Zeeland naar de stad van herkomst Vier leerlingen CSW krijgen bronzen plak berco Keringen gaan even dicht Wijkbeheergroep Arnemuiden zoekt aanvulling na vertrek leden voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER 6ERRY WEBER Scholieren volgden programma om zichzelf te ontwikkelen. Zorgboerderij Chicken Fun houdt open huis Scheepvaart gestremd door werk Schroebrug Middelburger met knuppel geslagen Dronken automobilist zonder rijbewijs W PZC Donderdag 18 september 2008 I 27 lange vorststraat - goes door Thomas Minnaard MIDDELBURG - In het provinciehuis in Middelburg werden gistermid dag vier leerlingen van de CSW Van de Perre beloond met een bronzen award. Zarah van Putten, Anot Diriye, Joel Caljouw en Pie- ter Wisse doorstonden een pro gramma waarin ze zichzelf doelen stelden op de onderdelen maat schappelijke betrokkenheid, indivi dueel talent, sport en expeditie. Dit stimuleringsprogramma is ont wikkeld door The International Award For Young People, een stichting die sociale ontwikkeling en individuele karaktervorming als voornaamste doelen stelt. Een award kan op drie niveaus worden verdiend. Er is een pro gramma voor de groepen van 14, 15 en 16 jaar en ouder, die respec tievelijk een bronzen, zilveren of gouden award kunnen verdienen. Dit jaar deed er voor het eerst een school uit Zeeland mee aan het award-programma. Onder leiding van een coach 'traint' de deelne mer minimaal één uur per week, per onderdeel. Deelnemer Pieter Wisse sloot zich aan bij een jeugdgroep van de pro vincie Zeeland voor het onderdeel 'maatschappelijke betrokkenheid'. „We praatten over sport, onder wijs en verkeersveiligheid en maakten een risicokaart van Zee land." Bij 'individueel talent' haal de hij een examen waarbij je schaakproblemen oplost en voor het sportonderdeel deed Pieter aan atletiek. Alle vier gaan ze door voor een zilveren award. „Ik wil mijn sprint graag verbeteren", zegt Pieter ambitieus. arnemuiden - De Wijkbeheer groep Arnemuiden is op zoek naar nieuwe leden, nadat zeven van de tien leden zijn opgestapt. De crisis in de groep ontstond door een ver schil van mening over een advies aan het college van Middelburg over het dagrecreatieterrein Oranje plaat. Er is niet gekozen voor een totale vernieuwing. De drie leden van de bestuursgroep uit het 'andere' kamp blijven op hun plaats. Vol gens wijkmanager Yfke van Nu- nen van de gemeente Middelburg is er geen aanleiding om te streven naar een totaal vernieuwde Wijk beheergroep. In de Bewonersbrief Arnemuiden, een uitgave van de Wijkbeheergroep, is maandag een oproep verschenen voor nieuwe le den. Volgens wijkmanager Van Nu- nen hebben zich nog geen kandi daten gemeld. Een van de zeven afgetreden le den, Kees d'Huy, zegt dat er deze week - namens de zeven - nog een brief gaat naar alle raadsleden over de kwestie Oranjeplaat. Zij willen dat het terrein beschikbaar blijft voor dagrecreatie. En met die brief is voor D'Huy het boek Wijkbe heergroep wat hem betreft geslo ten. borssele - Zorgboerderij Chicken Fun aan de Lange Zuidweg 6 bij Borssele houdt zaterdag open huis en een rommelmarkt van 12.00 tot 16.30 uur. Op de open dag zijn ook allerlei spullen te koop, zoals kaar ten, jam, boerencake en sieraden. Chicken Fun is gevestigd bij een biologische pluimveebedrijf. Veel cliënten komen van Walcheren. middelburg - De Schroebrug in Middelburg is tot en met vrijdag gestremd voor scheepvaartverkeer, tussen 6.30 uur en 19.00 uur. Er wordt een zinker in de kanaalbo dem aangelegd voor de nieuwe voetgangersbrug. De zinker komt in een sleuf die uitgebaggerd wordt. De eerstvolgende strem ming is van 13 tot 22 oktober. vlissingen - Een Middelburger is gisteren met een knuppel gesla gen. Dat gebeurde in een huis op de Schuitvaartgracht in Vlissingen. De man (36), die tijdelijk in het huis verbleef, kreeg ruzie met de bewoner. Deze sloeg hem met een knuppel op het hoofd. Het slacht offer weerde een tweede slag af, maar liep wel een hoofdwond op. middelburg - Een 64-jarige auto mobilist uit Middelburg is in de nacht van dinsdag en woensdag be trapt op het rijden onder invloed. Agenten op de Roozenburglaan in Middelburg namen een blaastest af. Hieruit bleek dat hij te veel ge dronken had en dat hij zijn rijbe wijs moest inleveren. Dit was in juli al gebeurd, dus de man mocht niet rijden. Hij gaf toe een halve fles wijn te hebben genuttigd. hoek van holland - Rijkswater staat grijpt de sluiting van de Maes- lantkering zaterdag aan om voor lichting te geven over verschillen de waterprojecten in het Deltage bied. Op diverse plaatsen in Zuid-Hol land zijn tussen 13.00 en 17.00 uur informatiemarkten en expostities te bezoeken. Meer informatie daar over is te vinden op www.kering- huis.nl. De Maeslantkering bestaat uit twee enorme witte deuren, die dichtgaan bij kans op overstro ming. Zij sluiten daarmee de Nieu we Waterweg af van de Noordzee. Rijkswaterstaat doet die deuren za terdag om 17.40 uur dicht om ze te testen. Dat levert een spectaculair schouwspel op. Ook de Hartelkering gaat dicht. Die sluit bij Spijkenisse het Hartelkanaal af. De twee keringen vormen samen de Europoortke ring, die zo'n miljoen mensen be schermt. Museummedewerkster Christie Arens toont een van de telescopen die in het Zeeuws Museum zijn te bewonderen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29