Zeeland Internet als een digitale gedenkplaats vinden' berco Museum verzamelt verhalen Geen super bij woonboulevard Eerste DNA-serie wijst Vlissinger niet aan als dader moord op Toth Peter Verdonk uit 's-Heerenhoek lanceert site voor overledenen. DECORETTE voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALbER A GERRY WEBER B PZC Donderdag 18 september 2008 27 Peter Verdonk (links) en Engel Reinhoudt hebben een profielenwebsite voor overledenen opgezet. foto Dirk-jan Gjeltema door Luc Oggel 'S-HEERENHOEK - Twee jaar is eraan gewerkt, maar sinds begin deze maand is hij in de lucht: de websi te dierbareherinneringen.nl. Een di- gitale gedenkplaats voor overlede- nen, opgezet door Peter Verdonk (40) en zijn schoonvader Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek. Het idee voor de website is voort gekomen uit de behoefte om bin nen de familie herinneringen aan overleden dierbaren uit te wisse len via internet. „Bestaande websi- i tes voldeden echter niet aan de wensen, daarom hebben we beslo ten om er zelf één op te zetten." Voor Verdonk, als magazijnbeheer der werkzaam bij Zeelandnet, was tuurlijk hadden we die al, maar nu staan ze bij elkaar en het zijn er meer." Er zijn ook nieuwe materia len aangeschaft, waaronder luister- boeken, cd-roms en een dvd-spe- ler. Daarmee moeten kinderen die moeite hebben met lezen gemak kelijk een werkstuk of spreekbeurt kunnen voorbereiden. Een nieu- wigheidje is ook de reading-pen. Daarmee kunnen kinderen een tekst scannen, die vervolgens door de pen wordt opgelezen. Volgens Anne Eijnwachter van Bi- blioosterschelde is het de bedoe- ling dat op termijn meer vestigin gen in de Oosterschelderegio een Makkelijk Lezen Plein krijgen. Ze L noemt Sint-Annaland, 's-Graven- K polder en Borssele als plaatsen die wellicht snel aan de beurt komen. het ook altijd al een droom om een eigen bedrijfje te beginnen. Dat is Digital Memories Company BV geworden. Om zo compleet en gebruiksvrien delijk mogelijk te zijn, is er twee jaar aan de ontwikkeling van de si te gewerkt. Zo is bijvoorbeeld on derzoek gedaan op de 'geloofs- markt', om erachter te komen wat er leeft. De bevindingen zijn zo veel mogelijk in de website opge nomen. Dierbareherinneringen.nl valt in de categorie 'sociale netwerksites' en is qua opzet te vergelijken met Hy- ves en MySpace. Mensen kunnen een profiel aanmaken over een overledene en die pagina naar ei gen inzicht 'aankleden' met bij voorbeeld verhalen, foto's en film pjes en er is de mogelijkheid om reacties te plaatsen. Er kan geko zen worden uit 35 verschillende Lesprijs 32,- voor 50 minuten Pakket vanaf 959,- ind. examens Ook 10-daagse en 8-weekse opleidingen Telefoon (0113) 22 07 13 www.accent-rijopleidingen.nl achtergrondthema's en -muziek. „Op die manier kunnen herinne ringen aan overledenen op een he le persoonlijke manier levend wor den gehouden en worden be waard voor familie en vrienden." In tegenstelling tot andere profie lensites is dierbareherinneringen.nl niet gratis. Zo kost een uitgebreide persoonlijke site met alle mogelijk- 'Bestaande websites voldeden niet aan onze wensen' heden bijvoorbeeld 55 euro voor een looptijd van een jaar en 175 eu ro voor een looptijd van tien jaar. Verdonk: „Het onderhouden en ontwikkelen van zo'n site kost geld, bovendien hebben we hos- VLISSINGEN - De Walcherse recher che wacht met spanning op de uit slag van het tweede DNA-onder- zoek. Die gegevens moeten het overtuigende bewijs leveren dat een 52-jarige Vlissingse verdachte betrokken was bij de moord op Ilonka Toth. Wanneer die gege vens worden aangeleverd door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) is volgens woordvoerder Es- tingkosten en moet je een back-up hebben. )e kunt natuurlijk niet hebben dat zo'n site plat gaat." De kracht is volgens Verdonk dat de si te onafhankelijk en compleet is, waarmee hij zich onderscheidt van andere gedenksites als condo- leance.nl. De initiatiefnemers richten zich op heel Nederland. Inmiddels zijn een kleine twintig profielen aange maakt. „We hopen dat het er over een jaar een paar duizend zijn", zegt Verdonk. De promotie is ech ter nog een beetje lastig, vult En gel Reinhoudt, die als woordvoer der van de BV fungeert, aan. „We vinden het niet kies om mensen te benaderen via rouwadverten ties. We willen bereiken dat pas toors, dominees en begrafenison dernemers mensen op de site wij zen." www.dierbareherinneringen.nl ther Boot van de politie nog niet bekend. De uitslag van een eerste serie DNA-sporen was negatief. Die sporen leverden geen enkel be wijs op voor de betrokkenheid van de Vlissinger, weet raadsman Mark Dunsbergen. Het waren vol gens hem alleen sporen van me vrouw Toth zelf De 52-jarige Vlis singer wordt nog steeds stevig ver hoord, aldus de raadsman. YERSEKE - Het Oosterscheldemu- seum in Yerseke is op zoek naar waargebeurde verhalen. Het mo gen persoonlijke verhalen zijn of anekdotes die zich afspelen tegen de achtergrond van een herkenba re gebeurtenis zoals de oorlog, als ze maar plaatsvinden in de ge meente Reimerswaal. Het museum verzamelt de verha len om mensen warm te maken voor de Week van de Geschiede nis, van 11 tot 19 oktober. Die week is in het Oosterscheldemu- seum een tentoonstelling te zien over hoe dorpelingen vroeger wer den geïnformeerd over gebeurte nissen door dorpsomroepers of troubadours. Daarbij staat een moord op een huisvrouw in Yerse ke in 1888 centraal. Museumsecretaris Rida Vervoorn: „De verhalen worden bewaard en later gebundeld. We hopen dat we er bij een volgend lustrum een boekje van kunnen maken." Verhalen moeten uiterlijk op 16 ok tober binnen zijn. Opsturen kan naar Kerkplein 1, 4401 ED, Yerseke of via oosterscheldemuseum- @gmail.com. Verhalen persoonlijk komen vertellen mag ook, op 24 september of 10 oktober tussen 14.00 en 16.00 uur in het museum. Onder de deelnemers wordt een VW-bon verloot. SEPTEMBER-AKTIE OAÖ/ KORTING w ffm OP DECORETTE VOUWGORDIJNEN Decorette Goes Marconistraat 30 4to1 HH Goes telefoon (0113) 25 10 56 POORTVLIET - Het huidige college van Tholen ziet niets in het plan om bij de woonboulevard in Poort vliet een supermarkt te vestigen. Het bestemmingsplan zou dat sim pelweg niet toestaan. Landbouwcoöperatie CZAV wil op Tholen graag een Agrimarkt openen. Een locatie bij de woon boulevard staat boven aan het lijst je. Het college laat echter weten dat ondernemingen in de foodsec- tor daar niet zijn toegestaan. Dat is gemeentelijk en provinciaal beleid. CZAV wil overigens pas over an derhalf jaar weer een poging wa gen in de hoop dat het dan aange treden nieuwe gemeentebestuur er anders over denkt. tfc goutóf\fimMr lange vorststraat - goes 71 -zadenvolkorenbol voor (jp®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55