Cultuur ?sEsea Eigen draai Tucci aan film Van Gogh Gezien Vertoning Ezra met hobbels Relatie met boek biedt misschien meer kansen Op de site vindt u: Tweehonderd jongeren te gast bij film over lot van kindsoldaten. international lilm festival Blind Date is tweede Amerikaanse remake in een serie van drie. Gerbrand Bakker werkt samen met Tekla Reuten aan voorstel. 32 Donderdag 18 september 2008 PZC Young@Heart (Stephen Walker): Kan betutteling van ouderen mooier worden afgestraft dan met deze documentaire over een koor uit Northampton met een repertoi re van rock, punk en r&b. De ge middelde leeftijd van de leden is 8o jaar. Zij gaan de uitdaging aan met elkaar een swingende show neer te zetten, ondanks de tol die de ouderdom bij velen van hen be gint te eisen. Een fraaie documen taire waarin bemoediging en me lancholie elkaar afwisselen. Oordeel: 4 sterren. Ezra (Newton I. Aduaka, special kindsoldaten): Soms zijn zaken zo belangrijk om onder de aan dacht te worden gebracht, dat over de wijze waarop dat gebeurt niks ten nadele meer mag worden ge zegd. Die overweging dringt zich op na het zien van Ezra, een film over de verschrikkelijke ervaringen van kindsoldaten. Een verhaal over de huidige situatie in sommi ge Afrikaanse landen waar kinde ren worden gekidnapt en meedo genloze strijders worden gemaakt. In het geval van Ezra iets te chao tisch verteld. Oordeel: 2 sterren. Beelden van première Blind Date Prijsvraag Tip v.d. dag Weblogs Nieuws www.pzc.nl/filmbythesea VLISSINGEN - Zomaar halverwege de tiende edi tie van Film by the Sea ging gisteravond in het Delta Theater 'het dak eraf. De meezingbioscoop in aansluiting op de film Young@Heart ontketen de een veelheid aan emoties: van euforie tot ont roering. Robert Stoltink zette de toon met een lied van de Soul Patrol, Marjan Berk manifesteer de zich als ervaren jazz-diva: I can't give you any thing but love en Paskal Jakobsen pakte de zaal volledig in met Soul van Al Green. Hij trok in één keer alle registers open. „Want", zo liet hij de zaal weten: „Ik houd het kort, morgen moet ik weer werken en er moet vanavond ook nog ge dronken worden." Joe Cocker (look-a-like) nam het stokje van hem over en zette met Unchain my heart een golf nos talgie in. Die zwol verder aan met Ramona van 'Blue Diamond' Riem de Wolff met zijn zoon Stef- fen. Verder traden Marjon van Iwaarden en Niels Geusebroek op. Fraaie koppeling met Ybung@Heart legde acteur Frank Lammers. Hij zong op ontroerende wijze het lied Fix You uit de ze film. Op de foto: vader en zoon Riem en Stef- fen de Wolff. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Ondanks dat de verto ning van Ezra, een film over het lot van kindsoldaten, gisteren tij dens Film by the Sea met wat hob bels had te kampen (start met ver keerde film en tussentijdse techni sche storing) toonden een kleine tweehonderd jongeren uit achter standswijken in Almere, Amster dam, Eindhoven en Venlo tot het einde toe belangstelling voor de film. De voorstelling was onder deel van een dagprogramma voor deze jongeren, verzorgd door de Roosevelt Stichting samen met the Netherlands Trust Foundation. De film werd ingeleid door Wille- mijn Verloop, directeur van de Stichting War Child en Freedom from Fear laureaat 2008. „Als gevolg van oorlogen in de af gelopen tien jaar hebben 10 mil joen kinderen de dood gevonden en zijn 4 miljoen kinderen gehan dicapt geraakt. Op dit moment worden nog circa 250.000 kindsol daten ingezet in 29 oorlogen ver deeld over de wereld", aldus Ver loop. War Child helpt deze kinde ren een nieuwe toekomst op te bouwen. De steun is nodig omdat ze door hun eigen familie vaak als misdadigers worden geweerd. 12-21 door Rolf Bosboom VLISSINGEN - De film Blind date, die gisteravond met veel sterrenver- toon bij Film by the Sea in premiè re ging, is het tweede deel van de Amerikaanse Theo van Gogh-trilo- gie. Vorig jaar kwam Steve Busce- mi met zijn versie van Interview het derde deel wordt John Turtur- ro's remake van 06. Stanley Tucci wierp zich op voor de regie van Blind date. „Dat wilde ik graag doen, omdat ik deze film heel interessant vond", zegt Tucci. „Van Goghs films zijn bijna toneel stukken. Ik koos Blind date omdat de band tussen de hoofdpersonen zo complex is. Ik hou van het on derzoeken van identiteiten." De film gaat over een echtpaar (Tucci zelf en Patricia Clarkson) die de dood van hun dochter probeert te verwerken. Zij spreken met elkaar af telkens in een andere gedaante, via contactadvertenties. Tucci heeft geen compleet nieuwe invulling aan Van Goghs film wil len geven, maar drukt er wel zijn eigen stempel op. „Er zijn behoor lijke verschillen in tijd, ritme, toon en de manier waarop de beelden zijn geschoten, met meer master- shots. Ik heb de karakters ook wat zachter gemaakt." „De versie van Van Gogh is prach tig", zegt Patricia Clarkson. „Maar dit is toch een wat andere film. Stanley heeft er echt zijn eigen ver sie van gemaakt. Het is een schitte rende bewerking." Beiden zijn lovend over de (be scheiden) inbreng van Nederland se acteurs, met name die van Thijs Römer. De film draait toch echter voornamelijk om Clarkson en Tuc ci zelf die de rol van echtgenoot Don op zich nam nadat Tony Shal- houb moest afhaken. „Stanley moest jongleren met twee verschil lende petten, maar heeft dat heel goed gedaan", zegt Clarkson. „Het kost wel heel veel energie om zowel te regisseren als te acteren", aldus Tucci. „Ik zal het niet nog een keer doen." De PZC belicht deze week dagelijks een van de juryleden van de Film Literatuur-competitie. Vandaag au teur: Gerbrand Bakker. door Ali Pankow VLISSINGEN - Het verbaasde hem dat de jury niet al die boeken moest lezen. „Het gaat tenslotte om een film- én literatuur-compe titie. Nou heb ik van de voorzitter gehoord dat dit heel moeilijk zou worden, omdat sommige films ge baseerd zijn op boeken die hele maal niet in het Nederlands zijn vertaald. Wij bekijken dus alleen de films en bepalen welke we de beste vinden." Gerbrand Bakker laat even een pauze vallen en ver volgt dan: „Maar er zou natuurlijk veel meer te bepraten zijn binnen de jury als die koppeling met het boek er wel was. In dat opzicht ko men Thekla Reuten en ik zaterdag met een voorstel. Maar daar ga ik nu nog niks over loslaten." Bakker zegt een enorme filmfa naat te zijn, maar hij is er al twee jaar nauwelijks aan toegekomen films te bekijken. „Wegens dat 'rot boek', zoals hij het zelf omschrijft, doelend op zijn roman in voorbe reiding die in het voorjaar 2009 uit komt. Van Boven is het stil, zijn gro te succesboek dat in 2006 uitkwam (uitg. Cossee) zijn inmiddels de filmrechten verkocht en is een to- Gerbrand Bakker neelversie in de maak. „Door Het Vervolg. De première is 28 maart 2009. Wanneer die film komt, weet ik niet. Die onderhandelin gen heb ik aan de uitgeverij overge laten." Bakker bemoeit zich ook absoluut niet met het maakproces. „Ik heb dat boek zes jaar geleden geschreven. Dat is voor mij al weer oud brood. Bovendien weet ik niks van filmmaken. Ik heb zelfs nog nooit een scenario gelezen." Het verbaasde Bakker dan ook dat de Britse auteur Blake Morrisson zich deze week bij FbtS betrokken voelde bij de verfilming van And when did you last see your father. „Het viel me op dat hij het voort durend over zichzelf had. Je moet kunnen loslaten als zo'n boek een maal geschreven is." ~I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34