Zeeland PZC Sluiting bibliotheken van de baan Pot Interieur in Axel herrijst uit de as Strandsporten in het zonnetje 25 ZEEUWS-VLAANDEREN 33 31 Dienstverlening in aantal dorpen wordt wel aangepast. Volledig vernieuwde meubelzaak heropent morgen de deuren. Moio Masters laat mensen kennismaken met avontuurlijke sport. Jazz by the Sea met jazzkerkdienst als een van de hoogtepunten Donderdag 18 september 2008 Provinciebestuur legt toename vrachtverkeer aan banden Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De sluiting van biblio theekvestigingen in Zeeuws-Vlaan- deren om uit de financiële proble men te komen, is helemaal van de baan. Wel wordt in een aantal ker nen de dienstverlening aangepast. Dat staat in het beleidsplan 2008-2012 van de Stichting Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen. Eerder al lieten de Zeeuws-Vlaam- se gemeenten weten dat sluiting van filialen onaanvaardbaar is, met name om de leefbaarheid van de kleine kernen niet aan te tasten. „Leefbaarheid heeft alles te maken met mobiliteit", zegt interim-direc teur Jacques Malschaert van de Bi bliotheek Zeeuws-Vlaanderen. „Veel mensen kunnen best naar de bibliotheek in de grotere ker nen. We willen onze dienstverle ning in de kleine kernen dan ook vooral richten op die mensen die het dorp niet uit komen. En dat willen we doen in samenwerking met anderen, via bijvoorbeeld bre de scholen en multifunctionele ac commodaties." Na een tekort van 176.000 euro in 2006 werd vorig jaar, na het door voeren van bezuinigingsmaatrege len, afgesloten met een positief re sultaat van ruim 87.000 euro. Vol gens Malschaert grotendeels door reorganisatie en te bezuinigen op boeken. „Maar we hebben toch |"J5 De sluiting van bibliotheekvesti- gingen in Zeeuws-Vlaanderen is van de baan. Wel wordt de dienstverlening in kleine kernen aangepast. nog altijd een budget van meer dan 200.000 euro voor de aan schaf van nieuwe boeken." De begroting voor dit jaar is vrij wel sluitend, al moet Malschaert nog wel wat eenmalig geld zien los te weken bij de gemeenten en de provincie. De begroting voor 2009 sluit met een klein positief saldo. Welke gevolgen de verdere reorga nisatie van de bibliotheek voor de zestig personeelsleden zal hebben, kan Malschaert nog niet zeggen. De bibliotheek gaat in de loop van volgend jaar zelfbediening invoe ren in Hulst, Terneuzen, Axel en Oostburg. De boeken worden voor zien van een chip. Door het lezers pasje en de boeken op de balie te leggen wordt vanzelf geregistreerd welke boeken een lezer mee naar huis neemt. Ook inleveren gaat dan voortaan automatisch. Medewerkers van de bibliotheek worden gespecialiseerd in bepaal de onderwerpen zoals cultuur (or ganiseren van lezingen), educatie (digitale schoolbibliotheek, 'Mak kelijk lezenplein') of informatie (Gids-project). De gemeenten moeten nog wel instemmen met het nieuwe beleidsplan. door Harold de Puysseleijr AXEL - De gigantische watertank voor de sprinklerinstallatie is het enige dat in de winkel van Pot Inte rieur in Axel achter de schermen nog herinnert aan de catastrofe die de meubelzaak ruim een jaar geleden trof Toen ging zo'n zesdui zend vierkante meter magazijn in vlammen op. Nu herrijst Pot Inte rieur uit de as en staat het bedrijf aan de vooravond van een feestelij ke heropening. Klanten kunnen er morgen vanaf 10.00 uur terecht. „We zijn blij dat het klaar is", zegt directeur Paul Berden, „want we hebben een he le rottige tijd achter de rug. Feite lijk is onze zaak door de brand voor een groot deel verloren ge- 'We zijn blij dat het klaar is. Want we hebben een hele rottige tijd achter de rug' gaan, want behalve de ravage in het magazijn was er de nodige rook-, roet- en waterschade." Berden behoort tot de vierde gene ratie van een familiebedrijf uit Limburg dat al ruim honderd jaar in de meubelen doet. De familie nam de Axelse meubelzaak in voorjaar 2006 over van de Macin tosh Retail Groep. „Na die overna me hadden we al een tienjaren plan gemaakt om Pot weer hele maal in oude luister te herstellen", zegt Berden. „Dat is nu min of meer in versneld tempo gebeurd. Aan de ene kant maar goed ook, Ontwerper Karei Boonzaaijer (links) en directeur Paul Berben van Pot Interieur in de volledig vernieuwde winkel in Axel. foto Wim Kooyman dat we daar al mee bezig waren. Anders was het ons nooit gelukt om de zaak zo snel weer zo mooi op te bouwen." Het afgelopen jaar heeft de winkel aan de Nieuwendijk in Axel een grondige metamorfose ondergaan. Het interieur is onder handen ge nomen volgens de visie van de ge renommeerde meubelontwerpers Karei Boonzaaijer en Dick Spieren burg. Dat heeft geresulteerd in een nieuwe entree met een vide die de winkel een opener karakter geeft. Bovendien is de showroomopper vlakte met zo'n 1500 vierkante me ter uitgebreid. De woonconsu ment vindt nu in de winkel van Pot op 15.000 vierkante meter ex clusieve meubelen van binnen- en buitenlandse ontwerpers in de ho gere prijsklasse. „Dat is de kracht van Pot", zegt Berden. „Nergens in de Benelux en waarschijnlijk zelfs in Europa vind je zoveel vierkan- ter meters meubelen in het luxe segment." De familie Berden inves teerde veertien miljoen euro in de winkel. Pot Interieur trekt jaarlijks zo'n vijftigduizend bezoekers, waarvan ongeveer zeventig pro cent afkomstig is uit België. door René Hoonhorst RETRANCHEMENT - Moio Adven ture zet komend weekeinde een aantal strand- en brandingsspor- ten in het zonnetje. Op het sport- strand bij strandpaviljoen De Zee meeuw kunnen mensen kijken naar en meedoen aan sporten als golfsurfen, stand-up paddlesurfen, kanoën, raften, kitesurfen, power- kiten, blokarten en beachsoccer. De Moio Masters, zoals het evene ment is gedoopt, geeft mensen niet alleen de kans om te sporten. Ze kunnen het strand ook minder avontuurlijk, maar wel gezellig be leven: shoppend, dansend op mu ziek van diverse dj's en genietend van demonstraties van de diverse strandsporten. Liefhebbers kun nen zich inschrijven voor diverse wedstrijden via www.moio.nl. AaV^'D\TmVrW1D V Markt51 1 Middelburg U.C L/ rv V l\ l\ r t\ T T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu courgettesoep, visstoofpotje of gevulde papadum en mini Siberiënne 0 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukl zaterdag 20 september 15.00-16.30 uur Michael Berk gitaar terijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73