Muziek als uitlaatklep voor emotionele contrasten '5\H> Hardcore-collectief The Spirit That Guides Us speelt in Vlissingen. 38 Donderdag 18 september 2008 PZC OP PAD Kermis Terneuzen, Markt en Stadhuisplein. Middagpauzedienst Elly Barentsen en Henny Schaapman gaan voor in een middagpauzedienst. Sari Wolfers-Riemens bespeelt het orgel. Middelburg, Koorkerk, 13.00 tot 13.30 Inloopmiddag Oud-cursisten van de computercursus van SeniorWeb Kruiningen zijn welkom op een inloopmiddag. Deskundigen be antwoorden vragen en er zijn computers aanwezig. Kruiningen, Ons Dorpshuis, 14.00 tot 16.00 uur Wijngaard De Druivengaerde Kijken, proeven en goed toeven. Wissenkerke, Dorpsdijk 2a, 13.00-17.00 uur. (iedere dinsdag, woensdag en don derdag tot 1 oktober) Excursie Meeuwenduinen Met een gids van Staatsbosbeheer door de Meeuwenduinen op de Kop van Schouwen. Opgeven kan bij de WV Haamstede of via telefoonnummer 0900-2020233. Burgh-Haamstede, waterpompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg, 13.30 uur. Pittige excursie Dichte kleding, stevige schoenen en een flesje water zijn nodig bij een pittige ex cursie op het eiland Veermansplaat in het Crevelingenmeer. De boot vertrekt om 9.00 uur uit de Ha ven van Bommenede in Zonnemaire. Aanmelden kan bij de WV Haamstede via telefoonnummer 0900-2020233. Open tuinen Dreischor, Bogerdweg 41 en 46,13.00 tot 17.00 uur. Kaasboerderij De Stolpe Kaasproeven, video over kaasbereiding kij ken en een rondleiding door de stallen. Nieuwerkerk, Stolpweg 9, 14.00 uur. Melkveehouderij "ondleiding op melkveehouderij De Blau we Hoeve met uitleg over de melkrobots en het leven van koeien en kalfjes. Retranchement, De Blauwe Hoeve, Braam- dijk 21,11.00 uur. Toren Beklimming van de Sint Lievens Monstert oren, ook wel Dikke Toren genoemd. Wie de moeite neemt 281 treden omhoog te gaan heeft een schitterend uitzicht over Zierikzee en wijde omgeving. Bij slecht weer is er geen beklimming mo gelijk. Voor meer informatie telefoonnum mer 06-21473476. Zierikzee, Balie 1,12.00-16.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D-voorstellingen om 16.00 en 19.00 uur; Kamperland, Haven 5. www.zeeuwsplanetarium.nl Haptonomie Het Zeeuws Kollektief voor Haptonomie houdt een avond over haptonomie met een lezing door drs Frans R. Veldman. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.30 uur. Film Atonement Filmvertoning, entree 6 euro. 's-Heer Abtskerke, Kerk, 20.00 uur MUZIEK Jazz by the sea Optreden van The Storyvilie Jassband. Zoutelande, Eetcafe Royal, 21.00-01.00 uur. Lange Jan Project Miniconcert door het kamermuzieken- semble Padovana. Middelburg, Koorkerk, 15.00-15.30 uur. p. The collective Optreden van Marsha Sr Werner van de Vrede. Vlissingen, Café Groen Licht, 20.00 uur. THEATER De Kraankinderen Muzikaal openluchtspel met een ontroe rend verhaal in de zwarte schaduw van de kraan van Zierikzee. Zierikzee,Oude Haven, 20.00 uur. Georgian Myths and dances Georgische versie van Riverdance met (sa- beljdans, muziek en acrobatiek uitge voerd door meer dan vijfig artiesten. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl FILMS BERGEN OP ZOOM Superhero Movie: 19.3 uur; The Dark Knight: 22.00 uur; Cinem'actueel, Get Smart: 20.00 uur; Wanted: 19.00 en 21.45 uur; Wanted: 20.00 uur; The Superhero Movie: 20.00 uur; MIDDELBURG Mamma Mia: 20.00 uur; Schuttershof, Juno: 20.00 uur; GOES VLISSINGEN t Beest, Persepolis: 20.30 uur; CineCity, Filmfestival vrijdag 12 t/m zon Merral, Mamma Mia: 19.15 en 21.30 dag 21 september. uur; Meet Dave: 18.45 en 20.45 uur; zie www.pzc.nl/filmbythesea ZIERIKZEE De oogst van tien jaar Historische Spelen kan niet beter gemanifesteerd worden dan met de voorstelling De Kraan kinderen die donderdagavond 11 september op het Kraanplein in Zierikzee in première is gegaan. Het verhaal speelt zich af in de stad Zierikzee in het jaar 1845. Het is een tijd waarin grote tegenstellingen bestonden tussen arm en rijk. „Wat is het heerlijk om liefdadig zijn", zingen de re genten, terwijl ze zich afwenden voor de werkelijke kommer en kwel. De voorstelling imponeert door vaart, vormgeving, inzet, spelplezier en puntige teksten, zowel in spel als zang. archieffoto Marijke Folkertsma Angelina Jolie en james McAvoy (in de zijspiegel) in Wanted. foto Chuck Hodes/GPD door Gijs Kamphuis VLISSINGEN - Wie het hardcore-col lectief The Spirit That Guides Us (TSTGU) wil leren kennen, moet naar hun nummers luisteren. De band wil namelijk de muziek laten spreken en zelf op de achtergrond blijven. Regelmatige wisselingen in de bezetting moet de liedjes nog meer naar voren schuiven. De vijf muzikanten die TSTGU nu een gezicht geven, kunnen op een volgende tour allemaal weg zijn. Toch zijn de namen van de huidi ge bandleden bekend. Dat is wel eens anders geweest. „In de tijd van de eerste cd The sand the barrier uit 2002 maakten we ons helemaal niet bekend", zo vertelt drummer van het eerste uur Minco Eggersman. Doordat voor het promoten van de tweede cd foto's gemaakt werden, moest de band zich toch onthullen. „Het principe achter het geheel is echter nooit veranderd." Het idee is om de emotionele con trasten die een mens in zijn leven tegenkomt om te zetten in mu ziek. TSTGU kan per nummer uit gesponnen gitaarpartijen met me lodieuze zang ineens over laten gaan in harde rockpassages met fel le schreeuwstemmen. Eggersman vindt zijn muziek dan ook als het leven zelf. „Emoties voeren je le ven lang een strijd met elkaar. Zo- êe. The Spirit That Guides Us (TSTGU) als hemel en hel ook altijd een strijd voeren. Iedereen is wel eens blij of wil zijn frustratie soms uit schreeuwen." TSTGU heeft net haar nieuwe cd Don't shoot let us burn af De vier de volledige, naast drie mini-cd's. Dat is in zeven jaar tijd een be hoorlijk aantal. Zeker omdat alle le den ook in andere bands actief zijn die vaak meer tijd kosten dan deze. Eggersman speelt zelf in At The Close Of Every Day waarmee hij dromerige pop maakt. Hij ziet TSTGU dan ook als uitlaatklep. „Ik zou heel ongelukkig worden als ik niet ook dit soort muziek kan ma ken, iets wat geldt voor alle bandle den." Vanwege de diversiteit in hun mu ziek is het moeilijk om het collec tief in te delen op genre. Te veel melodie voor de hardcorescene en te veel hardcore-invloeden om echt bij de rockbands te horen. Eg gersman is er trots op dat hij met zijn band een eigen geluid heeft weten te creëren. En daarmee een eigen plek in de overvolle muziek wereld. The Spirit That Guides Us en Kinkobra zaterdag in De Piek in Vlissingen. Aan vang: 22.00 uur. V/.y UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40