich uit naar het buitenland. Twee Chinese zuivelfabrikanten hebben hun ex portproducten teruggeroepen uit Jemen, Bangladesh, Birma, Gabon en Burundi, omdat ze besmet zijn met melamine. Gisteren werd bekend dat een vier de baby in China is overleden door de consumptie van het vergif tigde melkpoeder van fabrikant Sanlu. Sinds woensdag staat het of ficiële aantal op 6244 zieke baby's, van wie er 158 ernstig aan toe zijn. Van 22 zuivelfabrikanten is inmid dels bekend dat ze, net als Sanlu, melamine aan hun melkpoeder toevoegden. De stof verhoogt de voedingswaarde op een kunstmati ge manier. Bij de getroffen baby's veroorzaakt het nierproblemen. Tienduizenden ouders hebben hun kind al laten onderzoeken. Te gelijk groeit de woede en de discus sie over de rol van de overheid en de staatsbedrijven in de zoveelste crisis rond onveilige producten in korte tijd. In 2004 stierven dertien baby's, eveneens aan slecht geproduceerd melkpoeder. Daarna volgden pro blemen met vergiftigde eieren, be- Het zoveelste voedselschandaal in China zet het land flink op zijn kop. Gisteren overleed een vier de baby nadat hij melkpoeder met melamine had gekregen. KABUL - Districtschef Rozi Khan van Chora, een stadje in Uruzgan, is woensdag om het leven geko men tijdens een vuurgevecht waar bij meerdere partijen betrokken waren. Bij de schietpartij iets ten noorden van Tarin Kowt waren Australische troepen, de Afghaan se politie, tribale strijders (burger wacht) en vermoedelijk taliban be trokken. Volgens een woordvoerder van De fensie in Den Haag gisteren waren er geen Nederlandse militairen bij. Niet duidelijk is onder welke om standigheden het vuurgevecht plaatsvond en wie verantwoorde lijk is voor de dood van Khan en een aantal van zijn lijfwachten. De ISAF en de Afghaanse politie doen onderzoek naar de omstandighe- 15* Rozi Khan, districtschef in een stadje in Uruzgan, is tijdens een vuurgevecht om het leven geko men. Nog onduidelijk is wie daarvoor verantwoordelijk is. den, aldus de woordvoerder van Defensie. De plaatsvervangend chef van de politie Ghulab Khan Wardak heeft gemeld dat buitenlandse troepen Rozi Khan 'per ongeluk' hebben gedood, maar volgens Defensie is die bewering voorbarig. De Defensie-woordvoerder wijst erop dat de zoon van Rozi Khan stelt dat het om een ongeluk gaat. „De situatie was zeer complex en de betrokkenen proberen alle puzzelstukjes bij elkaar te krijgen", aldus Defensie. Minister Eimert van Middelkoop (Defensie) noemde het overlijden van Rozi Khan 'een tegenslag die ik zeer betreur'. Hij prees de dis trictschef als iemand met een sterk tribaal gezag, die een jaar ge leden nog met de Nederlanders meevocht bij de slag om Chora en met wie ISAF er de afgelopen an derhalf jaar juist in was geslaagd daar een vorm van duurzame vei ligheid te creëren. De Afghaanse president Hamid Karzai heeft inmiddels zijn zorg over de 'vergissing' van het vuurge vecht uitgesproken, en noemde de slachtoffers 'naaste medewerkers'. PZC Vrijdag 19 september 2008 7 smet varkensvlees, antibiotica in vis, vervuilde diepvriessnacks, gifti ge tandpasta en lood in kinder speelgoed. In maart vorig jaar vond de Ameri kaanse keuringsdienst van waren melamine in honden- en katten voer uit China. Enkele duizenden Amerikaanse huisdieren gingen er dood aan. Het maakt de veront waardiging onder Chinezen alleen maar groter dat hun eigen baby's het slachtoffer worden van diezelf de stof. De overheid probeert de gemoede ren te kalmeren, onder meer door de berichtgeving in de media aan banden te leggen en hoge bestuur ders die direct verantwoordelijk zijn voor de nieuwste crisis te ont slaan. Achttien betrokkenen zijn gearresteerd. De regel dat staatsbedrijven geen bezoek krijgen van overheidsin- specteurs zolang ze zelf een goed controlesysteem hebben, is per di rect afgeschaft. door onze correspondent René Groeneveld CANBERRA - De Russische interven tie in Georgië leidt ertoe dat Au stralië een belangrijk uraniumcon- tract met Rusland herziet. Austra lië sloot vorig jaar een exportcon tract af ter waarde van 560 mil joen euro voor de levering van ura nium aan Rusland, maar een parle mentaire commissie raadt de rege ring nu af de Russen nog langer van deze brandstof voor nucleaire energiecentrales te voorzien. De Australische premier Rudd meent dat de westerse wereld op een keerpunt staat in zijn relatie met Rusland. „We staan als inter nationale gemeenschap voor een zware uitdaging", zei hij gisteren. Vorig jaar nog had de toenmalige conservatieve premier Howard triomfantelijk met het Russische contract gezwaaid, nadat hij en de Russische leider Poetin in Sydney een handtekening op de omvang rijke exportovereenkomst hadden gezet. Dit was voor de Australi sche economie, die zwaar leunt op mijnbouw, een flinke opsteker. Economische redenen waren in april van dit jaar ook de reden dat de nieuwe Labourregering over stag was gegaan, hoewel slechts een minieme meerderheid binnen de Labour-partij de export van ura nium steunt. Het onderwerp had altijd al gevoelig gelegen binnen deze partij. Na een emotioneel de bat werd afgelopen voorjaar toch besloten een jarenlange ban op het openen van nieuwe mijnen op te heffen en de 'deal' van Howard over te nemen van de vorige rege ring. Incl. langlaufles met Ned.sprekende reisleiding, ontbijt en diner! Vertrekdata: 3-10-17-24-31/1, 7-14-21-28/2 en 7-14-21/3 Uitgangspunt van deze sportieve reis is het authentieke Breitenbach, gelegen aan de rivier de Inn en omgeven door imposante Alpen. We langlaufen door de omringende bossen van Westendorf, het sneeuwzekere Hochfilzen, Kössen in de Kaiserwinkel en het populaire en gezellige Pertisau. U verblijft in het 3-sterren Gasthof Kaiserblick, dat rustig gelegen is in één van de wijken van Breitenbach. Het hotel beschikt o.a. over een lift, restaurant, bar, tennisbaan. Elk uur kunt u gebruikmaken van de gratis skibus naar Wörgl. Inclusief langlaufles, ontbijtbuffet, 3-gangen diner met keuzemenu, 1 x per week Bauernbuffet, fakkelwandeling en muziek-/ dansavond. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen inclusief busreis. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40011 Incl. langlaufles met Ned.sprekende reisleiding, ontbijt en diner! Vertrekdata: 17-31/1, 7-14-21-28/2 en 7-14/3 Het kleine plaatsje St. Koloman, gelegen in de Tennengau nabij Salzburg, is met de prachtige berglandschappen en de prima geprepareerde langlaufloipes een ideale bestemming voor deze sportieve langlaufsafari! We verkennen de mooiste langlaufgebieden, waaronder Abtenau, Gosau en Werfenweng, en brengen tevens een bezoek aan de fraaie Mozartstad Salzburg. U verblijft in het 3-sterren Gasthof Goldener Stern, een familiehotel met o.a. restaurant, huisbar, sauna en stoombad. Inclusief langlaufles, dagelijks ontbijtbuffet, 3-gangen diner met saladebuffet, fakkelwandeling met Glühwein, een speciaal Bauernbuffet en muziekavond! Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen inclusief busreis. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40003 Incl. langlaufles met Ned.sprekende reisleiding, ontbijt en diner! Vertrekdata: 17/1, 7-28/2 en 7-14/3 Bent u nog op zoek naar een heerlijke actieve vakantie in de langlaufgebieden van Tirol? Dan bent u bij KRAS.NL aan het juiste adres! Wij selecteerden een goed hotel in Brandenberg, vanwaar u prachtige tochten kunt maken. Elke dag nemen we u mee naar een ander gebied, zodat u al wandelend, langlaufend of skiënd kennis kunt maken met onder meer Westendorf, het Alpbachtal, Kössen en de 'Parel van Tirol': Pertisau! U verblijft in het 3-sterren Hotel Neuwirt dat o.a. beschikt over een lift, restaurant met cafégedeelte en sfeervolle Stubes. Incl. langlaufles, ontbijtbuffet, 3-gangen diner, après-skiavond, citeravond en afscheidsavond met muziek. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen inclusief busreis. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40010 daëen vanaf 0-v2 Person, en Incl. langlaufles met Ned.sprekende reisleiding, ontbijt en diner! Vertrekdata: 3-10-17/1, 7-14-21-28/2 en 7-14-21/3 In het westen van Oostenrijk, tegen de grens met Zwitserland en het ministaatje Liechtenstein, ligt het middeleeuwse stadje Feldkirch. Van hieruit ontdekken we het oudste wintersportgebied van Oostenrijk, de Vorarlberg. Hier kunnen we ons op de 800 km aan loipes en prachtige skipistes uitstekend vermaken. Bovendien maken we ook leuke uitstapjes over de grens naar Zwitserland, Duitsland en Liechtenstein! U verblijft in het 4-sterren Hotel Weisses Kreuz, op ca. 2,5 km van Feldkirch. Het hotel beschikt o.a. over een lift, restaurant, bar en Turks stoombad. Incl. langlaufles, ontbijtbuffet, 3-gangen diner, 2 specialiteitendiners en thema-avonden. Prijzen -- zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen inclusief busreis. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/40006

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7