TUIN Waar gaat uw geld naartoe? Zuidhavenpoort tijdelijk dicht mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Van Gogh op een theepot Rekenkamercommissie doet oproep voor onderzoeksvoorstellen. Zeeuwse Muziekschool last fluitinstuif af Fybromialgielezing in ziekenhuis Dirksland Thuisverzorgers praten over dementerenden IVN gidst laatste gang door oude Riethoek S PZC Vrijdag 19 september 2008 j 27 RENESSE - Lida van Oosten uit Renesse verzamelt Zoete Genot loopt van 21 september tot en met De expositie opent tijdens de Blik op Kunstroute, bijzondere Engelse theepotten, zoals dit kleine 4 november en illustreert de klassieke combina- die zondag is van 13.00 tot 17.00 uur. Er kan dan koperen potje uit de Charlotte di Vita-serie. Haar tie van thee en chocolade: de theepotten van van kunst genoten worden op drie locaties: De collectie is vanaf zondag te zien in museum De Van Oosten staan zij aan zij met chocoladeblik- Blikvanger, hotel De Zeeuwse Stromen en exposi- Blikvanger in Renesse. De tentoonstelling Het ken uit de collectie van het blikmuseum. tieruimte 't Opstapje. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - De rekenkamercommis sie Schouwen-Duiveland en Tho- len is op zoek naar ideeën voor haar onderzoeksprogramma 2009. Inwoners en ondernemingen op Schouwen-Duiveland kunnen tot 8 november hun suggesties indie nen bij de commissie. De rekenkamercommissie contro leert of de gemeente haar geld goed besteedt. Eerder nam zij bij voorbeeld het subsidiebeleid en het reïntegratiebeleid van de ge meente onder de loep. Een onder zoek naar de mogelijkheid om bin nen de gemeente meer bedrijfsma tig te werken is nog gaande. De criteria waar onderzoeksvoor stellen aan moeten voldoen, zijn te vinden op de website van de ge meente Schouwen-Duiveland, on der het kopje rekenkamercommis sie. Daar is ook een contactformu lier te vinden. Suggesties kunnen ook gestuurd worden naar de Pape- weg 56, 4471 BH, Wolphaartsdijk. ZIERIKZEE - De Zuidhavenpoort in Zierikzee gaat een weekje dicht. Van maandag 29 september tot en met vrijdag 3 oktober kan gemoto riseerd verkeer niet door de poort. Fietsers en voetgangers kunnen wel van de doorgang gebruikma ken. De afsluiting is nodig om re paraties uit te kunnen voeren en om de poortdeuren terug te han gen. Vorig jaar is verschillende ma len schade gereden aan de Zuidha venpoort door vrachtwagenchauf feurs die via de verkeerde kant de poort inreden. De schade aan de deuren is hersteld. Tevens is achter stallig onderhoud uitgevoerd. Om aanrijdingen te voorkomen wordt een stalen portaal geplaatst voor de Zuidhavenbrug; de toe gang tot de poort. ZIERIKZEE - De fluitinstuif van de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat in Zierikzee gaat mor gen niet door. De organisatie kreeg te weinig aanmeldingen. Tijdens de bijeenkomst zouden kinderen met blokfluit of dwars fluit samen musiceren. De fluitinstuif was ingepland als onderdeel van het Festival des Flu tes. DIRKSLAND - Marion Strik van de Nationale Vereniging voor Fybro- mialgiepatiënten vertelt maandag in het ziekenhuis van Dirksland over deze aandoening, een vorm van reuma. De bijeenkomst in het personeels- restaurant wordt gehouden door de Reumapatiëntenvereniging Goe- ree-Overflakkee en begint om 19.45 uur. De toegang is gratis. ZIERIKZEE - Mensen die thuis de menterenden verzorgen, komen dinsdag in Zierikzee bij elkaar in een contactgespreksgroep. Zorgver lener Allévo organiseert daarna nog zeven van zulke bijeenkom sten in haar gebouw in de Greve- lingenstraat. Deelname aan de avonden is gra tis. Meer informatie en opgeven kan via 0113 - 249211. KLOETINGE - Gidsen van de IVN ne men belangstellenden zondag 21 september mee op een wandeling door de Riethoek bij Kloetinge, die op het punt staat met huizen te worden volgebouwd. Vanuit de Buys Ballotstraat kunnen wande laars, met toestemming van de slo per, kennismaken met het gebied. De wandeling begint om 14.00 uur en iedereen kan aansluiten. Baanvelden 13 Postbus 88 4715 ZH Rucphen É-mail: info@skidome.nl Tel.: +31(0)165 - 34 3134 www.skidome.nl/www.kiddieskidsklup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65