PZC 25 Keuze van Delta is beperkt ARTEC v. INTERIM BV Bijna honderd kandidaten voor waterschap WALCHEREN 31 31 Provincie wil kantoor niet op een nieuw bedrijventerrein. Statenvergadering Telefoon Vijftien vergunningen voor rapen oesters in Waddenzee ROC Zeeland lijdt 3,7 miljoen euro verlies Vrijdag 19 september 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Vlissingen en Mid delburg lijken de beste kaarten te hebben voor de bouw van het nieuwe hoofdkantoor van energie- bedrijfDelta. De provincie Zeeland stelt twee ei sen. Ten eerste moet het in de buurt van een station komen en ten tweede moet de locatiekeuze passen binnen het beleid om oude bedrijventerreinen nieuw leven in te blazen. „Locaties langs de A58 zoals de Mortiere in Middelburg of de om geving van het ziekenhuis in Goes zijn dan wat mij betreft niet aan de orde. Het past niet in het kanto- renbeleid van de provincie", zegt gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening). Probleem voor Goes is dat er in de omgeving van het NS-station wei nig ruimte is voor de bouw van een groot kantoor. Voor de gemeenten Middelburg en Vlissingen ligt dit anders. Vlis singen heeft de Kenniswerf en het Scheldekwartier die voldoen aan de criteria van het provinciaal kan- torenbeleid. Middelburg wil oude bedrijventerreinen langs het tracé van de nieuwe N57 (Ramsburg, Ar- nestein) geheel of gedeeltelijk her- inrichten. Het hoofdkantoor van Delta staat nu aan de Poelendaelesingel in Middelburg. Dat kantoor voldoet niet meer. Delta heeft zelf bereik baarheid per openbaar vervoer als voorwaarde genoemd en de nieu we locatie moet 'representatief zijn. De Middelburgse wethouder Han- nie Kool-Blokland noemde afgelo pen weekeinde nog een argument Delta wil een nieuw hoofdkan toor bouwen. De provincie vindt dat de locatiekeuze moet passen binnen het beleid om oude be drijventerreinen her in te richten. voor de bouw van het nieuwe Del- takantoor in Middelburg. Ze wees op afspraken tussen de grote ge meente en de provincie. Middel burg heeft volgens die afspraken het profiel van 'kantorenstad' ge kregen. Vorige week werd bekend dat Goes, Vlissingen en Middelburg met Delta in gesprek zijn. Goes en Vlissingen hebben ieder één loca tie in de aanbieding, Middelburg biedt Delta de keuze uit drie plaat sen om te bouwen. De provincie heeft de helft van de aandelen van Delta in bezit en heeft als grootste aandeelhouder dus een stevige vinger in de pap bij het energiebedrijf IR 80S- J** 1 - - i MIDDELBURG - Door dit gapende gat tussen de naai en de spoorlijn kruisen. In deze bouwput het kanaal afgezonken. Als dat karwei geklaard is Kleverskerkseweg en het Kanaal door Walcheren wordt de tunnel gemaakt. De tunnel zal 150 me- gaan de wegenbouwers in de, dan voormalige, rijden in de nabije toekomst duizenden auto's ter lang, dertig meter breed en tien meter hoog bouwput aan het werk. per dag. Hier zal het aquaduct in de N57 het ka- worden. Dat hele gevaarte wordt in zijn geheel in foto Ruben Oreel Provincie Zeeland Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nt of Technisch uitzend-/detacheringsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118)44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoomt (0164) 23 06 12 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl MIDDELBURG - Voor de komende verkiezingen van waterschap Zeeuwse Eilanden hebben zich 96 kandidaten aangemeld. Komende woensdag worden de kandidaten lijsten definitief vastgesteld door het stembureau. De lijsttrekkers van de deelnemen de partijen zijn gisteren bekendge maakt. Het zijn Martha Blom (Algemene Waterschapspartij WZE), Jabon Mol (CDA), Jaap van Ginkel (Christenunie), Wilma Brouwer (Partij van de Arbeid), Lou Water man (Partij voor Zeeland), Jaap Hoekman (SGP), Jaap Huisman (WD) en Jikkie van der Giessen (Water Natuurlijk). Komende woensdag worden de complete kandidatenlijsten vastge steld. De bijna honderd kandida ten strijden om de eenentwintig zetels in de categorie ingezetenen van het algemeen bestuur. Dat bestuur telt in totaal dertig ze tels. De negen overige zetels in het alge meen bestuur worden bezet door mensen die zijn aangewezen door de landbouworganisatie ZLTO (vier zetels), het Bosschap (één) en de Kamer van Koophandel (vier). De verkiezingen worden van 13 tot en met 25 november gehouden. Tip? redactie@pzc.nl Ook de regiokantoren van deze krant ontkomen er niet aan: digi talisering. De internetsite van de krant wordt steeds belangrijker, computers van de werknemers worden vervangen door laptops en iedere redacteur krijgt de be schikking over een zogenaamd docking station. De chef van één van de kantoren was zo in de ban van al dat nieuws, dat hij geestdriftig maar per ongeluk de telefoon opnam met: 'Goeiemorgen, met de pzc punt nl'. Collega's prijzen hem om dat en thousiasme. Sterker nog, ze gaan hem straks allemaal privé bellen. Kijken of hij opneemt met: 'Hal lo, u spreekt met Tom dot com'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27