'Sport Groentjes van Kroon reageert te laat op uitval Imanol Erviti Mededelingen van het waterschap Jan Werle verovert open Europese titel Scheidsrechter geeft verkeerde speler rood Kans op Tourstart in Nederland groeit Rus blijft verrassen in Guangzhou Van Commenée verlaat NOCNSF Jens Mouris verruilt de baan voor de weg Bondscoach Siemerink acht het risico te groot om Haase op te stellen. 42 I Vrijdag 19 september2008 PZC LIVERPOOL - Jan Werle heeft giste ren in Liverpool het open Euro pees schaakkampioenschap gewon nen. De 24-jarige grootmeester speelde door een remise tegen de Fransman Maxime Vachier-Lagra- ve acht punten uit tien partijen bij een. De enige concurrent, de En gelsman Michael Adams, bleef ste ken op 7,5 punt. Werle won zeven partijen, verloor er eentje en speel de slechts twee keer remise. GLASGOW - De Italiaanse scheids rechter Matteo Trefoloni heeft in de slotfase van wedstrijd Celtic - Aalborg BK in groep E van de Champions League een verkeerde speler van de Deense ploeg uit het veld gestuurd. Hij gaf Michael Be- achamp, verdediger van AaB, rood wegens het neerleggen van de doorgebroken Griek Georgios Sa maras. In werkelijkheid beging Mi chael Jakobsen de overtreding. DÜSSELDORF - De kans is groot dat de Ronde van Frankrijk in 2010 in Rotterdam of Utrecht begint. Düs- seldorf heeft zich als kandidaat voor het organiseren van het 'Grand Départ' teruggetrokken. De burgemeester van de Duitse stad, Dirk Eibers, maakte dat giste ren bekend. Rotterdam en Utrecht zijn nu in principe de overgeble ven twee kandidaten voor de tours tart in 2010. GUANGZHOU - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA-toer- nooi in Guangzhou bereikt. De 17-jarige Nederlandse stuntte door in de tweede ronde de als vijfde geplaatste Argentijnse Dul- ko te verslaan: 6-4 6-4. Het toer nooi in China is pas het tweede WTA-evenement uit de loopbaan van Rus. Ze maakte in juni haar debuut met een wildcard voor de Ordina Open in Den Bosch LONDEN - Charles van Commenée keert terug naar de Britse atletiek. De Nederlander (50), technisch di recteur van NOCNSF en in Peking chef de mission van de olympi sche ploeg, wordt hoofdcoach van UK Athletics. Van Commenée, die in het verleden indruk maakte als trainer van zevenkampster Denise Lewis, moet de nationale selectie voorbereiden op de Olympische Spelen van 2012 in Londen. EINDHOVEN - De nieuwe Neder landse wielerploeg Vacansoleil heeft lens Mouris aangetrokken. De 28-jarige renner uit Ouderkerk aan de IJssel gaat zich bij zijn nieu we werkgever volledig toeleggen op de weg. Mouris behaalde zijn meest aansprekende resultaten als baanrenner. Hij was deelnemer aan drie Olympische Spelen en be haalde in 2006 zilver bij het WK op de individuele achtervolging. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Inventarisatie drainage op Tholen Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft drainageadvies bureau Waghto uit Tholen opdracht gegeven voor het inventariseren van de aanwezige drainage op Tholen. Agrarische ondernemers worden (of zijn al) in september of oktober persoonlijk benaderd door Waghto. Het waterschap vraagt agrariërs om hun medewerking. Het doel van de inventarisatie is om dit najaar in kaart te hebben welke percelen zijn gedraineerd en welke niet. Daarnaast is het van belang te weten in welke richting er gedraineerd is en op welke sloot of waterloop de drainage uitkomt. Om deze gegevens te kunnen verzamelen is het van belang om informa tie te hebben over de ligging van de drainage. De inventarisatie vindt plaats in het kader van de gebiedsgerichte aanpak, die in 2009/2010 moet leiden tot een Waterplan buitengebied voor Tholen. Hieruit vloeien maatregelen voort die erop zijn gericht de kans op wateroverlast te verkleinen. Daarbij wordt rekening gehouden met klimaatveran dering. Als het Waterplan af is wordt het peilbesluit geactualiseerd. Bij de beoordeling van de nieuwe peilen wordt ook gekeken naar de relatie tussen grond- en oppervlaktewater, waardoor een onder bouwing van het waterpeil gekozen kan worden. De gegevens zijn nodig voor de modellering en analyse van het watersysteem en voor de vaststelling van het GGOR (Gewenst Grond- en Oppervlaktewater Regiem). Met het GGOR en het daarop volgend peilbesluit beoogt het waterschap het waterbeheer optimaal af te stemmen op de functies, die aan een gebied zijn toegekend. Het peilbeheer is een van de randvoorwaarden voor een goed functionerend ontwateri ngsysteem Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Teiefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nf Intrekkingbesluit Timesavers International B.V. in Goes Op 15 juli 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de lozing van afvalwater op gemeentelijke riolering. De intrekking betreft de aan Timesavers International B.V. verleende vergunning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor de lozing van bedrijfsafvalwater afkomstig van Timesavers International B.V. aan de Fruitlaan 20-30 in Goes. Het besluit ligt vanaf 22 september tot en met 3 november 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente Goes, M.A. de Ruijterlaan 2 in Goes, maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningen- rechter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. door Martijn Krullaars APELDOORN - De loting voor het Davis Cupduel tussen Nederland en Zuid-Korea had een klein feest je moeten worden in het Apeldoorns Stadhuis, maar de aan dacht ging volledig uit naar een tennisser die vandaag niet op de baan verschijnt. In de fraaie glazen schaal ontbrak gisteren de naam van Robin Haase. En dat is een flinke streep door de rekening van bondscoach Jan Siemerink. Het moet lang geleden zijn dat Ne derland met zo'n onervaren team aantrad in de Davis Cup. En dat terwijl er een plaats in de wereld- groep op het spel staat. Siemerink zit vandaag in het Apeldoornse Omnisportcentrum langs de lijn bij de 22-jarige kopman Jesse Huta Galung (181e op de wereldrang lijst) en de 20-jarige Thiemo de Bakker (252e). Met de ervaring van dubbelspelers Peter Wessels en debutant Matwé Middelkoop komt Oranje uit op een totaal van dertien Davis Cup duels. Ter vergelijking: de Zuid-Ko- reanen hebben met zijn drieën 94 wedstrijden achter hun naam. Kop man Hyung Taik Lee is de meest geslepen van het stel: hij verdedig de sinds 1995 al 66 keer de Kore aanse eer. Siemerink had vandaag graag Ro bin Haase in stelling gebracht om Lee en consorten te tackelen, maar de bondscoach besloot (in nauw overleg met de bondsartsen) om de 21-jarige Hagenaar toch uit het team te halen. Haase heeft welis waar geen last meer van zijn ge plaagde knie, maar er zit nog wel vocht in het gewricht. En dus is het risico te groot, bekende hij met een sip gezicht. „Misschien kan het helemaal geen kwaad om te spelen, maar voor hetzelfde geld Thiemo de Bakker en Jesse Huta Galung vertegenwoordigen Ne derland vandaag in het enkelspel van de Davis Cup. Robin Haase haakt op het laatste moment af. loopt het helemaal verkeerd af. En ik moet ook naar de toekomst kij ken." Een beetje egoïstische bondscoach had alleen naar het landsbelang ge keken, maar zo steekt Siemerink niet in elkaar. De inzet van het duel met de Koreanen is groot, maar de gezondheid van spelers staat voorop. „We kennen Robin natuurlijk een beetje", zei Sieme rink. „Hij is jong en wil het liefst alles spelen wat-ie kan. Dat bewon der ik enorm, maar ik kon niet an ders dan deze beslissing nemen." „Het zou echt een enorme verras sing zijn als we met deze groep spelers nu al terug kunnen keren in de wereldgroep", bekende Sie merink eerlijk. „Maar Jesse en Thiemo staan de laatste tijd goed te spelen, ze zijn er klaar voor." Bo vendien, ook de Koreanen lijken zo hun eigen problemen te heb ben. Niet Woong-Sun Jun (246) staat opgesteld voor het enkelspel, maar de onbekende Kyu-Tae lm (485). „Verrassend", vond ook Sie merink, wiens ploeg door het thuisvoordeel en de ondergrond (gravel) toch licht favoriet is. Drie op rij is evenaring Het is de eerste keer sinds april 2004 dat Nederland weer een Davis Cupduel op gravel speelt. Spanje was destijds in ei gen huis met 4-1 te sterk. Precies vijf jaar geleden speel de Nederland voor het laatst te gen een Aziatisch team. India was op hardcourt geen partij voor Oranje: 5-0. Oranje debuteerde in 1920 in de Davis Cup: thuis werd met 3-2 van Zuid-Afrika gewon nen. Het duel met Zuid-Korea is de 142e: 62 keer werd er ge wonnen, 79 keer verloren. Hendrik Timmer is de onbe twiste recordhouder binnen Oranje, met 65 duels tussen 1923 en 1936. Nederland won nooit vaker dan drie keer achtereen. Oran je heeft de laatste twee wed strijden gewonnen en kan dat record dus evenaren. Waterschap Zeeuwse Eilanden LAS ROZAS - Imanol Erviti heeft gisteren de achttiende etappe van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Caisse D'Epargne was de snelste van een kopgroep van vier man. In de 167,4 kilometer lange etappe van Valladolid naar Las Rozas bleef hij Nicholas Roche uit Ier land op de eindstreep net voor. Er- viti's landgenoot David Herrero werd derde. De Nederlander Kar- sten Kroon eindigde op tien secon den achterstand als vijfde. Alberto Contador uit Spanje behield de gouden leiderstrui. Hij finishte in het peloton op 7.28. Kroon maakte deel uit van een kopgroep bestaan de uit achttien renners, die zo'n 100 kilometer voor de eindstreep ontstond. Bij een demarrage van Herrero, vier kilometer van de fi nish in Las Rozas, reageerde Kroon net iets te laat. Robert Gesink eindigde eveneens in het peloton. De geboren Varsse- velder blijft vijfde in het algemeen klassement op 5.49. Het was voor de 24-jarige Erviti de eerste grote zege uit zijn profloop baan. „Het verschil met Roche was zo miniem dat ik geen idee had of ik had gewonnen", zei de Span jaard na afloop. „Ik durfde mijn handen niet de lucht in te steken. Het is mooi om mijn eerste zege te behalen in een grote ronde als de ze." Erviti had de zege ook te dan ken aan de onervarenheid van ro- che. De Ier zette de eindsprint wel erg vroeg in. Erviti was zijn ploeggenoot Jose Vicente Garcia Acosta, die tevens in de kopgroep zat, dankbaar. „Ik heb deze etappewinst voor een groot deel aan hem te danken", zei Erviti. „We hebben het met z'n tweeën goed gedaan, zeker omdat favoriet Paolo Bettini ook in de kopgroep zat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44