sp Grand café eind 2009 open ARTEC Auto over de kop INTERIM BV Geen geld VZOS en Aemstie SCHOUWEN-DUIVELAND Vijftien vergunningen voor rapen oesters in Waddenzee 31 ROC Zeeland lijdt 3,7 miljoen euro verlies 31 iSÊmBÊESHB^^SS^Êi- .êkmfzm Stichting Monumenten gaat in gesprek met kandidaat-exploitanten. kwekerij 'De Groene Kraai' Telefoon JÊ* MW I Vrijdag 19 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Het grand café moet qua uitstraling aansluiten op de monumentale omgeving. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Voor eind 2009 wordt in de monumentale 'Hoge Loods' aan de Vissersdijk in Zierikzee een grand café gerealiseerd. Eigenaar Stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland, een dochter van Stichting Renesse, gaat binnenkort in gesprek met kandidaat-exploi tanten, waarvan enkele afkomstig zijn van Schouwen-Duiveland. De hoge loods is onderdeel van een complex van houtloodsen, recht tegenover de monumentale Noord- en Zuidhavenpoort. In de zogeheten lage loods is sinds 2004 de Stads- en Commerciewerf ge vestigd waar historische schepen worden gerestaureerd. Het is, zegt voorzitter Renger Erenst van de monumentenstichting, de bedoe ling dat het grand café in de er naast gelegen hoge loods qua stijl en uitstraling volledig aansluit op de nautisch-historische omgeving. Erenst: „Het mag natuurlijk geen veredelde patatkraam worden. We zoeken voor het grand café echt de aansluiting met de scheepswerf" Dat de animo onder ondernemers voor het drijven van een grand ca fé in de Hoge Loods behoorlijk is - er hebben zich meerdere kandida ten gemeld - verrast Erenst niet. „Je zit tenslotte op een heel mooi punt in Zierikzee." De plannen voor de verbouwing van de hoge houtloods tot een grand café met 250 vierkante me ter bedrijfsoppervlakte liggen klaar. De monumentencommissie heeft er haar licht over laten schij nen en haar goedkeuring aan ge hecht. Bij de gemeente Schou wen-Duiveland is een bouwver gunning aangevraagd en daar is po sitief op gereageerd. Op zich is het verbouwen van de hoge houtloods in strijd met het bestemmingsplan, maar dat weer houdt het college van burgemees ter en wethouders er niet van groen licht te geven voor het pro ject. Het bouwplan past namelijk weer wel uitstekend in de ontwik kelingsvisie horeca Schouwen-Dui veland. „Als horecaontwikkelings- gebied in Zierikzee wordt onder meer de Vissersdijk genoemd. Het vestigen van een grand café in een monument levert ook een bijdra ge aan de kwaliteitsverbetering in uitstraling van horeca in Zierik zee." Ook voor wat het parkeren Wj In de monumentale 'Hoge Loods' aan de Vissersdijk in Zierikzee komt voor eind 2009 een grand café. Binnenkort zijn er gesprek ken met aspirant-exploitanten. voor bezoekers van het grand café betreft ziet de gemeente geen pro blemen. De openbare parkeer plaats aan het wat verderop gele gen 's Heer Lauwendorp biedt plaats aan vijfenzestig auto's. Om de hoge loods geschikt te ma ken voor de functie van grand café is een ingrijpende verbouwing no dig. De loods is destijds gebouwd voor de opslag van hout. Voor een goede ventilatie zitten er brede kie ren tussen de planken waaruit de wanden zijn opgebouwd. Erenst: „Het is de bedoeling dat er een soort glazen binnenbak ge maakt wordt zodat de gasten droog en tochtvrij zitten." De basis voor de verbouwing ligt vast. Hoe de indeling er straks exact uit gaat zien wordt het resul taat van overleg tussen de monu mentenstichting en de toekomsti ge exploitant van het Zierikzeese grand café. BRUINISSE - Op de rijksweg N59 in Bruinisse is woensdagavond een automobilist met zijn auto over de kop geslagen. Het ongeluk gebeur de rond kwart over tien. De 21-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland had zijn voertuig niet voldoende on- Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden-/hogerkader l\lu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 info@iartec-interim.nl www.artec.interim.nl Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak ZIERIKZEE - Het muziekfestijn Aem stie Alive in Burgh-Haamstede en muziekvereniging VZOS uit Oos- terland krijgen geen extra subsidie. Die hadden ze aangevraagd bij de gemeente Schouwen-Duiveland voor het houden van eenmalige ac tiviteiten. Volgens de gemeente vroegen én kregen beide partijen ook vorig jaar zo'n incidentele subsidie aan voor dezelfde evenementen. Het is gemeentelijk beleid om niet twee jaar achter elkaar voor het zelfde evenement incidenteel geld beschikbaar te stellen, omdat het dan om structurele subsidie gaat. der controle en sloeg vervolgens over de kop. De bestuurder kwam er zonder ernstige verwondingen van af, wel liep hij een bloedneus op. Het voertuig van de man uit Schouwen-Duiveland is weggeta- keld. Tip? redactie@pzc.nl Ook de regiokantoren van deze krant ontkomen er niet aan: digi talisering. De internetsite van de krant wordt steeds belangrijker, computers van de werknemers worden vervangen door laptops en iedere redacteur krijgt de be schikking over een zogenaamd docking station. De chef van één van de kantoren was zo in de ban van al dat nieuws, dat hij geestdriftig maar per ongeluk de telefoon opnam met: 'Goeiemorgen, met de pzc punt nl'. Collega's prijzen hem om dat en thousiasme. Sterker nog, ze gaan hem straks allemaal privé bellen. Kijken of hij opneemt met: 'Hal lo, u spreekt met Toon dot com'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63