PZC Ajax velt Servische krijger Spelhervattingen worden FC Twente fataal 39 41 42 en 43 Amsterdammers winnen eenvoudig in Belgrado: 1-4. Enschedeërs kunnen tegen Rennes na sterke start niet doordrukken. Feyenoord op rand van uitschakeling na verlies tegen Kalmar FF: o-i Vrijdag 19 september 2008 Robin Haase niet fit genoeg voor Davis Cupduel met Zuid-Ko- rea Tip? sport@pzc.nl door Hans Leber BELCRADO - Om de verhouding tus sen Aax en de Uefa-Cuptegenstan- der FK Borac in perspectief te plaatsen, is een vergelijking van de begrotingen afdoende. De Serviërs geven jaarlijks nog geen miljoen euro uit, Ajax moet dit seizoen van 65 miljoen euro rondkomen. De uitslag gisteravond in Belgrado, 1-4 winst voor Ajax, was daarom conform de verwachting. Na een gerieflijke voorspong van 0-2 bij de rust, verzuimde Ajax het karwei af te maken. Na een dek- kingsfout van Urby Emanuelson kon Dragan Milovanovic 1-2 aante kenen, waarna de Amsterdam mers af en toe onder druk kwa men te staan. De schoonheid van het tweede Ajax-doelpunt was plots even ver geten. In een vrije positie voor de Servische doelman Branko Graho- vac lobde Luis Suarez de bal eigen wijs over de man heen. De ploeg uit Cacak eindigde vorig seizoen als vierde in de competi tie, maar bungelt inmiddels bijna onderaan. Wel werden in de kwali- facatieronden van het Uefa-Cup- toernooi het Moldavische FC Da da Chisinau en Lokomotiv Sofia uit Bulgarije verslagen. Ajax was echter een maatje te groot. Klaas-lan Huntelaar maakte een einde aan zijn wekenlange doelpuntloosheid door uit een cor ner de bal in het doel te werken: 1-3. Flet gaf Ajax lucht. Vijf minuten voor tijd kon Ajax de stellingen verlaten toen de spits van ruim twintig meter zomaar met links raak schoot. Maar voor Borac, wat 'krijger' betekent in het Servisch, is deelname aan het Uefa-Cuptoer- nooi al een geweldig avontuur. Ook al vonden veel supporters een reisje naar het 140 kilometer ver derop gelegen Belgrado niet de moeite waard. In het stadion van Partizan Belgrado (het eigen sta dion in Cacak is niet 'Uefa-goedge- keurd') zaten nog geen 6000 men- Wï Ajax heeft weinig moeite om FK Borac te verslaan. In Belgrado effenen de Amsterdam mers de weg naar de poulefase van de Uefa Cup: 1-4. sen. De Troepen, zoals de suppor ters worden genoemd, maakten hun faam niet waar. Gemeten naar de kwaliteit van de tegenstander had de uitslag daar om hoger kunnen uitvallen. De return in Amsterdam wordt een verplicht nummer. Marco van Basten wil tot maart meedoen om de Uefa-Cup, dus één ronde ver der dan poulefase. Hij ligt Euro pees op koers. Borac (Ser)-Ajax (Ned) 1-4 (0-2). 13. Sulejmani 0-1, 36. Suarez 0-2, 50. Milo vanovic 1-2, 71. Huntelaar 1-3, 86. Hun telaar 1-4. Scheidsrechter: Soechina (Rus). Aantal toeschouwers: 5.500. Gele kaart: Antic (Borac), Emanuelson (Ajax). Ajax: Stekelenburg; Van der Wiel, Oleguer, Vermaelen en Ema nuelson; Sno (49. Lindgren), Sulejmani (79. Leonardo) en Vertonghen; Suarez, Huntelaar en Sarpong (75. De Jong). RENNES - FC Twente heeft bij Sta de Rennes in de eerste wedstrijd van de eerste ronde van het toer nooi om de Uefa Cup een kleine nederlaag geleden. Twee Franse treffers uit spelhervattingen wer den de Enschedeërs na een snel verkregen voorsprong fataal, 2-1. FC Twente kwam na 13 minuten op voorsprong. Romano Denneb- oom kopte de bal fraai achter doel man Nicolas Douchez, uit een voorzet van de sterk beginnende Eljero Elia. Geheel onverwacht kwam de snelle treffer in het Sta de de la Route Lorient niet. In de openingsfase hadden de Ensche deërs het initiatief. Dat gebeurde met rustig en technisch verzorgd spel. FC Twente viel aan waar het kon. Maar evenals in de twee voor gaande competitieduels tegen Ro- da JC en NEC (beide eindigend in 1-1) konden de Enschedeërs de voorsprong niet vasthouden. Stade Rennes kwam uit een spel hervatting op gelijke hoogte. Step- hane Mbia kopte raak uit een hoek schop, waarbij keeper Sander Bo- schker werd verrast door de vlak voor hem opstuiterende bal. Daarvoor had de thuisclub nauwe lijks mogelijkheden gehad. Vrije verdediger Rob Wielaert behield bij Twente achterin voortdurend het overzicht. Voor hem waren Edson Braafheid en Douglas ui terst attent in de één-te- gen-één-duels. Onmiddellijk na de rust brak voor FC Twente een moeilijke fase aan. Veelvuldig balverlies leidde tot aan houdende druk van Franse kant. De treffer van Carlos, Bocanegra, in de 49e minuut, was daarvan een gevolg. Ook dit doelpunt kwam voort uit een spelhervat ting. Stade Rennes (Fra) - FC Twente (Ned) 2-1 (1-1). 13. Denneboom 0-1, 36. Mbia 1-1, 49. Bocanegra 2-1. Gele kaart: Fanni (Stade Rennes), Elia, Doug las (FC Twente). Scheidsrechter: Col- lum (Sch). Aantal toeschouwers: 12.893. foto Darko Vojinovic/AP Miralem Sulejmani (midden, blauw shirt) scoort de 0-1 voor Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41