Wilders jaagt iedereen weer in ae gordijnen Minima gaan er niet op achteruit BelCompany Wij vieren feest. Profiteer mee. PW-leider haalt fel uit naar 'links', moslims en klimaathysterie. Sony Ericsson C902i Samsung Omnia i900 Navman F10 Nokia N78 BelCompany. Verstaat je als geen ander. PZC Donderdag 18 September 2008 5 door Dick Hofland en Laurens Kok DEN HAAG - Kamerleden kijken op van hun papieren en bezoekers op de publieke tribune beginnen te sissen: 'daar is-ie!' Zijn faam is Alexander Pechtold vooruitge sneld - met 14 zetels voor D66 in de peilingen geldt hij als de man die het Tweede-Kamerdebat over de begrotingen smoel moet geven. Maar Pechtold pakt Agnes Kant bij haar debuut als SP-leider niet te hard aan, alsof hij niet te vroeg wil pieken. Kant krijgt wel een sneer van Mariëtte Hamer, de debuteren de PvdA-fractievoorzitter: „U ver koopt dromen." Echt fel wordt de strijd om de minima niet. Pieter van Geel (CDA) doet waarvoor hij is aangesteld: onverstoorbaar het kabinetsbeleid verdedigen. Nim mer laat hij zich uit de tent lokken door de oppositie. Als Mark Rutte (WD) de rijksbe groting 'een gatenkaas' noemt, wordt Van Geel niet kwaad, maar zegt dat dat 'een volkomen verkeer de voorstelling van zaken' is. Na de mosterdsoep en de kroket ten is de Kamer pas echt wakker. Mark Rutte swingt. Hij wil laten zien wie hier de onbetwiste oppo sitieleider is. Soepel formulerend, hier en daar een grap of een scher pe uithaal, maar altijd charmant. Dan komt Hamer. Alsof de Kamer tijdens de lunch aan de wijn is ge weest, zakt iedereen een beetje weg. Dat kan ook liggen aan Ha- Mark Rutte swingt. Hij wil laten zien wie de onbetwiste oppositieleider is mers manier van praten: beschei den, hoekig en een tikkeltje traag. Ze raakt geprikkeld als Femke Hal- sema (Groenlinks) blijft volhou den dat 'de PvdA ermee akkoord gaat dat de lage inkomens achter op raken'. „U moet eens ophou den met dat fabeltje te vertellen", bijt ze van zich af Hamer moet opschieten, morren scholieren op de publieke tribune, die plaats moeten maken voor een andere groep. „Nee, ik blijf, ik wil Wilders zien", zegt een meisje met hoofddoek. Ze heeft het geweten. Wie was in gedut, zit rechtop, of beter: in de gordijnen. Zoals Halsema het ty peert slaagt Geert Wilders erin 'de overtreffende trap van radicalise ring' te bereiken. De PW-leider fulmineert tegen van alles en ieder een. Tegen de linkse elite 'en haar kleffe vriendjes die aan het belas- tinginfiius liggen als ware subsi- dieslurpers'. Tegen de klimaathys terie. Tegen de 'pinacoladamafïia' op de Antillen. Maar vooral tegen 'ze': Marokkanen, moslims, niet-westerse allochtonen 'die hier de macht willen overnemen'. Het lijkt eeuwen te duren voordat iemand Wilders onderbreekt. Zo als zo vaak neemt Pechtold daarbij het voortouw, gevolgd door Halse ma en Van Geel, en dan Hamer, met gebroken stem: „U behandelt mensen niet gelijkwaardig." En Pechtold: „Wilders is nu echt de richting van rechtsextremisme ingeslagen." Kamerleden roffelen op de bankjes. Scholieren klappen. 5.0 megapixel camera met gezichtsherkenning Verlichte touch-keys voor optimaal fotogemak Snel mobiel internet voor foto- en videoblogging Gratis i.c.m. Vodafone 22,50 2 jaar (T 4 maanden 11,25 p/mnd, daarna 22,50 p/mnd) Losse toestelprijs 449,99 Agnes Kant debuteert als leider van de SP tijdens het Tweede-Kamerdebat over de begroting voor volgend jaar. foto David van Dam/GPD DEN HAAG - De koopkracht voor minima blijft volgend jaar toch op peil. Als het kabinet daar niet uit zichzelf voor zorgt, zal coalitiepar tij PvdA het kabinet aan die plicht houden, stelde fractievoorzitter Mariëtte Hamer gisteren tijdens het Tweede-Kamerdebat over de begroting voor volgend jaar. Het debat werd gedomineerd door angst voor koopkrachtverlies van minima en 65-plussers (linkse op positie) en de kritiek dat de begro ting financieel niet goed onder bouwd is (WD en D66). Cijfers van het Centraal Planbu reau gaven deze week aan dat 65-plussers en uitkeringsgerechtig den op nul zouden blijven staan of zelfs koopkracht zouden inleve ren. Maar het kabinet gaat dit voor deze groepen nog eens bekijken. WD-leider Mark Rutte oordeelde dat de begroting er uitzag als een gatenkaas. De lastenverlichting vol gend jaar (zoals het schrappen van de WW-premie) geschiedt vol gens hem op de pof Tel daar nog eens een 'onbetaalbaar' generaal pardon bij, en de staat 'dijt uit als een babywalvis', aldus Rutte. CU wil 30 miljoen uittrekken voor een ov-kaart voor mbo'ers, PvdA wil meer conciërges op scholen, meer wijkverpleegsters en wijka genten in achterstandsbuurten. Het CDA wil meer geld voor kust verdediging. CDA en PvdA willen van het kabinet weten waarom de aardgasbaten zo zuinig worden in geboekt. Daaruit mogen hun wen sen niet betaald worden. Aardgas baten worden gebruikt voor inves teringen in infrastructuur en aflos sing van de staatsschuld. vodafone 5.0 megapixel camera met Auto Focus en flitser 8GB intern geheugen, uitbreidbaar tot 24GB Windows Mobile 6.1 Professional Gratis i.c.m. Vodafone 27,50 2 jaar Zorgeloos Internet (1s 8 maanden 23,25 p/mnd, daarna 37,- p/mnd) Losse toestelprijs 629,99 vodafone Exclusief bij BelCompany tot 8 maanden 50% korting op je abonnement i.c.m. Zorgeloos Internet 3 maanden 50% korting op je aangesloten Blox' geen aansluitkosten 'uitgesloten Internet Zorgeloos BloX vodafone 12,5 jaar geleden openden wij onze eerste winkel. Inmiddels bieden we in ruim 170 winkels de grootste keuze, onafhankelijk advies en de beste service. En wie jarig is, trakteert, daarom staat deze advertentie vol met feestelijke 12,5 jaar aanbiedingen. vodafone Gratis i.c.m. Vodafone 22,50 2 jaar (ft 4 maanden 11,25 p/mnd, daarna 22,50 p/mnd) Losse prijs navigatie 89,99 Aanbiedingen rijn geldig t/m 2r september 2008. Tenzij anders vermeld. Vraag in de winkel naai de voorwaarden Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voor behouden. Meld je aan voor de digitale folder Ga naar www belcompany.nl www.bestewinkelketen.nl Routeplanner inclusief DV0 voor Europa 3,5" touchscreen flitslocaties voorgeïnstalleerd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5