Geen onderzoek fijnstof UDEURLOO Automobilist rijdt sloot in Festival zoekt jonge fluitisten voor instuif arid SCHOUWEN-DUIVELAND 33 25 31 GroenLinks-raadslid Theo de Gelder spreekt van 'een slap verhaal'. m msïMism Technisch Jazz by the Sea met jazzkerkdienst als een van de hoogtepunten Donderdag 18 september 2008 Provinciebestuur legt toename vrachtverkeer aan banden Tip? redzzee@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Er komt geen onder zoek naar de hoeveelheid fijnstof in de lucht boven Schouwen-Dui- veland. Hoewel ze het niet zeker weten, denken burgemeester en wethou ders dat de wettelijke maximum norm nergens wordt overschre den. Die gegevens halen ze uit bereke ningen, niet uit metingen. Dat blijkt uit antwoorden van het college op vragen van GroenLinks. De gemeente gaat niet in op de aanbeveling van die partij om eens te gaan meten op punten waar hui zen dichtbij de weg staan. Volgens GroenLinks hebben bijvoorbeeld bewoners van de Zierikzeese wijk Malta vieze ramen en andere pro blemen door de roetdeeltjes. Dat zou komen door de verkeersbewe gingen op de naastgelegen N59, waar dagelijks meer dan tiendui zend auto's passeren. Ook de bin nenstad van Zierikzee, waar de straten smal zijn en het aantal vrachtauto's hoog, zou gevoelig zijn voor fijnstof, dat wordt ge vormd door in de lucht zwevende, miniscule deeltjes. Die ontstaan door onder meer uit laatgassen en industrie. Inademing is schadelijk voor de gezondheid. Het Schouwen-Duivelandse colle ge wijst erop dat de concentratie fijnstof op het eiland volgens de berekeningen gemiddeld nog niet de helft van de maximumnorm be draagt. Het geeft toe dat dit op locaties bij drukke wegen hoger kan liggen, maar 'door de open situatie van de N59 is de kans op knelpunten klein'. Bij Malta ligt een groengor- del tussen de wijk en de weg en 'die vangt waarschijnlijk fijnstof weg', denkt het college. Ze ziet daarom 'vooralsnog geen nood zaak' om op enkele van de ge noemde plaatsen metingen te ver richten. Wel is de gemeente bezig met het maken van een visie op schone lucht. Die moet eind dit jaar klaar zijn. Er komt in te staan welke doelstellingen de gemeente heeft en welke maatregelen er genomen (kunnen) worden om die doelen te bereiken. Raadslid Theo de Gelder van GroenLinks reageert verbeten op de reactie van het college. „Wat een slap verhaal. Ze weten niet eens of het zeker is wat ze bewe- Inwoners van een Zierikzeese wijk hebben last van fijnstof door het langs de wijk denderen de verkeer. De gemeente vindt metingen nochtans onnodig, ren. Ik ken de methode die ze bij de berekeningen hebben gebruikt. Die is allang achterhaald en veel te algemeen." De bekende cijfers over het ver keer bij Malta spreken volgens hem boekdelen. „We weten hoe veel auto's er daar passeren, en we weten ook dat twintig procent daarvan vrachtverkeer is. Er be staan moderne rekentechnieken waaruit blijkt dat de mensen in die wijk dus overlast hebben." De Gelder heeft niet al te veel ver trouwen in de genoemde milieuvi sie. De Gelder: „Dat is hun tover woord, een stokpaardje waar het college zich steeds achter ver schuilt. Maar als ik nu ook weer zie hoe weinig verstand ze bij de gemeente van deze zaken heb ben..." Het raadslid geeft aan bij de vol gende raadsvergadering vervolgvra gen te stellen. „Want hier neem ik geen genoegen mee." DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl T rTZTZTJT) V i Middelburg U.C 1 J J\_ V J\, J\. J-i IV X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu courgettesoep, visstoofpotje of gevulde papadum en mini Siberiënne 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel0118-886866 kijk ook op: www.drukk zaterdag 20 september 15.00-16.30 uur Michael Berk gitaar 'erijmiddelburg.nl KAMPERLAND - Een 53-jarige inwo ner van Burgh-Haamstede is in de nacht van dinsdag op woensdag met zijn auto in de sloot beland bij Kamperland. De man had te veel gedronken. Rond 01.00 uur kwam bij de poli tie een melding binnen dat in een sloot langs de Oost Westweg een auto in de sloot lag. Uit de mel ding bleek dat nog iemand in de wagen zat. Bij aankomst van de po litie was de bestuurder al uit de au to gekropen. Hij rook naar alcohol en moest blazen. Daaruit bleek dat hij te veel had gedronken. Uit de test die later op het bureau is ge daan bleek dat hij vier maal te veel alcohol op had. De man moest zijn rijbewijs inleveren en is door familie opgehaald. De wagen is door een takelbedrijf uit de sloot gehaald. ZIERIKZEE - Voor een speciale mid dag voor kinderen is de organisatie van het Festival des Flutes op zoek naar jonge fluitisten voor een gro te 'fluitinstuif op zaterdag 20 sep tember. Eerder konden kinderen in het ka der van het festival zelf een dwars fluit maken en nu is het de bedoe ling dat kinderen met elkaar gaan musiceren. Iedereen die op een blokfluit of dwarsfluit speelt, het A-examen van de muziekschool heeft of een jaar of drie les heeft gehad, is zaterdag welkom in de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat in Zierikzee. Onder lei ding van Elly Bakker en Lian Huy- ben gaan de deelnemers aan de fluitinstuif met elkaar aan de slag. De fluitinstuif begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Wie mee wil doen, dient zich op te ge ven. Dat kan via Joop van Loo: 0111-412926 of: joopvanloo@zeelandnet.nl Bewoners van de Zierikzeese wijk Malta klagen onder meer over roetdeeltjes op hun ramen. Het vele verkeer op de nabijgelegen N59 zou daar de schul dige van zijn. foto Marijke Folkertsma Tip? redactie@pzc.nl De man - geboren, getogen en verder altijd trouw gebleven aan Zonnemaire - mag zonder over drijven een globetrotter worden genoemd. In ieder werelddeel vond hij zijn emplooi. Specifiek als operator op booreilanden is hij verantwoordelijk voor het technische proces bij het omhoog pompen van olie. Schril was dan ook laatst het contrast thuis, in de slaapkamer. De dvd-speler bo ven bed weigerde dienst. Welk knopje van de afstandsbediening hij ook indrukteniets, tot zijn grote woede van onmacht. De volgende dag de aan-huis-mon- teur gebeld. Binnen luttele minu ten was het probleem verholpen. Gewoon, met twee batterijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63