Zeeland Al maken ze er een wijnkelder van Bijna honderd kandidaten waterschap Deurloo Interieurhuys Duivelands Meubelhuis 4301 JD Zierikzee Wilgenstraat 1, Oosterland Dreef 14, Bruinisse AutoTeam Heijkoop haalt herinneringen op aan hotel Britannia. Zondagse boeken vol zilverwerk Gordijnjaloezieën Havenplein 3 Tel. 0111 - 415951 www.deurloozierikzee.nl Tel. 0111 -641213/484012 www.duivelandsmeubelhuis.nl ...showroom opruiming met kortingen tot 20% kijk op autoteam.nl S PZC Vrijdag 19 september 2008 29 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wat zou Cor Heij koop toch graag het plantsoentje bij Britannia opbreken. Het mag diezelfde dag weer dicht. Maar dan kan hij nog een keer de bunkers onder het voormalige boulevardho tel in Vlissingen aan het publiek la ten zien. Hoeveel mensen zouden eigenlijk nog weten dat ze er zijn? „Iedereen heeft het wel over het wel of niet slopen van Britannia", zegt de voorzitter van de Walcher- se Stichting Bunkerbehoud, „maar er ligt ook nog een heel bunker complex onder. Eén bunker ligt on der de hoteltoren, de ander onder de bewonersflat ernaast. In novem ber 1999 hebben we ze voor het laatst opengesteld, omdat die maand de nieuwbouw voor Brit zou beginnen." Dat het er negen jaar later nog steeds niet van is gekomen, en dat de voorgenomen sloop van het complex nooit is doorgegaan, kon de stichting toen niet bevroeden. Niet dat ze er stiekem blij mee is. Sterker: hoewel het haar doelstel ling is bunkers te behouden, te be heren en te restaureren, heeft ze zich daar negen jaar geleden ook voor sterk gemaakt. Want zo bij zonder is het bouwsel niet. „Het is 'Zo'n bunkercomplex straalt iets magisch uit. Al die gangen, al die kamers' gewoon een groot gangenstelsel", herinnert Cor Heijkoop zich. Als kleine jongen ging hij met school wel eens naar de toneelzaal van Britannia. „Dan keek je zo récht op de ingang van de bunkers. In dertijd zat de padvinderij in het hotel. In de tijd dat de Koude Oor log begon te spelen is de marine er bij gekomen. Die heeft het tot in de jaren zestig gebruikt als verbin dingscentrum, net als de Duitsers twintig jaar eerder." Van hun aanwezigheid was toen al niets meer te zien. Zodra Britan nia op 3 november 1944 in gealli eerde handen viel, werden de Duit se krijgsgevangenen afgevoerd. Hun apparatuur lieten ze staan, maar geheime documenten had den ze zelf al vernietigd en het meubilair kwam de Vlissingse be volking goed van pas. Toen het ge vaar van de Koude Oorlog was ge weken, werd de Brit weer een ho tel aan de boulevard van Vlissin gen. Nu is de rechterbunker, onder de bewonersflat, al jaren afgeslo ten. „Daar kun je niet meer in", weet Heijkoop. „Maar het zou mooi zijn als de projectontwikke laars rekening houden met de an dere bunker, onder de hoteltoren. Zo'n bunkercomplex straalt iets magisch uit. Al die gangen, al die kamers. En dan geldt hotel Britan nia ook nog eens als symbool voor de strijd om Vlissingen. Al maken ze er maar een wijnkelder van." MIDDELBURG - Voor de komende verkiezingen van waterschap Zeeuwse Eilanden hebben zich 96 kandidaten aangemeld. Komende woensdag worden de complete kandidatenlijsten definitief vastge steld door het stembureau. De lijsttrekkers van de deelnemen de partijen zijn Martha Blom (Al gemene Waterschapspartij WZE), Jabon Mol (CDA), Jaap van Ginkel (Christenunie), Wilma Brouwer (Partij van de Arbeid), Lou Water man (Partij voor Zeeland), Jaap Elegante eenvoud voor grote ramen Hoekman (SGP), Jaap Huisman (WD) en Jikkie van der Giessen (Water Natuurlijk). De kandidaten strijden om 21 van de dertig zetels voor ingezetenen van het algemeen bestuur. De ne gen overige zetels in het algemeen bestuur worden bezet door men sen die zijn aangewezen door land bouworganisatie ZLTO (vier ze tels), het Bosschap (één) en de Ka mer van Koophandel (vier). De verkiezingen zijn van 13 tot en met 25 november. GOES - Een muiter, een klamp en een aanzetstuk: dat was wel het minste wat er in zilver aan je bijbeltje moest zitten, wilde je, net als Kortjakje, indruk maken op de rest van de goegemeente. Maar zilveren hoek stukken, een omlijsting, een rug of zelfs een volledige kaft in zilver, behoorden in zeventiende, achttiende en negentiende eeuw ook tot de mogelijkheden om met je kerkboek te laten zien, dat je heus niet de minste was. Het Historisch Museum in Goes toont tot 3 januari de bijzondere collecte kerkboeken van Bernard van Noord- wijk, die antieke boeken met zilveren en gouden orna menten verzamelt en bestudeert. Bijzondere aandacht is er in Goes voor ornamenten van zilversmeden die in Zeeland, vooral in Goes en Middelburg, actief zijn ge weest. Meer informatie over de expositie staat op www.hmdb.nl. foto Ronald den Dekker DIENSTEN Zaterdag 20 en zondag 21 september Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. officieel Opel Chevrolet Dealer voel je v r i j Goes Klein Frankrijk 31 Tel. 0113 - 237923 Krabbendijke Westweg 5 Tel. 0113 - 502010 Vlissingen Bedrijfsweg 2 Tel. 0118 - 461710 AutoTeam heeft ook vestigingen in Bergen op Zoom, Roosendaal en Steenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67