TUIN een wijnkelder van Vooronderzoek Dokje van Perry aanbesteed Abdijplein gaat terug in de tijd op Folkloredag GERARD M Opgravingen blijken duurder Skatepark in Westduin is bijna voltooid Kinderdagverblijf Villa Valentijn I Middelburg mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl kwekerij 'De Groene Kraai' Komende maanden moet blijken of dokje geschikt is voor gebruik. W PZC Vrijdag 19 September 2008 27 MIDDELBURG - Het Abdijplein in Middelburg gaat morgen terug in de tijd. Klederdrachten, oude am bachten en oud-Hollandse spelen zijn er te bewonderen tijdens de Nationale Folkloredag 2008. Zo'n 250 gasten in Nederlandse kleder drachten bezoeken het Abdijplein. Zij doen dat op uitnodiging van een aantal dans- en folkloregroe- pen op Walcheren. Van 13.00 tot 16.30 uur zijn er optredens van de dans- en folkloregroep Walacra, Het Walcherse Costuum, dans groep Medioburgum, Het West- kappels Koor en Scaldis. Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113) 61 24 59 www.degroenekraai.nl verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl I VLISSINGEN - De archeologische op gravingen op het Scheldeterrein in Vlissingen blijken duurder dan te voren was begroot. Omdat het veldwerk zoveel zeldzame vond sten heeft opgeleverd, hebben ar cheologen er ook meer werk aan gehad. De kosten zijn tien procent duurder uitgevallen: 470.405 euro. Dat bedrag heeft de gemeente ge dekt uit de grondexploitatie voor het Scheldekwartier. Van de vond sten wordt nog een naslagwerk voor publiek gemaakt. Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak singse droogdokje moet gebeuren, is Gerard Arends van de Techni sche Universiteit in Delft. Hij geldt volgens de gemeente Vlissingen als autoriteit op het gebied van de restauratie van historische sluizen en dokken. Zijn opdracht is om eerst een restauratieplan te maken en vervolgens een technisch be stek. Alles bij elkaar kost dat voor onderzoek de gemeente Vlissin gen zo'n zeventigduizend euro. Pas daarna weet ze of het dokje ge schikt is om schepen in te leggen en er eventueel lichte werkzaam heden aan uit te voeren. Of de combinatie Baars/CIPRO in dat ge val ook de restauratie zelf op zich mag nemen, is nog niet duidelijk. Manschappenbunker van het type 502 aan de achterkant van hotel Britannia. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Volgend jaar rond de ze tijd moet de restauratie van het Dokje van Perry op het Scheldeter rein in Vlissingen in volle gang zijn. De komende twee maanden trekt de gemeente uit om het res tauratieplan te laten maken. Die opdracht heeft zij uitbesteed aan Baars/CIPRO uit Lijnden, in Noord-Holland. Dat adviesbureau profileert zich met onderzoek 'op en boven de waterlijn'. Degene die foto's Gemeentearchief Vlissingen zal uitvinden wat er met het Vlis- VLISSINGEN - Nog even en dan kun nen skatende jongeren eindelijk ge bruikmaken van het nieuwe skate- park in het park Westduin in Vlis singen. Bijna zes jaar hebben ze er op gewacht. Maar nu is toch echt de aanleg begonnen. Het skatepark komt in Westduin tegenover de Cort van der Linden- laan. Het plein van 16,5 bij 34,5 me ter is inmiddels aangelegd evenals het nieuwe pad tussen het plein en de Burgemeester van Woelde- renlaan. De halfpipe, funbox pyra mid combi, flatbox, flatbar en ska- tebench worden gemonteerd in de week van 29 september. Wanneer het skatepark officieel in gebruik genomen wordt, is nog onbekend. Uitkijkpost van de commandobunker van het type FI.241 die in 1943 aan de oostzijde van hotel Britannia werd gebouwd. Op de foto zijn de resten te zien van een buiten gevecht gesteld luchtdoelkanon. Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horiziontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 www.villavalentijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29