Soort PWG zwakke broeder in hoogste damklasse Biljarters van 3BSD geven voorsprong weg Basisschool moet Droom van Peter de Bree komt uit voetbaltitel inleveren met Zeeuws team in het walhalla m Zeeuws tiental staat op eerste speeldag meteen voor cruciaal duel. Robin Haase onzeker voor Davis Cupduel Patrick Kluivert neemt nog geen afscheid Asafa Powell sprint weer onder 9,90 x V Paralympische ploeg haalt doelstelling Uitblinker Culio mag Roemeen worden 's Lands Welvaren is het kloppend hart in klassieke spelsoorten. I S PZC Donderdag 18 september 2008 45 door Daaf Kasse MIDDELBURG - De dammers van PWG 's-Gravenpolder maken za terdag hun debuut in de ereklasse, de sterkste damcompetitie van de wereld. De ploeg begint met een selectie die nauwelijks verschilt van die waarmee vorig seizoen de titel in de hoofdklasse werd vero verd. Erwin Hamers vertrok en er werden geen spelers van buiten aangetrokken. In de ereklasse, waarin bijna alle teams met sterke buitenlanders aantreden, is PWG een van de zwakkere teams. Op papier is al leen Amsterdam'8o, het restant van het oude Hiltex, beduidend zwakker. Daarom kan de wedstrijd van zaterdag, uit tegen CEMA/De Vaste Zet, wel eens de belangrijk ste wedstrijd van het seizoen wor den. De ploeg uit Geleen, die via de nacompetitie een plaats in het damwalhalla afdwong, is qua ge middelde rating vergelijkbaar met PWG. Een curieus detail: ook vo rig jaar speelden de twee teams in de eerste ronde tegen elkaar. Toen werd het 10-10. De Middelburgse damclub komt voor het tweede jaar uit in de eer ste klasse. Vorig seizoen werd het verblijf op dat niveau pas veiligge steld in de nacompetitie, dit jaar hoopt men zich op een 'normale' manier te handhaven. De selectie is op één plaats gewijzigd: jeugdspeler Danny Wattel heeft de plaats overgenomen van routinier Ad Trapman. De Middelburgers be ginnen met een thuisduel met ODB Haeghe-Z uit Den Haag, in het Wijkcentrum in Sint Laurens. Omdat in de tweede klasse F De dammers van PWG 's-Graven- polder debuteren zaterdag in de hoogste klasse van Nederland. Handhaving lijkt het hoogst haal bare voor het team. slechts tien teams uitkomen hoeft het tweede team van PWG 's-Gra- venpolder zaterdag nog niet in ac tie te komen. Het tiental is ver sterkt met Danny de lager en Eric Boogert en moet in staat worden geacht mee te doen om de titel. Grootste concurrenten zijn het Limburgse Eureka en twee Bra bantse teams: TDV 2 en Heijmans Excelsior 2. Selecties. PWG 's-Gravenpolder: Andres van den Berge, André Droog, Henk Gunter, Daaf Kasse, Ruud Kloos terman, Arjo Kousemaker, Johnny de Leeuw, Martijn Rentmeester, Kees Rijk, Aart Walraven, Arie van de Weteringh en Jan van de Weteringh. Middelburg: Piet Allaart, Frans Blaas, Bram Goed hart, Jaap de Jonge, Arie Kammeraat, Wim Koppejan, Piet Nieuwenhuijzen, Peter Schunselaar, Danny Wattel en Evert Wiskerke. PWG 's-Gravenpolder 2: Hans van Akkeren, Jan van Beeck, Eric Boogert, René Dusebout, Arie den Hollander, Danny de Jager, Ko Louwer- se, Rianka Rentmeester, Niels Roelof- sen en Jos de Wild. APELDOORN - Het Nederlandse Da- vis Cupteam heeft in de voorberei ding op de ontmoeting met Zuid-Korea een tegenvaller te wer ken gekregen. Robin Haase heeft last van vocht in de knie waaraan hij in juli werd geopereerd. Het is onzeker of de Haagse tennisser morgen in actie kan komen in Apeldoorn. Captain Jan Siemerink wacht tot het laatste moment met de samenstelling van zijn team. ALKMAAR - Patrick Kluivert heeft nog geen definitief afscheid geno men als profvoetballer. De 32-jari- ge aanvaller staat momenteel aan de andere kant van de zijlijn, als stagiair binnen de technische staf van AZ. Een terugkeer in het veld sluit de topscorer van Oranje ech ter niet uit. „Ik heb als speler nog geen 100 procent afstand van het voetbal genomen", aldus Kluivert. SZCZECIN - Asafa Powell blijft hard lopen op de too meter. De Jamai- caan, teleurstellend vijfde op de Olympische Spelen in Peking, won gisteren tijdens een meeting in Szczecin de too meter in 9,89 se conden. De omstandigheden in Po len waren verre van ideaal. De oud-wereldrecordhouder bleef voor de zevende keer na zijn olym pische optreden onder de 9,90. Medaillespiegel paralympics '<y 1 China 89 70 52 2 Gr. Brittannië 42 29 31 3 Ver. Staten 36 35 28 4 Oekraïne 24 18 32 5 Australië 23 29 27 6 Zuid-Afrika 21 3 6 7 Canada 19 10 21 8 Rusland 18 23 22 9 Brazilië 16 14 17 10 Spanje 15 21 22 19 Nederland 5 10 7 PZC RolantQuist PEKING - De Nederlandse paralym^ pische sportploeg heeft in Peking aan de doelstelling voldaan. Oran je eindigde in de Chinese hoofd stad als negentiende in het medail leklassement van de Paralympi sche Spelen. De doelstelling was om bij de beste 25 landen te eindi gen. Vier jaar geleden in Athene eindigde Oranje als 27e (vijf goud, elf zilver, dertien brons). BOEKAREST - De sensationele over winning in de Champions League- van CFR Cluj op AS Roma heeft in Roemenië voor een feeststem ming gezorgd. De Argentijn Juan Culio, de held met twee doelpun ten, kan zich opmaken voor een te lefoontje van de Roemeense bondscoach. Bondsvoorzitter Mire- cea Sandu wil Culio zo snel moge lijk naturaliseren tot Roemeen. SAS VAN GENT - Het driebanden team van 3BSD Duivelands Meu belhuis speelde in de vierde divisie gelijk in de uitwedstrijd tegen 't Bierwinkeltje in Sas van Gent. Er leek meer in te zitten voor de bezoekers toen bij de pauze een 4-o-voorsprong op het scorebord prijkte. Jan Suykerbuyk opende met een ruime overwinning op Ruud van Velzen, waarna Philip van der Male dat goede voorbeeld volgde met een knappe overwin ning op Piet Boot (0.625). Niets leek een zege in de weg te staan totdat in de tweede wedstrijdhelft Bas de Zeeuw opnieuw onder vond dat de rol van kopman niet de simpelste opdracht is. Leo Schrauwen, Brabantse zakenman in ruste, uit Philippine, liet zien dat zijn tweede-divisieverleden niet voor niets is geweest. In 34 beurten was hij aan de finish (30 punten). De Zeeuw bleef overrom peld staan op 13. Op de andere ta fel ging ook Sjaak de Visser onder uit tegen Joke Breur, waardoor na de goede vooruitzichten niet meer restte dan een puntendeling. door Norbert Kleinherenbrink ZEIST - Het meisjesteam van RK basisschool Willibrordus uit Bo- venkarspel heeft de Nederlandse voetbaltitel moeten inleveren. Een aantal speelsters bleek het afgelo pen schooljaar niet ingeschreven als leerling van de betreffende on derwijsinstelling. De KNVB heeft de kampioensschaal inmiddels toe gekend aan de nummer twee, de openbare basisschool Apollo uit Hoogeveen. De landelijke finale van het KNVB Schoolvoetbaltoernooi was op 18 juni in Zeist (3-1). Navraag door de voetbalbond wees uit dat een aan tal speelsters van kampioen Willi brordus niet speelgerechtigd was. Het bleek om oud-leerlingen te gaan die inmiddels op de middel bare school zaten. Door de school vakanties was het voor de KNVB niet eerder mogelijk duidelijkheid te verkrijgen over de speelgerech- tigheid van de betrokken voetbal sters. Uitvoerig onderzoek leidde, in overleg met de juridische afde ling van de KNVB, uiteindelijk tot diskwalificatie van Willibrordus. De schoolleiding werd daarop ge vraagd de kampioensschaal in te le veren. Het is de eerste keer in de 102-jari- ge historie van de Nederlandse Schoolvoetbalcompetitie dat de KNVB een team bij de landelijke fi nale heeft moeten diskwalificeren. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Met Jean Paul de Bruijn had Zeeland al een speler in de nationale topteamcompeti- tie, maar hij speelt nog altijd in het oosten van het land, bij Cubri Etikon in Borculo. Voor het eerst in de geschiedenis bezit Zeeland nu een eigen team in het walhalla van de klassieke spelsoorten: Top Team 's Lands Welvaren. Kwadendamme heeft nu een team in de topcompetitie (matchtafel) en sinds vorig seizoen een team in de kadercompetitie (kleine tafel). Alle schijnwerpers zijn gericht op het topteam. De competitie onder scheidt zich van alle anderen door de organisatievorm. Elke zaterdag komen drie teams in één lokaal sa men en spelen daar een halve com petitie tegen elkaar. Elke wedstrijd bestaat uit een partij ankerkader 47/2 (200 punten), 71/2 (150) en bandstoten (100) gespeeld door drie verschillende spelers van elk team. Een droom van Peter de Bree uit Middelburg is hiermee in vervul ling gegaan. Jarenlang speelde hij in de subtop, de kadercompetitie, maar moest daarvoor wekelijks naar Dordrecht reizen. Samen met lokaalhouder Nico Peeters van Tap perij 's Lands Welvaren slaagde hij erin een team te vormen dat voortaan in Kwadendamme de na tionale top daar ontvangt. De Bevelandse formatie gaat eeq, moeilijk seizoen tegemoet. „Hand having is ons eerste doel", zegt teamcaptain en inspirator Peter de Bree. „We weten dat het heel zwaar gaat worden, maar we zien er heel erg naar uit. Het wordt een ware belevenis en voor het Zeeuw se biljarten een unieke ontwikke^ ling." Het topteam begint zaterdag in De venter tegen Dibo The City en Ka- rel Lassche Automaten. De eerste- thuiswedstrijd is 18 oktober. Andres van de Berge Johnny de Leeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71