Film van moeder én dochter Gezietl Big Lebowski op Bellamypark U Festival kan onderzoek boekverfilming opleveren S3 i Postergirl Film by the Sea steunt graag bredere bekendheid festival. Van 'schuren' tot 'schuttingtaai' in Nightwriters Op de site vindt u: international film festival Script The Edge of Love werd geschreven door moeder Keira Knightley. PZC Vrijdag 19 september 2008 33 Op 17-09-2008 is ten laste van Erik Yan Piet Swartz (geb. 6-1-1975), thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.- gerechtsdeurwaarder. Bij voormeld exploot wordt op ver zoek van de vereniging Zeeuwland het vonnis betekend van 14-09-2004 gewezen en uitgesproken door de Rechtbank Middelburg, sector kan ton, locatie Zierikzee. Bij voormeld vonnis is betrokkene veroordeeld tot onder meer het betalen van een geldsom. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen mmmDeurwaardetsKsmoot Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der J.L. van Doorn d.d. 15-09-2008 blijkt, dat t.v.v. Consonare Vastgoed B.V., gevestigd te Vinkeveen aan onder meer zij die (onrechtmatig) verblijven in de gebouwde onroerende zaak (of een gedeelte daarvan) gelegen te Axel, Kerkdreef 16 E en Kerkdreef 16D is betekend het door de Voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg in kort geding gewezen von nis van 09-09-2008. Bij dit exploot is onder meer bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna, alsmede om binnen drie dagen daarna voormelde onroerende zaken te ontruimen en te verlaten. Belanghebbenden kunnen een afschrift van dit exploot verkrijgen op een van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes Thekla Reuten. ren weggelaten. Die kennis zou me dan alleen maar in de weg zit ten", motiveert Reuten. Volgens haar was dat anders bij haar rol van Belle Bettien, de vrouw die be gin jaren tachtig betrokken raakte bij een drugsnetwerk tussen Ne derland en Colombia. Hierin staat het werkelijk bestaande personage Bettien Martens centraal, terwijl 'Scripts gebaseerd op een goed boek leveren sterk uitgewerkte personages op' het in De Tweeling ging om het ver haal. Het boek van Frank Boven kerk heeft ze derhalve wel nadruk kelijk gelezen. „Wat is in godsnaam een goede film, vroeg ik me even af deze week. Ik denk dat het uiteindelijk toch de film wordt, die me aan het einde van het festival het meeste bijblijft. De meningen zijn overi gens nu al een beetje verdeeld." Naast jurylid is Reuten met plezier ook postergirl dit jaar. „Dit festival verdient het breder bekend te wor den. Daar werk ik graag aan mee." De PZC belicht deze week dagelijks een van de juryleden van de Film Literatuur-competitie. Vandaag: ac trice Thekla Reuten. door Ali Pankow VUSSINGEN - „Even aan Gerbrand vragen", zegt ze en zij rent snel naar het terras van Solskin waar de jury tussen de middag beraad slaagt. Zij is direct weer terug. „Ja, hoor wij zijn het eens", meldt The kla Reuten. Zij en auteur Ger brand Bakker lanceren zaterdag het voorstel de komende jaren wél een relatie te leggen tussen film én boek. „Wij denken aan zes boeken die in het Engels of Nederlands zijn uitgebracht en die een half jaar van te voren bekend worden gemaakt. De juryleden kunnen dan elke maand een boek lezen en tijdens het festival de films bekij ken. Als dat een paar jaar achter een op die manier gebeurt, kan dat een mooi onderzoek opleve ren naar de vraag wat een boekver filming nou eigenlijk inhoudt." Reuten bedoelt het niet als kritiek op de huidige manier van jureren waarbij uitsluitend de films op hun merites worden beoordeeld, maar hecht als actrice ook waarde aan een dergelijk onderzoek. „Scripts die gebaseerd zijn op een goed boek, leveren meestal sterk uitgewerkte personages op." Bij het voorstellen van de jury be gin deze week gaf Reuten te ken nen het boek De Tweeling van Tes sa de Loo, waarvan zij in de verfil ming een van de hoofdrollen ver tolkte, nooit te hebben gelezen. „Dat deed ik om te voorkomen dat ik in het boek misschien passages zou lezen die door Marieke van der Pol bewust in het verhaal wa- Love comes lately (Jan Schütte, competitie: Met de 8o-jarige schrijver Max Kohn als centrale hoofdpersoon verweeft Schütte drie verhalen van de bekende Jood se auteur Isaac Bashevis Singer door elkaar. Max is een levensge nieter, die zich eigenzinnig verzet tegen een rustiger leven in relatie met zijn leeftijd. Hij geniet van zijn status als succesvol schrijver en manifesteert zich tegenover een vrouw nog onverminderd als elegante charmeur. Heldere film die recht doet aan de kenmerken de sfeer van Singer, maar iets meer tempo zou kunnen gebruiken. Oor deel: 3 sterren. Nieuws Win boek met prijsvraag Tip v.d. dag Weblogs Eerdere verslagen www.pzc.nl/filmbythesea VUSSINGEN - „Literatuur hoort niet alleen in bibliothe- programma bleef licht van toon met passages uit eigen ken en parochiezaaltjes, maar ook in poptempels en op werk over onder meer 'schuren''schuttingtaal' en een festivals als dit", aldus presentatrice Saar Meuleman 'zelfportret' door Kluun, Saskia Noort en de Vlaamse van Nightwriters gisteravond bij Film by the Sea. Het schrijver Christophe Vekeman (foto), foto Lex de Meester Blindness (Fernando Meirelles, competitie): Het verfilmen van een prachtig boek leidt bijna on vermijdelijk tot een teleurstelling. Toch is Meirelles erin geslaagd José Saramago's De stad der blinden op een uitstekende manier in beeld te brengen. De film - over een stad waar de inwoners worden getrof fen door een besmettelijke vorm van plotselinge blindheid - roept net als het boek een zeer beklem mende sfeer op. Julianne Moore is sterk als de vrouw die als enige kan blijven zien en overeind pro beert te blijven in een omgeving die in totale anarchie vervalt. Oor deel: 4 sterren. VUSSINGEN - Film by the Sea biedt vanavond een gratis openlucht voorstelling. Op het Bellamypark wordt vanaf 21.00 uur The Big Le bowski (1998) vertoond, van het Amerikaanse filmmakersduo Joel en Ethan Coen. Hun jongste film, Burn after reading, opende een week geleden het Vlissingse film festival. In The Big Lebowski is 'The Dude' Lebowski (Jeff Bridges) het slacht offer van een persoonsverwisse ling, waardoor er bij hem wordt in- broken. Lebowski gaat verhaal ha len bij zijn naamgenoot, die miljo nair is. Als de vrouw van de miljo nair ontvoerd wordt, vraagt hij The Dude om het losgeld aan de ontvoerders te overhandigen. g£~v< v,„ - - - r c /- 'wfr-'1 v- lilm^sea 12-21 lelember - door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Al zo'n zes, zeven jaar geleden begon Sharman Mac- donald aan het script voor The ed ge of love, die gisteravond in Vlis- singen in haar bijzijn de Neder landse première beleefde. Dat de film is gemaakt, is vooral te dan ken aan een van de hoofdrolspeel sters: Keira Knightley. De lijnen zijn kort, want zij is Macdonalds dochter. „Zonder haar was er hele maal geen film geweest." The edge of love gaat over dichter Dylan Thomas en vooral over twee belangrijke vrouwen in diens leven: echtgenote Caitlin (Sienna Miller) en jeugdliefde Vera Philips (Keira Knightley), die later trouwt met legerkapitein William Killick. Een van de producenten, Rebekah Gilbertson, is de kleindochter van de Killicks. Zij benaderde indertijd Macdonald met het verhaal van de band van haar grootouders met Thomas. „Ik vond het meteen een geweldig verhaal." Toen Macdonald begon te schrij ven, was haar dochter pas zeven tien. Het script bleef lange tijd lig gen. Tijdens de opnames van Do- Sharman Macdonald: „Keira heeft het mino begon Knightley het te lezen en was zo enthousiast dat ze haar medewerking toezegde. Dankzij haar al gevestigde naam lukte het financiers te interesseren. Macdonald is trots op de inbreng van haar dochter. „Zij heeft het buitengewoon gedaan. Ze heeft bij voorbeeld zichzelf heel precies het accent van de straattaal van Swan sea aangeleerd." En ze zingt. „Kei ra zei altijd dat ze niet kon zingen, terwijl ik zeker wist dat ze dat wel kon. Dat heeft ze nu bewezen." buitengewoon gedaan." foto Lex de Meester Macdonald maakte vooral naam als toneelschrijver. Het schrijven voor film is 'totaal anders', zegt ze. „Bij toneel heb je veel meer vrij heid. Je kunt van alles bedenken en hebt als schrijver carte blanche. Bij film moet je veel meer reke ning houden met wat mogelijk is en wat de regisseur wil. Je moet echt als een team opereren en daar hou ik erg van. Het was geweldig om aan deze film mee te werken. Iedereen heeft een bijzondere pres tatie geleverd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35