Binnenland AUTOSHAK.NL Balkenende rustig onder alle kritiek OCCASION Chronisch zieke levert in [fpIM Inwoners Zandt krijgen brief Restanten uitverkoop! www.logus.nl OP ZOEK NAAR DE VAN JE DROMEN? 17.950,- KIJK VOOR AL ONZE DROOM-OCCASIONS OP waar anders? Alleen opmerkingen van Wilders raken premier zichtbaar. Man slaapt roes uit op de snelweg Oordopjes verplicht in ambulances 'Geen indexatie bij pensioenfondsen' Minder besmettingen blauwtong na inenten Verdachte verspreiden kinderporno opgepakt Moszkowicz: geen wapens huis zakenman Ook gehandicapten zijn dupe van bezuinigingen blijkt uit cijfers Nibud. voordelig sanitair, tegels, laminaat e.d. bij LOGUS Vlissingen LOGUS PZC Vrijdag 19 september 2008 5 VW Golf Plus 1.6 FSI door Lianne Sleutjes den haag - Het is raar, vindt minis ter-president Balkenende. „Neder landers zeggen in peilingen dat ze gelukkig zijn en best tevreden met zorg en onderwijs. Maar gaat het over de politiek, dan geldt er iets anders." De burger is ontevreden over dit kabinet en de oppositiepartijen wrijven dat de premier flink in tij dens het Kamerdebat over de rijks begroting voor volgend jaar. Zij vinden het helemaal niet raar dat de burger het kabinet afbrandt. „U breekt beloften. Over koopkracht van minima, over kinderopvang", meent GroenLinks-fractievoorzit- ter Femke Halsema. „U zegt zo vaak dat u iets gaat doen aan de werkdruk in zorg en onderwijs, maar u doet niets", vindt SP-leider Agnes Kant. „U staat hier als een soort Colijn: 'Gaat u rustig slapen, het komt goed'", waarschuwt WD-voorman Mark Rutte. En D66-fractievoorzitter Alexander Pechtold: „Ik mis Wat deed u bij de embryodiscussie, waarom ontving u niet een bankpresident toen een bank werd overgeno men", verzucht hij. De coalitiepar tijen CDA, PvdA en Christenunie vallen de premier niet lastig. Zij hebben de dag ervoor hun lofzang gehouden op de begroting. Alle kritiek pareert Balkenende met geruststellende woorden. Of hij gaat er vliegensvlug aan voor bij. Als het gaat om de koopkracht werkt het kabinet 'aan een nul of plus voor iedereen' en de Neder landse economie kan zelfs een in ternationale crisis aan. De premier betoogt verder dat hij wel degelijk aanwezig was bij belangrijke dis cussies, al trad hij niet steeds op de voorgrond. Maar de kritiek van PW-leider Geert Wilders raakt hem zicht baar. „Praat u eigenlijk wel eens 'Ik wil een samenleving met respect. Je moet niet één groep in een hoek zetten' met iemand die is geslagen of be spuugd?", voegt de PW-leider de premier toe. „Straatterroristen zijn meestal Marokkanen. Dat tuig moet het land uit. U leeft in uw ei gen Nederland. Daarom vertrou wen de mensen u niet." „Tegenstellingen moeten niet aan gewakkerd worden", valt Balkenen- groningen - Een 28-jarige man uit Oude Pekela is in de nacht van woensdag op donderdag door de politie aangehouden, nadat hij sla pend in een stilstaande auto mid den op de rijbaan van de snelweg A7 bij het Groningse Scharmer was aangetroffen. Hij was onder in vloed van alcohol en drugs onder weg naar huis in slaap gevallen. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. maastricht - Ambulancebroeders in Zuid-Limburg moeten vanaf volgende maand oordopjes dragen als ze uitrukken met sirenes. Deze maatregel is genomen nadat één van de chauffeurs ernstige gehoor problemen opliep. De speciale oor dopjes sluiten de gehoorgang overi gens slechts deels af, zodat nog wel communicatie met de meldka mer mogelijk is, en onderling ge sprekken gevoerd kunnen worden. amsterdam - De Vereniging van Bedrijfstakpensioenfondsen (VB) houdt er rekening mee dat veel fondsen pensioenen niet zullen in dexeren, ofwel compenseren voor inflatie. Als pensioenfondsen niet of gedeeltelijk indexeren, gaat de koopkracht van pensioengerechtig den er volgend jaar op achteruit. Komende maanden wordt een be slissing over indexatie genomen. den haag - Vaccineren tegen de dierziekte blauwtong werkt. Tot die slotsom komt het ministerie van Landbouw, kijkend naar het aantal gevallen van blauwtong. Ne derland telde gisteren 33 besmet tingen. Een jaar geleden werd nog op 1.020 bedrijven blauwtong aan getroffen. De overheid begon in mei een vaccinatiecampagne waar bij veehouders hun dieren vrijwil lig kunnen laten inenten. rotterdam - De recherche heeft maandag een 41-jarige man uit Sliedrecht aangehouden op verden king van het bezitten, vervaardi gen en verspreiden van kinderpor no. Dat heeft de politie gisteren la ten weten. In het huis van de ver dachte werden onder meer een pis tool, een revolver, zo'n 8.000 dvd's, 20.000 dia's en losse hard disks in beslag genomen. den bosch - Advocaat Moszkowicz bestrijdt dat zaterdag wapens zijn gevonden in de woning van zijn cliënt Hans van Meesen, die sinds dien vastzit op verdenking van he ling van schilderijen. Volgens Mos zkowicz zijn de wapens aangetrof fen op het landgoed van Van Mee sen waar ook diens 23-jarige zoon woont. Volgens Moszkowicz is het chalet waar de zoon woont 'niet toegankelijk' voor zijn vader. de uit tegen Wilders. „Arm, rijk, verschillende geloven. Dingen die niet deugen moet je aanpakken, binnen de rechtsstaat. Ik wil een samenleving met respect. Je moet niet één groep in een hoek zet ten", zegt hij, terwijl hij een paar keer stevig met zijn handen op het spreekgestoelte timmert. „U heeft geen monopolie op de werkelijk heid. Ik weet ook hoe het zit. En de Tweede Kamer ook." Die duidelijkheid levert Balkenen de Kamerbreed handengeroffel op de bankjes op. Voor zijn stellingna- me krijgt hij zelfs de complimen ten van Pechtold. Als het gaat om het pareren van Wilders, ver schuilt Balkenende zich in elk ge val niet achter blijmoedige taal. Waarmee hij zich moediger toont dan WD'er Rutte, die zijn voor malige fractiegenoot geen stro breed in de weg legt. T zandt - De inwoners van het Groningse 't Zandt hebben giste ren een brief gekregen van burge meester Albert Rodenboog van Loppersum over de vrijlating van de vermeende pyromaan, 't Zandt valt onder Loppersum. De 20-jarige verdachte werd woensdag door de rechtbank van Groningen op vrije voeten gesteld. Vorige week was zijn voorlopige hechtenis al opgeheven. Hij werd toen direct weer aangehouden op verdenking van het versturen van poederbrieven, maar is nu alsnog vrijgekomen. Met de informatie brief aan de inwoners hoopt burge meester Rodenboog onrust onder de bewoners van het kleine dorp 't Zandt te voorkomen. Overigens is de man na zijn vrijlating woens dag niet teruggekeerd naar zijn woonplaats. De rechtbank bepaal de dat er onvoldoende reden is de verdachte nog langer vast te hou den. Het Openbaar Ministerie gaat tegen dit besluit in beroep. utrecht - Vooral chronisch zieken en gehandicapten met minimum loon zijn volgend jaar de dupe van bezuinigingen op de compensatie regeling voor ziektekosten. On danks 100 miljoen euro die het ka binet uittrekt om de ingreep te ver zachten, gaat een alleenstaande met minimumloon er gemiddeld 2,7 procent op achteruit. Een paar met hetzelfde inkomen levert zelfs tot 5,5 procent in. Dat blijkt uit gisteren gepubliceer de berekeningen van het Natio naal Instituut voor Budgetvoorlich ting (Nibud) in opdracht van de Chronisch zieken en Gehandicap ten Raad (CG-Raad). Ook alleen staanden met een WAO- of bij standsuitkering die recht hebben op een gemiddelde vergoeding voor ziektekosten, gaan respectie velijk 1,5 en 1,7 procent erop achter uit ten opzichte van dit jaar. Van de structurele tegemoetko ming voor gehandicapten en zie ken die in AWBZ-instellingen ver blijven, heeft de CG-Raad nog geen duidelijke berekeningen. 20 september a.s. Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T. 0118-69 00 25 Premier Balkenende staat klaar om de Kamer antwoord te geven tijdens de tweede dag van de Algemene Beschouwingen. foto Evert-Jan Daniëls/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5