Verbeek moet voor het eerst spelers teleurstellen Makaay, Bruins en De Guzman keren terug in selectie van Feyenoord. PZC Donderdag 18 September 2008 43 Miralem Sulejmani groeide op in de Balkan van de oorlogsjaren. „Terwijl de bommenwerpers over onze hoofden vlogen, moest ik eerst nog duizend keer hooghouden voor we naar huis mochten." foto Koen van Weel door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Voor het Uefa-Cup duel met Kalmar FF heeft Gertjan Verbeek vandaag eindelijk iets te kiezen. De trainer krijgt tot zijn ei gen opluchting de geblesseerden Roy Makaay en Luigi Bruins en de geschorste Jonathan De Guzman terug. „Ik moet voor het eerst spe lers teleurstellen", zegt Verbeek. „Dat is nieuw voor me, want de af gelopen tijd heb ik dat niet meege maakt. Gelukkig heb ik brede schouders, waar spelers op kun nen uithuilen." Door een karrenvracht aan blessu res was Verbeek in zijn eerste maanden in Rotterdam vaak al snel uitgepuzzeld. Nu steeds meer spelers zich weer fit aan het front melden, moeten de contouren van zijn ploeg op korte termijn zicht baar worden. Een ingespeeld team heeft hij echter nog niet, terwijl de tegenstander van vanavond wél in het juiste ritme zit. Verbeek: „Kal mar zit midden in de competitie en is op weg naar de eerste landsti tel. In 24 wedstrijden hebben ze al 55 keer gescoord. Voor Zweedse be grippen is dat veel. Ik schat die ploeg heel hoog in." Met een gemiddelde lengte van 1,87 meter is Kalmar een uit de kluiten gewassen formatie. „Ze hebben geloof ik zes spelers rond de 1,90 meter", weet Verbeek, die de Zweden zondag aan het werk zag tegen Hammarby (2-1-uitover- winning). „Vooral uit spelhervat tingen zijn ze heel gevaarlijk. Daar naast is hun positiespel niet onaan trekkelijk. Als Kalmar in de Neder landse competitie zou spelen, zou het een ploeg voor de top vijf zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79