Zeeland Goese Schans lijkt gelopen race UDEURLOO Brasseriemenu Michael Berk gitaar Meeste fracties zeggen bestemmingsplan vanavond te steunen. BEVELANDEN-THOLEN 31 Minnaard krijgt cultuurprijs Ilse Dirkzwager veegt Goes schoon zeeuwseEï212*23®H Technisch vanavond vanaf 17.30 uur courgettesoep, visstoofpotje of gevulde papadum en mini Siberiënne 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 20 september 15.00-16.30 uur kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl A£T}T)\TWT:T) V Markt51 Middeiburg u.c 1 j i\ 1/ i\ i\ r, i\ I T0118886886 Ml door Luc Oggel GOES - Het moet wel heel raar lo pen wil de Goese gemeenteraad vanavond niet instemmen met het bestemmingsplan Goese Schans. Dat viel gisteren te concluderen na een rondje langs de fractievoorzit ters, hoewel sommigen hun kruit nog drooghielden. Vanavond zal blijken of het be stemmingsplan Goese Schans, dat voorziet in de omvorming van het havenindustriegebied tot een woonwijk met tweeduizend hui zen, groen licht krijgt. Het college heeft in elk geval goed geluisterd naar de opmerkingen die vorige week in de commissie zijn ge maakt en is de raad, maar ook di verse bezwaarmakers (met name bewoners van het Goese Meer en de Westhavendijk) op belangrijke punten nog tegemoet gekomen. Zo is de maximale bouwhoogte op de vrije kavels aan het Goese Diep verlaagd tot tien meter (was veertien), waarbij die op een deel verhoogd kan worden tot twaalf meter. Ook het bouwvolume van het geplande appartementencom plex aan het havenkanaal is nog een keer aangepast. 'Slechts' de helft van het bouwblok mag straks 24 meter hoog zijn, dertig procent mag maximaal veertien meter hoog zijn en twintig procent maxi maal 21 meter. Op die manier blijft volgens het college een 'bepaalde architectonische vrijheid' over die kan worden ingevuld in overleg met de welstandscommissie. Carel Bruring (GroenLinks) heeft zich daar vorige week met name hard voor gemaakt en zei gisteren blij te zijn dat het college zijn 'denkrich ting overneemt'. De PvdA, met zeven zetels de grootste (oppositie)partij, is niet unaniem, aldus fractievoorzitter Henk Hoogerland. „Wij zullen dus twee geluiden laten horen." Zelf gaf hij vorige week al aan niet ak koord te kunnen gaan met een bouwhoogte van 24 meter en daar blijft hij bij. „Je kunt natuurlijk wel voor een bestemmingsplan zijn met uitzondering van een be paald onderdeel." Hoewel de meeste partijen gister avond nog fractieoverleg hadden, zei Sjoerd Heijning te verwachten dat zijn VVD met het bestem mingsplan instemt. „Het lijkt mij dat het wel moet kunnen zo, maar het is nog niet helemaal een gelo pen race", hield hij een kleine slag om de arm. Sjaan Huissoon (D66), die er vanwege een blessure zelf vanavond niet bij is, liet aan duide lijkheid niets te wensen over. „Ik kan instemmen met het plan zoals het nu voorligt, het college heeft binnen de ruimte die ze had nog haar uiterste best gedaan." CDA en SGP/CU wilden nog niet vooruitlopen op vanavond. „Ik kan me niet voorstellen dat ande ren dat wel doen", zei Jo-Annes de Bat (CDA). De vergadering begint om 19.30 uur in het stadskantoor. Jazz by the Sea met jazzkerkdienst als een van de hoogtepunten Donderdag 18 september 2008 Provinciebestuur legt toename vrachtverkeer aan banden Tip? redgoes@pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl De man - geboren, getogen en verder altijd trouw gebleven aan Zonnemaire - mag zonder over drijven een globetrotter worden genoemd. In elk werelddeel vona hij zijn emplooi. Specifiek als ope rator op booreilanden is hij ver antwoordelijk voor het techni sche proces bij het omhoog pom pen van olie. Schril was dan ook laatst het contrast thuis, in de slaapkamer. De dvd-speler boven bed weigerde dienst. Welk knopje van de afstandsbediening hij ook indrukte: Niets, tot zijn grote woede van onmacht. De volgende dag de aan-huis-mon- teur gebeld. Binnen luttele minu ten was het probleem verholpen. Gewoon, met twee batterijen. HEINKENSZAND - Kunstenares Jopie Minnaard uit Heinkenszand is de winnaar van de Total Cultuurprijs van de gemeente Borsele. De prijs wordt maandag 27 oktober uitge reikt in de raadsboerderij in Hein kenszand. Minnaard werd gekozen uit zeven kandidaten. De jury roemt haar vanwege haar veelzijdi ge oeuvre van beeldend werk, ver halen, toneelstukken en voordrach ten. 'Het werk van Jopie dient er gens toe en is herkenbaar', aldus het juryrapport. De cultuurprijs van de gemeente Borsele wordt om het jaar uitgereikt. Dit is de derde editie. Eerdere winnaars wa ren boerderijkenner Gerard Smalle- gange uit Nisse en troubadour En gel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek. GOES - Ilse Dirkzwager uit Zierikzee heeft de Schone Pleinenwedstrijd gewonnen. De achtjari ge bedacht dat een schoonmaakploeg elke twee weken Goes moet gaan opruimen. Kinderen konden een idee insturen hoe Goes schoner kan worden. Het winnende idee werd be loond met een reischeque ter waarde van vier honderd euro. Wethouder Sophie van 't Westein de reikte de prijs gisteren uit in bioscoop Merral in Goes. Ilse wil haar reischeque het liefst gebrui ken om met haar ouders en broertje naar Euro Disney of de Efteling te gaan. Volgens Van 't Westeinde was de actie vooral bedoeld om kinde ren bewust te maken van het afvalprobleem. „Goes is op zich redelijk schoon, maar het kan al tijd beter. Vooral de schoolroutes zijn vervuild." In totaal deden zo'n vijftig kinderen mee aan de wedstrijd. foto Dirk-Jan Gjeltema DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl "Als niemand iets ziet, IALISTE GERRIE haorwerken (0113)34 32 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53