land DNA geeft nog geen duidelijkheid moord Museum verzamelt verhalen Natuursteenbedrijf Dominicus zet vaste krachten op straat Voordelig plezier tijdens speciale Eurodag op kermis Terneuzen Initiatief is opmaat tot viering Week van de Geschiedenis. Zierikzeese Ilse maakt Goes een beetje schoner Vlissingse verdachte van moord Toth wordt nog steeds verhoord. S PZC Donderdag 18 september 2008 29 YERSEKE - Het Oosterscheldemu- seum in Yerseke is op zoek naar waargebeurde verhalen. Het mo gen persoonlijke verhalen zijn of anekdotes die zich afspelen tegen de achtergrond van een herkenba re gebeurtenis zoals de oorlog, als ze maar plaatsvinden in de ge meente Reimerswaal. Het museum verzamelt de verha len om mensen warm te maken voor de Week van de Geschiede nis, van li tot 19 oktober. Die week is in het Oosterscheldemu- seum een tentoonstelling te zien over hoe dorpelingen vroeger wer den geïnformeerd over gebeurte nissen door dorpsomroepers of troubadours. Daarbij staat een moord op een huisvrouw in Yerse ke in 1888 centraal. Museumsecretaris Rida Vervoorn: „De verhalen worden bewaard en later gebundeld. We hopen dat we er bij een volgend lustrum een boekje van kunnen maken." Verhalen moeten uiterlijk op 16 okto ber binnen zijn. Opsturen naar Kerk plein 14401 ED, Yerseke, of naar oosterscheldemuseum@gmail.com GOES - De achtjarige Ilse Dirkzwager uit Zierik- zee is de winnares van de Schone Pleinen wed strijd van de gemeente Goes. Kinderen konden een kleurplaat inleveren en een plan bedenken om Goes schoon te maken. Ilse kreeg van wet houder Sophie van 't Westeinde een reischeque van vierhonderd euro. Haar idee om een schoon maakploeg er elke twee weken op uit te sturen om de stad onder handen te nemen, was het bes te van vijftig inzendingen. Ilse wil haar prijs beste den aan een uitje met haar familie naar EuroDis- ney of de Efteling. foto Dirk-Jan Gjeltema door Emile Calon VLISS1NGEN - De Walcherse recher che wacht met spanning op de uit slag van het tweede DNA-onder- zoek. Die gegevens moeten het overtuigende bewijs leveren dat een 52-jarige Vlissingse verdachte betrokken was bij de moord op Ilonka Toth. Wanneer die gege vens worden aangeleverd door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) is volgens woordvoerder Es ther Boot van de politie nog niet bekend. De uitslag van een eerste serie DNA-sporen was negatief. Die spo ren leverden geen enkel bewijs op voor de betrokkenheid van de Vlis- singer, weet raadsman Mark Duns- bergen. Het waren volgens hem al leen sporen van mevrouw Toth zelf. De 52-jarige Vlissinger wordt nog steeds stevig verhoord, aldus de raadsman. Hij blijft volgens hem echter ontkennen dat hij iets te maken heeft de dood van zijn vriendin. Haar levenloze lichaam werd zon dag 6 juli gevonden op de Noorder begraafplaats in Vlissingen. Aan vankelijk had de politie geen idee wie verantwoordelijk gesteld kon worden voor haar dood. Er was geen spoor van de mogelijke dader of daders. De politie deed meerdere buurton derzoeken maar die leverden on voldoende op. Pas na een getuigen- oproep, een week later, kwam de 52-jarige man uit Vlissingen in beeld als mogelijke dader. Vanaf het eerste moment heeft hij de po- Advocaat krijgt delen van het dossier niet omdat zijn cliënt nog steeds ontkent betrokken te zijn geweest bij de gewelddadige dood van een Vlissingse vrouw. litie echter laten weten dat hij niets te maken had met haar dood. Wel heeft hij haar kort voor haar dood nog gezien. Maar hij is volgens zijn raadsman niet samen met haar op de begraafplaats ge weest. De advocaat heeft recent nog zijn beklag gedaan bij de Mid delburgse rechtbank over het op treden van de officier van justitie in deze zaak. Ze zou hem delen van het onderzoeksdossier onthou den. De rechtbank heeft de offi cier in het gelijk gesteld omdat in dat bewuste deel van het dossier informatie zit die betrekking heeft op de dader. Zolang de Vlissinger blijft ontkennen, krijgen hij en zijn advocaat die gegevens niet te zien. Over twee weken moet de recht bank weer beslissen of de Vlissin ger nog langer in voorarrest mag blijven. Dan wordt hij weer voor geleid. Mogelijk gaat de advocaat dan vragen om schorsing van zijn voorarrest. TERNEUZEN - Wie goedkoop uit wil zijn, moet vandaag naar de ker mis in Terneuzen. De kermisex ploitanten houden een eurodag. Alle attracties draaien de hele dag voor 1 euro, met uitzondering van de Chaos en Cyber One, die overi gens wel korting geven. De gokkra- men hebben allerlei aanbiedingen en de eetkramen geven korting. Het was tot nu toe druk op de jaar lijkse kermis, die vorige week vrij dag begon en zondagavond om ze ven uur weer wordt afgebroken. Ter afsluiting houden de exploitan ten ook een grote kermisloterij. Daarvoor moet een bon worden ingeleverd in een bus bij de poffer tjeskraam. Zondagmiddag om half zes vindt de trekking plaats. De kermis is vandaag open van twaalf uur tot elf uur 's avonds, vrijdag en zaterdag tot twaalf uur en zon dag tot zeven uur. WESTKAPELLE - De manier waarop het Westkappels natuursteenbe drijf Gebr. Dominicus elf mensen op straat heeft gezet, zit de vak bond CNV Hout en Bouw niet lek ker. „Het heeft ons hogelijk ver baasd dat het CWI hier toestem ming voor heeft gegeven", zegt dis trictsbestuurder Peter Vlaming. Dominicus maakt niet langer ge bruik van mensen in vaste dienst voor het monteren van vloeren, badkamers en haarden. De ontsla gen tegelzetters en monteurs wor den vervangen door ingehuurde ZZP'ers: mensen die voor zichzelf werken. Dat is goedkoper. Volgens directeur Benno Groeneweg is dit nodig om concurrerend te kunnen blijven werken. Enkele van de ont slagen werknemers werken inmid dels voor Dominicus als ZZP'er. Volgens CNV-districtsbestuurder Vlaming deugt dit niet. „Je kan mensen die volgens de cao werken niet ontslaan om ze direct daarna als ZZP'er voor je te laten werken. Als je iemand om bedrijfseconomi sche redenen kwijt wil, is het een half jaar lang verboden om het werk aan een ander uit te beste den." Dominicus heeft nog gepro beerd ontslagen werknemers el ders aan een baan te helpen. Maar volgens de vakbond is dit niet of maar zeer ten dele gelukt. Zeker de helft van hen zou zomaar op straat zijn gezet. „Onder hen leeft veel wrok", zegt de CNV-districts bestuurder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67