Zeeland PZ Ontslagen bij Dominicus Sociale Dienst geeft fors minder uit Brommers bekeurd 25 WALCHEREN 33 31 i CNV hekelt vervangen vast personeel door inhuurkrachten. Groei van het aantal cliënten dat werk vindt levert besparing op. Technisch Kerk van Seroos wordt te kijk gezet Jazz by the Sea met jazzkerkdienst als een van de hoogtepunten Donderdag 18 september 2008 c 1 Provinciebestuur legt toename vrachtverkeer aan banden Tip? redwalch@pzc.nl door Henk Postma WESTKAPELLE - De manier waarop het Westkappels natuursteenbe- drijf Gebr. Dominicus elf mensen op straat heeft gezet, zit de vak bond CNV Hout en Bouw niet lek ker. „Het heeft ons hogelijk ver baasd dat het CWI hier toestem ming voor heeft gegeven", zegt dis trictsbestuurder Peter Vlaming. Dominicus maakt niet langer ge bruik van mensen in vaste dienst voor het monteren van vloeren, badkamers en haarden. De ontsla gen tegelzetters en monteurs wor den vervangen door ingehuurde ZZP'ers: mensen die voor zichzelf werken. Dat is goedkoper. Volgens directeur Benno Groeneweg is dit nodig om concurrerend te kunnen blijven werken. Enkele van de ont slagen werknemers werken inmid dels voor Dominicus als ZZP'er. Volgens CNV-districtsbestuurder Vlaming deugt dit niet. „Je kan mensen die volgens de cao werken niet ontslaan om ze direct daarna als ZZP'er voor je te laten werken. Als je iemand om bedrijfseconomi sche redenen kwijt wil, is het een half jaar lang verboden om het werk aan een ander uit te beste den." Dominicus heeft nog geprobeerd ontslagen werknemers elders aan een baan te helpen. Maar volgens de vakbond is dit niet, of maar zeer ten dele gelukt. Zeker de helft van hen zou zomaar op straat zijn gezet. „Onder hen leeft veel wrok", zegt de CNV-districtsbe- stuurder. Het steekt de vakbond ook dat Do minicus de betrokkenen vlak voor de bouwvakantie ontslag aanzeg de. Daarmee omzeilde het bedrijf de toen nog slechts in oprichting zijnde ondernemingsraad. De CNV-bestuurder ziet daarin een 'tactische zet'. De vakbond kan zich niet voorstel len dat Dominicus de concurren- 1*5 Natuursteenbedrijf Dominicus vervangt vast personeel door ZZP'ers. Dat zou nodig zijn om te kunnen blijven concurreren. Volgens het CNV deugt dit niet. tie niet meer aan kan wanneer met vast personeel zou worden verder gewerkt. „Soortgelijke be drijven hebben die problemen niet. Als het met Dominicus niet goed gaat, dan moet het bedrijf de problemen aanpakken op de plek waar het fout zit. Als het voor een bedrijf echt nodig is mensen te ontslaan, dan krijgen we door gaans te horen wat er speelt. Dan zoeken we samen naar oplossin gen, zonodig met een sociaal plan en afvloeiingsregelingen." Dominicus heeft nu nog een zes tigtal mensen in vaste dienst. Het bedrijf verkoopt en vervaardigt na tuursteenproducten. Het heeft een nevenvestiging in Dordrecht en nog een aantal showrooms in Goes en de Randstad. middelburg - Het gaat financieel goed met de Sociale Dienst Wal cheren (SDW). Op dit moment is de verwachting dat over 2008 een bedrag van 1,2 miljoen euro kan worden bespaard op de uitgaven. In de voorgaande drie jaren kon den de uitgaven ook al steeds naar beneden. Aan het eind van het jaar wordt bekend hoe hoog de be sparing voor 2008 precies zal uit vallen. Directeur Jan Helmond van de SDW gaat ervan uit dat dat bedrag nog hoger zal zijn dan de nu ge schatte 1,2 miljoen. „We zijn trots op ons resultaat." Oorzaak van de meevaller is onder meer een hoge re uitstroom van mensen die zijn ingeschreven bij de Sociale Dienst. De doelstelling voor 2008 was 150; in de eerste helft van het jaar zijn al 92 uitkeringsgerechtigden aan een baan geholpen of in reïntegra- tieprojecten geplaatst. Helmond: „De arbeidsmarkt werkt positief mee. Er kunnen veel mensen aan de slag en daardoor kunnen we be sparen. We kunnen zelfs voorko men dat mensen in een uitkering komen door ze direct een reïnte- gratieproject aan te bieden." Vol gens Helmond heeft de SDW ook het voordeel dat er minder draai deurklanten - mensen die steeds terugkeren bij de Sociale Dienst - in haar bestand zitten. „We scoren daarbij ver beneden het landelijk gemiddelde." De SDW heeft in 2006 afgespro ken dat het aantal klanten van on geveer 2800 in 2010 teruggebracht moet zijn naar 1850. Volgens Hel mond gaat het daarmee de goede kant op. „We zitten nu al op 2100 of zelfs al lager." SEROOSKERKE (W) - De Johanneskerk in Seroos- kerke staat deze week elke avond vol in het licht. De Protestantse Gemeente Serooskerke wil hier mee de kerk 'te kijk zetten' en aan het begin van het nieuwe kerkelijk jaar aandacht vragen voor 'de kerk', als gebouw én als kerkelijke gemeente. Ook de andere PKN-kerk in Serooskerke, de Petruskerk, wordt te kijk gezet, maar hier komt het licht van binnenuit. foto Ruben Oreel oost-souburg - De eerste scheu rende brommers in Souburg zijn gepakt. De politie heeft dinsdag en woensdagochtend een succes volle controle gehouden op het ge deelte van het Koopmansvoetpad waar alleen gefietst mag worden. Vijf bromfietsers en snorfietsers hielden zich dinsdagochtend tus sen 8.00 en 8.30 uur niet aan die regel. Gisterochtend snapten agen ten er nog eens negentien, tussen 7.30 en 9.00 uur. Alle bestuurders hebben een bon gekregen. De controle is gehouden naar aan leiding van klachten uit de buurt. De gemeente Vlissingen kondigde vorige week grote controles aan. T7TZTZ"C D V Maria 51 Middelburg u.c 1 JXv V IVJVJu J\.X T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu courgettesoep, visstoofpotje of gevulde papadum en mini Siberiënne 15,00 en 12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukk zaterdag 20 september 15.00-16.30 uur Michael Berk gitaar lerijmiddelburg. nl Tip? redactie@pzc.nl De man - geboren, getogen en verder altijd trouw gebleven aan Zonnemaire - mag zonder over drijven een globetrotter worden genoemd. In ieder werelddeel vond hij zijn emplooi. Specifiek als operator op booreilanden is hij verantwoordelijk voor het technische proces bij het omhoog pompen van olie. Schril was dan ook laatst het contrast thuis, in de slaapkamer. De dvd-speler bo ven bed weigerde dienst. Welk knopje van de afstandsbediening hij ook indrukte: Niets, tot zijn grote woede van onmacht. De volgende dag de aan-huis-mon- teur gebeld. Binnen luttele minu ten was het probleem verholpen. Gewoon, met twee batterijen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27