M w m Schooljeugd kan vaak amper fietsen PZC HET WEER: Veel zon j Immigranten bezetten Parijs' i restaurant Fouten bij reparaties dreigen door lange nachtdiensten. Amerikaanse filmsterren in Vlissineen Koningin Beatrix naar Zeeuws-Vlaanderen A Word ook abonnee! aU,17° ,4- -I se 11 IS SE3 Donderdag 18 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 222 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Spoorwerkers lopen gevaar door Dylan de Gruijl DEN HAAG - Onderhoudswerkers aan het spoor draaien te vaak on verantwoord lange nachtdiensten en krijgen te weinig rusttijd. Zij ra ken daardoor oververmoeid en dreigen fouten te maken bij repara ties. Dat blijkt uit het rapport 'Veilig heid en gezondheid van spoor baanwerkers onder de loep' dat de Arbeidsinspectie en de Inspectie Verkeer en Waterstaat vandaag pu bliceren. Zij voerden tussen okto ber 2007 en mei 2008 honderden controles uit. Daarbij werd voor het eerst ook be keken of aannemers de Arbeidstij denwet naleven. Aanleiding daar toe waren signalen dat werkne mers te veel en te lange nachtdien sten moeten draaien. Tijdens de in specties bleek dat te kloppen. Bij drie van de zes gecontroleerde bedrijven moest de Arbeidsinspec tie direct ingrijpen vanwege over tredingen. Van een aannemer heeft de inspectie de resultaten nog niet paraat. Spoorwerkers mo gen maximaal 140 nachten per jaar worden ingeroosterd en moeten elf uur per dag rust krijgen. Onderhoud aan het spoor gebeurt de laatste jaren vrijwel alleen nog 's nachts. Werknemers kunnen dan veiliger werken en reizigers on dervinden geen overlast door be- Volgens een rapport van de Ar- beidsinspectie en Inspectie Ver keer en Waterstaat maken onder houdswerkers aan het spoor on verantwoorde lange diensten. perkt treinverkeer. Het aantal aan rijdingen en bijna-ongelukken daalt sindsdien gestaag. In 2007 verongelukte voor het eerst sinds jaren geen spoorwerken Keerzijde is echter dat er nauwe lijks personeel is te vinden dat vaak 's nachts wil werken. Vak bond FNV Bondgenoten heeft al herhaaldelijk voor de onverant woorde diensten gewaarschuwd. „Ze maken waanzinnige lange nachten door negen tot elf uur ach ter elkaar te werken", zegt bestuur der Egon Groen. „Aannemers scha kelen zelfs Polen in om al het werk gedaan te krijgen. Die slapen dan in een busje langs het spoor." De Arbeidsinspectie is geschrok ken van de nachtelijke werkroos- ters. „Onderhoud aan het spoor moet geconcentreerd en gediscipli neerd worden gedaan", aldus een woordvoerster. „Anders kunnen er ongelukken gebeuren." Of overver moeidheid al heeft geleid tot onge lukken is volgens de Inspectie Ver keer en Waterstaat niet te achterha len. Spoorbeheerder Prorail zegt de aannemers op hun verantwoorde lijkheid aan te spreken. VLISSINGEN - Acteur en regisseur Stanley Tucci (links) en actrice Patricia Clarkson werden gister avond bij Film by the Sea verwelkomd door festi valdirecteur Leo Hannewijk. Zij woonden de pre mière bij van Blind date, hun Amerikaanse rema ke van de film van Theo van Gogh. Ook Neder landse sterren zoals Thijs Römer (samen met Kat- ja Schuurman) en Georgina Verbaan, die bijrollen pagina 32: Eigen draai Tucci aan film Van Gogh door Ondine van der Vleuten GOES - Kinderen fietsen steeds slechter. Van de kinderen uit de groepen 7 en 8 van het basisonder wijs kan een deel niet of nauwe lijks fietsen, zegt Veilig Verkeer Ne derland (WN). De organisatie concludeert dat uit het grote aan tal fouten dat gemaakt werd bij het praktisch Verkeersexamen 2008. Vooral bij het afslaan gaat het vaak fout. WN vraagt ouders hun kinderen zo vaak mogelijk lo pend of met de fiets naar school te laten gaan, omdat ervaring de bes te voorbereiding is voor het ver keer. Daarom houdt WN vandaag de SLUIS - Koningin Beatrix bezoekt dinsdag 7 oktober Zeeuws-Vlaan deren. Zij laat zich, vooral in de ge meente Sluis, informeren over de plattelandsproblematiek. In Breskens bezoekt de vorstin de Keerdam en mastenbedrijf Hall Spars 8c Rigging, in Groede krijgt ze uitleg over het plan Natuurlijk Vitaal, in Cadzand-Bad wordt ze bijgepraat over de veiligheid op en rond de Westerschelde en in het Belfort in Sluis wordt gesproken over samenwerking met België op diverse terreinen. Verantwoordelijke ouders leren kinderen fietsen in het verkeer reageer op www.pzc.nl MENING Dit kabinet is goed voor mijn portemonnee 17% aantal reacties: 487 83% Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 11; Meningen: 15; Economie: 16 en 17; Boeken: 19 en 21; Weer: 22; Cul tuur: 32 en 33; Weekagenda: 34 en 35; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. hebben, waren erbij. „Let's get this party started", zei Clarkson na aankomst. foto Lex de Meester actiedag Op Voeten en Fietsen naar school. Een oproep aan ouders om de auto te laten staan. i'Lyj pag 2/3: de auto is makkelijker V pagina 3: commentaar Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1