Zeeland Handtekeningenactie voor duinfietspad ?Xd^:ï,pXddrdenk' 'Ik heb die pukkel nog nooit 'Het is net Schouwen, alleen is het weer beter' Zierikzees stel drijft vakantieparkje op eiland Bonaire. Zwolse toerist wil verlenging paden langs Duinweg en Rampweg. 02 Lagere boete voor luidruchtig café in Bru §6®ui®ë8Mf§isfi W@@r§i mi Horeb centraal tijdens psalmzangavond Werk van Orelio in pannekoekenmolen Letterlappen en tassen in de Burghse Schoole Kerkkoor Renesse zingt op 'startzondag' Peter Verdonk uit 's-Heerenhoek lanceert site voor overledenen. Co de Boer uit Zierikzee wil 'Alpe d'HuZes' rijden voor goed doel. 26 I Donderdag 18 september 2008 PZC door Ton van den Nouweiand SCHUDDEBEURS - Zierikzeeënaren Mirjam de Reus (44) en Peter van der Doe (48) wonen sinds januari op Bonaire. Zij verhuren daar ap partementen en hebben er allebei nog een parttimebaan naast. „We wilden iets anders", zegt Mir jam. „Een beetje avontuur. Op je 65ste kunnen zeggen dat je dit ook gedaan hebt", vult Peter aan. Hij had ook al eens een café op Kreta. Het stel kocht een complex van vier appartementen. In het groot ste wonen ze, de andere drie wor den verhuurd. Het idee ontstond tijdens een vakantie vorig jaar op het Antilliaanse eiland. Peter: „We gingen naar huis met een optie van een maand op zak. We had den het geluk dat we ons huis in Zierikzee snel konden verkopen. Ook de prijs in Bonaire viel mee, omdat de dollar flink daalde." De twee hebben de afgelopen maanden hard gewerkt. Ze legden een tuin en een zwembad aan en richtten de appartementen in. Mo menteel houden ze vakantie op Schouwen-Duiveland. „We heb ben ontdekt dat we goed samen kunnen werken. Het is ook leuk. Je ziet wat je doet", vertelt Mirjam. Echt corrupte toestanden hebben ze niet meegemaakt. Peter: „Ach, het gaat daar anders. De ambte naar die onze vergunning behan Peter van der Doe en Mirjam de Reus wonen op Bonaire en houden vakan tie op Schouwen-Duiveland. foto Marijke Folkertsma delde, heeft ook een bureautje dat de tekening van het zwembad maakte. Tja, dat gaat daar zo." Mir jam: „En als je de juiste mensen kent, kan dat ook helpen." De appartementen zijn momen teel verhuurd aan mensen die voor hun werk op Bonaire verblij ven. Mirjam: „Dat is makkelijk. We hoeven niet schoon te maken, alleen de huur aan te nemen. Maar in november begint het sei zoen. Eens kijken of de korteter- mijnverhuur ook bevalt." Een beet je ervaring hebben ze daar al mee al is het nog wennen qua privacy. Mirjam: „Een stel uit Curasao wil- 'De ambtenaar die onze vergunning behandelde, tekende ook het zwembad' de met ons meerijden om bood schappen te doen. Ik dacht: Ho eens even. Wil ik dat wel?" Peter: „Het mooiste zou zijn als we dit op termijn konden verkopen en dan weer iets nieuws af konden bouwen. Maar dan moet er wel weer wat te koop zijn." Het leven in de tropen bevalt de Zierikzeeënaren wel. Peter: „Het is een klein eiland. Mirjam werkt in de kinderopvang, ik sleutel bij de lokale Harley-dealer aan motoren. Je kent al snel veel mensen. Het is eigenlijk net Schouwen-Duive land. Alleen is het weer beter." www.driftwoodapartmentsbonai- door Martijn de Koning RENESSE - Eventjes tussendoor, op twee donkere dagen in augustus, verzamelde Herman van der Wal uit Zwolle onder toeristen 65 hand tekeningen voor een doorgetrok ken fietspad door de duinen bij Renesse. Hij stuurt ze naar de ge meenteraad en hoopt dat die er bij de wethouder op aandringt zich in te zetten voor de verlenging van het bestaande schelpenpad. „Wij komen al 26 jaar op de Julia- nahoeve in Renesse", vertelt Van der Wal. Ook hij kwam er in die periode achter dat het niet altijd strandweer is. „En dan pakken we graag de fiets om de polder in te gaan of dorpjes te bezoeken." Het echtpaar Van der Wal gaat dan ach ter de Julianahoeve het fietsschel- penpad op, maar het komt ter hoogte van de Jan van Renesse- weg de eerste horde tegen. „Daar moeten we verder over de Duin weg. Die is smal en er gaan auto's, fietsers én voetgangers over." Het is er juist in de zomermaanden extra druk, omdat dan de naastge legen Scholderlaan van die kant af gesloten is voor auto's. Bezoekers van het strand en gasten van cam ping Duinhoeve kiezen daardoor vaak de Duinweg om het gebied uit te rijden. „Vervolgens kunnen we tot restaurant Zeerust weer over een schelpenpad", zegt Van der Wal. Maar daar wacht fietsers het asfalt en de bijbehorende druk te van de Rampweg. Langs beide wegen is volgens Van der Wal ruimte voor een pad langs de voet van de duinen, in ieder ge- Herman van der Wal uit Zwolle fietst graag over Schouwen-Dui veland en heeft daarom tiental len handtekeningen voor extra fietspaden verzameld. val tot voorbij paviljoen De Wijde Wereld aan de Rampweg. „Zo kan de hele route een aaneengesloten schelpenpad worden." Van der Wal beseft dat dit niet zo maar gaat. Hij voorziet protesten van 'milieumensen'. „Maar de dier tjes die daar verblijven kunnen makkelijk één meter opschuiven." Verder zullen verschillende instan ties het met elkaar eens moeten worden, weet hij. Want in de be schermde Kop van Schouwen heb ben meerdere partijen het voor het zeggen. Van der Wal is niet de eerste die pleit voor in ieder geval een vrij fietspad langs de Rampweg. De fietsersbond, dorpsraden en om wonenden deden al zo'n oproep. De provincie, eigenaar van de weg, gaf eerder dit jaar echter aan dat die er niet komt. Wel zijn er snel heidsremmers gepland. Bij de over heidsinstanties was gisteren nie mand die kon vertellen hoe ver die plannen gevorderd zijn. DEN HAAG - De uitbater van café Pe tit in Bruinisse heeft een lagere boete gekregen wegens lawaai. Het Haagse gerechtshof halveerde de boete van 1100 euro die de recht bank de cafébaas eerder oplegde. De man ging in beroep omdat hij die boete te hoog vond. Het café was niet vooraf gewaarschuwd dat het teveel lawaai veroorzaakte. Ook had het nooit eerder een boe te gekregen. Inmiddels heeft de uit bater een geluidbegrenzer. Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen voor een afspraak) Provincialeweg 12 's-Gravenpolder Overzandseweg 4 a Oudelande telefoon/fax: (0113) 31 27 08 mobiel: 06 29 3016 24 email: bartkees@zeelandnet.nl ZIERIKZEE - Stichting Cantus houdt zaterdag in de Nieuwe Kerk aan het Kerkplein in Zierikzee een psalmzangavond. Thema is Psal men rond Horeb. Elke psalm wordt ingeleid door do minee De Heer. John Propitius be speelt het orgel. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Er wordt wel een collecte gehouden, waar van de opbrengst ten goede komt aan het deputaatschap voor Israël. BURGH-HAAMSTEDE - Pannenkoe- kenmolen De Graanhalm in Burgh-Haamstede laat tot 31 okto ber werk zien van kunstenaar Da nielle Orelio. Haar werk bestaat uit schilderijen met gemengde technieken en klein keramiek. Voor openingstijden: zie www.pannekoekenmolen.nl BURGH-HAAMSTEDE - Museum de Burghse Schoole in Burgh toont tot eind oktober in het schoolklas- je een expositie van geborduurde letterlappen en oude schooltassen. Het oudste exemplaar dateert van 1788. Verder zijn er exposities over kalligrafie en schrijven, de kerk van Burgh en de ringwalburg in die plaats. Het museum is van dinsdag tot en met zaterdag open van 14.00 tot 17.00 uur. RENESSE - Het kerkkoor van Renes se treedt zondag op in de Jacobus- kerk onder leiding van Irina Zhyn- kina. Het is dan 'startzondag', waarop de PKN-gemeenschappen van Renesse en Noordwelle laten zien wie ze zijn en wat ze doen. De voorganger tijdens de dienst is Piter Goodijk, Kees Groenleer is de organist. Aanvang om 9.30 uur. door Luc Oggel 'S-HEERENHOEK - T\vee jaar is eraan gewerkt, maar sinds begin deze maand is hij in de lucht: de websi te dierbareherinneringen.nl. Een di gitale gedenkplaats voor overlede nen, opgezet door Peter Verdonk (40) en zijn schoonvader Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek. De website valt in de categorie 'so ciale netwerksites' en is qua opzet te vergelijken met Hyves en MySpace. Mensen kunnen een pro fiel aanmaken over een overledene en die pagina naar eigen inzicht 'aankleden' met bijvoorbeeld ver halen, foto's en filmpjes en is er de mogelijkheid om reacties te plaat sen. Ook is er een keuze uit 35 ver schillende achtergrondthema's en -muziek. In tegenstelling tot andere profie lensites is dierbareherinneringen.nl niet gratis. Zo kost een uitgebreide persoonlijke site met alle mogelijk heden bijvoorbeeld 55 euro voor een looptijd van een jaar en 175 eu ro voor een looptijd van tien jaar. Verdonk: „Het onderhouden en ontwikkelen van zo'n site kost nu eenmaal geld." De kracht is volgens Verdonk dat de site onafhankelijk en compleet is, waarmee hij zich onderscheidt van andere gedenksites als condo- leance.nl. zie www.dierbareherinneringen.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Het is een uitdaging en tegelijkertijd doe je het voor het goede doel." Co de Boer uit Zierikzee is vast van plan om mee te doen aan de 'Alpe d'HuZes'. Een prestatietocht van formaat voor fietsamateurs. De deelnemers wordt gevraagd om op één dag mi nimaal zes maal de beroemde Al pe d'Huez in de Franse Alpen met de fiets te beklimmen. Daarbij moeten de deelnemers zich mini maal voor 2500 euro laten sponso ren. De opbrengst van de tocht gaat naar KWF kankerbestrijding. „Mijn drijfveer is dat het ziekte nummer één is. Iedereen heeft er in de kennissenkring, bij vrienden of familie mee te maken gehad. Mijn moeder heeft ook in de Da niël den Hoed gelegen." Voor het echter zover is, zijn er nog de nodige hobbels te nemen. „Ik heb die pukkel nog nooit in het echt gezien. Ik ben nog nooit in die hoek van Frankrijk ge weest", zegt De Boer. De tocht wordt in juni verreden. De Boer heeft dus nog ruim acht maanden om te trainen. Niet dat hij geen enkele fietservaring heeft. Hij draait zijn hand niet om voor een tochtje van 120 kilometer. „Ik fiets graag. Tijdens de Roparun ben ik meegefietst naar Rotterdam en weer terug en ik heb een deel van de Jacobsroute gefietst" (de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela, red.). Ervaring in de bergen heeft De Boer niet maar hij realiseert zich dat Alpe d'Huez zwaar zal zijn. De beklimming van de berg is ongeveer 13 kilometer 'Wat het wel gemakkelijker maakt, is dat je niet alleen bent' lang, telt 21 bochten en het gemid delde stijgingspercentage is 8,1 pro cent. Dat betekent op één dag rond de tachtig kilometer klim men. „Wat het gemakkelijker maakt is dat je niet alleen bent. Maar je kan op die dag zo slecht in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64