Sport Knikkende knieën in kleurloze Kuip NEC wint ook in Europa Marathonloper WINTERSPORT Feyenoord op rand van uitschakeling na nederlaag tegen Kalmar. Uefa Cup, eerste ronde: Nijmegenaren verslaan in Uefa Cup gelouterd Dynamo Boekarest: 1-0. squeezy sportvoeding PZC Vrijdag 19 September 2008 41 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Ter ere van de hon derdste verjaardag heeft Feye noord een gouden shirt laten ont werpen, waarin het dit seizoen de Europese uitwedstrijden wil spe len. Na een barslechte wedstrijd tegen Kalmar FF is de kans levensgroot dat het tricot maar één keer uit de kast moet worden gehaald. De Rot terdammers gingen in de eigen Kuip met t-o onderuit en staan daardoor op de rand van uitschake ling. Over twee weken moet Feyenoord in Zweden met twee goals verschil winnen om zich te plaatsen voor de groepsfase van de Uefa Cup. Het lijkt een onmogelijke opgave, omdat Kalmar dit seizoen baas is in eigen huis. Vraag het aan de spe lers van AA Gent, die in de laatste voorronde met een 2-i-thuiszege afreisden maar in Zweden met 4-0 klop kregen. Gertjan Verbeek bleef desondanks optimistisch. „Ik ga ervan uit dat we over twee weken verder zijn dan nu", zei de trainer. „In de fase waarin wij nu zitten, kan ik nie mand iets verwijten." De terugkeer op het Europese po dium had iedereen binnen Feye noord zich heel anders voorge steld. De rentree volgde 22 maan den na een zwarte avond in Nan cy. De Rotterdammers werden na hevige supportersrellen in de Fran se stad, in de winter van 2006, voor een jaar geschorst door de Ue fa. Voorafgaand aan het heroptre den hamerde de clubleiding er daarom op dat Feyenoord moet werken aan een beter imago in Eu ropa. In sportief opzicht slaagde de hoofdmacht daar gisteravond al lerminst in. In de met iets meer dan 20.000 toeschouwers karig gevulde Kuip speelde de ploeg stroperig en voor spelbaar. Kalmar hield de linies kort op elkaar en gaf het initiatief aan Feyenoord. De Rotterdam mers liepen echter keer op keer in de Zweedse trechter en misten het vernuft om via de flanken een ope ning te forceren. Opvallend daarbij was de rol van Jonathan De Guzman. De spelver deler, in de eredivisie nog drie duels geschorst, begon vanaf links maar bleef ver onder de maat. Ver beek haalde hem na een uur naar de kant. „Omdat ik vond dat hij te veel balverlies leed. Je merkt dat hij wedstrijdritme mist. Hij heeft de afgelopen tijd weinig gevoet bald, maar daar is hij zelf debet aan." Met zijn vervanger Diego Biseswar hoopte Verbeek voor meer drei ging en diepgang te zorgen. De Zweden bleven ondertussen rustig achterover leunen en waren via vooral Patrik Ingelsten levensge vaarlijk bij snelle tegenstoten. De topscorer van de Zweedse competi tie kreeg meteen na rust vier kan sen op rij, maar vond steeds Henk Timmer op zijn weg. Feyenoord bleef met knikkende knieën rondlopen en kreeg twin tig minuten voor tijd alsnog de re kening gepresenteerd voor het zwakke spel. Een vrije trap van Rasmus Elm werd door zijn broer Viktor binnengekopt. De lange middenvelder, vanaf 1 januari in dienst van Heerenveen, vond slim de ruimte en bracht Kalmar met het hoofd in een zetel (0-1). Verbeek: „Het was een moment van onachtzaamheid, wat voort komt uit onvolwassenheid. Dat moet eruit." Feyenoord trachtte nog wat te forceren, maar slaagde daar niet in. De spelers dropen daardoor gedes illusioneerd af, met de wetenschap dat het Europese avontuur vrijwel zeker maar één ronde zal duren. Het vertrouwen zal ver te zoeken zijn en dat geeft weinig hoop voor de nabije toekomst. Zondag komt aartsrivaal Ajax op bezoek en staat Feyenoord voor een nieuwe krachtproef De knop moet snel om, weet ook Verbeek. „Want op een nieuwe nederlaag zit niemand te wachten. Zeker niet tegen Ajax." Feyenoord (Ned) - Kalmar FF (Zwe) 0-1 (0-0). 72. Viktor Elm 0-1. Scheids rechter: Ceferin (Slv). Aantal toeschou wers: 22.000. Feyenoord: Timmer; Lucius, Bahia, Hof land (67. Greene) en De Cler; Fer, Wijn- aldum, Van Bronckhorst en De Guzman (61. Biseswar); Tomasson en Mols (72. Makaay). |W De rentree van Feyenoord in de Uefa Cup is waarschijnlijk van korte duur. De Rotterdanmmers verliezen in het eerste duel van de eerste ronde van Kalmar: 0-1. Jon Dahl Tomasson (links) wordt gehinderd door een speler van Kalmar FF. foto Robert Vos/ANP NIJMEGEN - NEC reist over twee weken met uitstekende papieren op zak naar Roemenië voor de re turn in de Uefa Cup tegen Dina- mo Boekarest. De ploeg van Mario Been won in eigen stadion met 1-0, waardoor plaatsing voor de groepsfase van de Uefa Cup ineens heel reëel lijkt. Jhonny van Beukering bevestigde na bijna een uur voetballen zijn re putatie als doelpuntenmaker van NEC. Mocht NEC over twee weken stand houden in Boekarest, dan le veren de mannen van Been een fantastische prestatie. De Nijmege naren zijn al zeven maanden onge slagen. De Nijmegenaren lieten in De Goffert zien niet onder de in druk te zijn van de reputatie van Dinamo Boekarest, de achttienvou- dig kampioen van Roemenië. De ploeg van Mario Been probeerde de Roemenen ver terug te druk ken op eigen helft. Oud-Ajacied Nicolae Mitea ont brak donderdag nog in de selectie van Rednic. De vleugelspeler is ge blesseerd en hoopt in de return over twee weken in Boekarest zijn opwachting te maken. Onder de lat bij Dinamo stond wel een spe ler met een Ajax-verleden, Bogdan Lobont. De doelman van de nationale ploeg werd kort voor rust gepas seerd door Van Beukering, maar de Finse arbitrage keurde diens treffer af vanwege buitenspel. Een kwartier na de pauze vond Van Beukering opnieuw het net en dit maal mocht de spits wel juichen. De goalgetter van NEC kopte een voorzet van Youssef El-Akchaoui beheerst achter Lobont: 1-0. NEC (Ned) - Dinamo Boekarest (Roe) 1-0 (0-0). 57. Van Beukering 1-0. Scheidsrechter: Hyytia (Fin). Aantal toe schouwers: 12.000. Gele kaart: Ntiba- zonkiza, Davids, Sibum (NEC), Tamas, Pulhac (Dinamo Boekarest). PW NEC blijft maar winnen, ook in de Uefa Cup. De ploeg verslaat in de eerste ronde van de Uefa Cup Dynamo Boekarest met 1-0. Van Beukering maakt het doelpunt. Feyenoord-Kalmar 0-1, NEC-Din.Boekarest 1-0, Rennes-Twente 2-1, Borac-Ajax 1-4, FC Moskou-Kopenhagen 1-2, Litex-Aston Villa 1-3, Varna-Stuttgart 1-2, Koprivnica-CSKA Moskou 1-2, Hapoel Tel Aviv-Saint Etienne 1-2, Banik Ostrava-Sp. Moskou 0-1, Portsmouth-Guimaraes 2-0, Wolfsburg-Ra- pid Boekarest 1-0, Omonia-Man. City 1-2, Nancy-Motherwell 1-0, <Bergen-Deportivo 2-0, HSV-Urziceni 0-0, SI. Praag-Vaslui 0-0, Besiktas-Charkov 1-0, Austria-Poznan 2-1, Zilina-Levski Sofia 1-1, Timisoara-Partizan 1-2, Kayserispor-Paris St.Germain 1-2, Sant- ander-Honka 1-0, Sevilla-Salzburg 2-0, Sam- pdoria-Kaunas 5-0, Din. Zagreb-Sp. Praag 0-0, Young Boys-CI.Brugge 2-2, Bellinzo- na-Galatas. 3-3, Brondby-Rosenborg 1-2 Dortmund-Udinese 0-2, Milan-Zurich 3-1. Polar FS3 hartslagmeter Nu verkrijgbaar bij Intersport Walstraat 80, Vlissingen Nieuwe Burg 22 Middelburg Appelmarkt 18, Zierikzee J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43