uit 'periode Spierenburg' berco Bouwplan Sluis wekt woede Nieuwbouw Oostburgs zorgcentrum vertraagd Eurodag op de kermis Plasschaert (89) overleden Omwonenden verwijten B en W doofheid voor klachten. voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALbER GERRY WEBER Planologische procedure vergt meer tijd dan gedacht. Z PZC Donderdag 18 september 2008 27 Guus Langeraert en Ria Ingels bij de Levensboom, het kunstwerk dat destijds bij de opening van het schoolgebouw werd onthuld, foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel SLUIS - Omwonenden uit de direc te omgeving van het plan De Smeedtoren in Sluis zijn niet te spreken over het opstarten van een vrijstellingsprocedure voor de bouw van het appartementencom plex. Ze maken ernstig bezwaar te gen de werkwijze van burgemees ter en wethouders. Het college heeft de zienswijze en wijzigingsvoorstellen van de bewo ners naast zich neergelegd en hen te laat ingelicht, meldden enkele insprekers de commissie ruimte. Ze attendeerden de commissie er op dat eerder sprake was van maxi maal twee lagen met kap. In het huidige plan staat een gebouw van drie lagen met kap. Want er komt een plint van drie en een halve me ter boven het maaiveld waarachter een parkeergarage schuilgaat. Dit wijkt volgens inspreker A. van der Heydt fundamenteel af van de afspraken. Hij verweet wethouder Carien Bolijn in felle bewoordin gen dat ze een verkeerde voorstel ling van zaken gaf en vroeg reke ning te houden met de wensen van de buren. Enkele commissiele den vroegen zich af waarom de wethouder niets had gedaan met de voorstellen van de omwonen den. „Alle inspraakreacties van ta fel vegen, kan mijn goedkeuring niet krijgen", betoogde L Flikweert (CDA). Ze vroeg zich af of er geen alternatieven waren. Ze dacht hier bij aan de inrichting van een par keerterrein of de bouw van eenge zinswoningen. Wethouder Bolijn hield de com missieleden voor niet af te wijken van het eerder ingediende bouw plan. „Er is in opdracht van de ge meente een stedenbouwkundige schets gemaakt waar de projectont wikkelaar zich aan heeft gehou den. Als we hiervan afwijken, kun nen we een forse schadeclaim tege moet zien." De gemeenteraadsleden moeten donderdag 25 september beslissen of ze akkoord gaan met het voor stel van het college om de in spraakreacties niet te honoreren. lange vorststraat - goes OOSTBURG - De bouw van het nieu we zorgcentrum in Oostburg, op de plek van het oude verzorgings huis De Burght, laat nog een jaar op zich wachten. De Burght werd in het komende voorjaar gesloopt. Dat Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren niet onmiddellijk met de nieuwbouw kan beginnen, heeft te maken met de planologische procedure die nog tijd vergt en aanpassingen aan het structuur plan voor de nieuwbouw. Dat laatste is inmiddels zo goed als afgerond. Woongoed wil op de vrijgekomen plaats in het centrum van Oost burg 31 intramurale appartemen ten bouwen met zorg binnen de muren van het zorgcomplex. Bij deze woningen worden diverse ruimten gebouwd voor ondersteu nende (zorg)diensten en een keu kenvoorziening. Verder komen er dertig extramura le appartementen. Binnen het complex wordt ook een ruimte voorzien voor de stichting Welzijn voor Ouderen. Woongoed verwacht dat het zorg complex medio 2011 kan worden opgeleverd. HULST - Clingenaar Frans Plas schaert (89) is afgelopen zondag in Hulst overleden. Jarenlang was hij een drijvende kracht binnen de Clingse gemeenschap. Plasschaert was niet alleen politiek actief, maar ook de spil in veel Clingse verenigingen. Zo kreeg hij in 1989 het gouden bondsinsigne opge speld van de EHBO, waarvan hij 33 jaar bestuurslid was. Verder was hij jaren lang voorzit ter van de stichting Gemeen schapshuis Malpertuus in het dorp. Ook buiten het verenigings leven om spande Plasschaert zich in voor het wel en wee van de Clingse gemeenschap. Zo zorgde hij er letterlijk eigenhandig voor, dat het bouwvallige boskapelletje weer een mooi bedehuisje werd. TERNEUZEN - Wie goedkoop uit wil zijn, moet vandaag naar de ker mis in Terneuzen. De kermisex ploitanten houden een eurodag. Alle attracties draaien de hele dag voor één euro, met uitzondering van de Chaos en Cyber One, die overigens wel korting geven. De gokkramen hebben allerlei aan biedingen en de eetkramen geven ook korting. Het was tot nu toe druk op de jaarlijkse kermis, die vorige week vrijdag begon en zon dagavond om 19.00 uur weer wordt afgebroken. Ter afsluiting houden de exploitanten ook een grote kermisloterij. Daarvoor moet een bon worden ingeleverd in een bus bij de poffertjeskraam. Zondag om 17.30 uur is de trekking. De kermis is vandaag open van 12.00 tot 23.00 uur en vrijdag en za terdag tot 00.00 uur en zondag tot 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75