Zeeland saai mocht worden in de klas' Advies Provinciale Staten over Plan Perkpolder OPHEFFINGS- y - ts m Tegenslag voor bouwers van windmolenpark Zorgsaam werkt aan veiligheid Garcia Alles moet weg!! HHP Z PZC Woensdag 17 september 2008 27 lessen zó saai. Dus ik had me voor genomen dat wanneer ik les gaf, het nooit saai mocht worden in de klas." In Oudenbosch had hij vaak toneel gespeeld. Dat was zijn lief de. „Dat ben ik hier op school ook al snel gaan doen. De aanzet was de regie van een cabaretstukje van leerlingen bij het afscheid van toenmalig rector Van Gurp. Het jaar daarna zijn we echt begon nen, met Het Wederzijds Huwe lijksbedrog, een 18e eeuws stuk van Pieter Langendijk." De kostuums werden gemaakt door wijlen docente Marijke Buk- kens, zijn „grote steun en toever laat." Toen was het nog puur to neel, op het oude podium van St. Eloy in de gymzaal. „Maar van lie verlee gingen we steeds meer rich ting musical. De eerste die we ge speeld hebben, was De Jantjes." Die werd ook nog in het Ledelthea- ter opgevoerd, ten bate van een goed doel. „Dat was schitterend, op dat gróte podium. Vanaf toen zijn we alleen maar musicals gaan spelen in het theater. Elk jaar een andere, met eigen orkest van leer lingen en leraren en later een dans groep erbij." Al te professionele partituren be werkte WijfFels voor schoolge bruik, zoals bijvoorbeeld Jozef Al lengs begon hij er ook zelf te schrij ven, zoals Reinaert, op de muziek van de Carmina Burana. De Wi zard of Oz kwam ook op het reper toire, voordat de musicalreeks hal verwege de jaren negentig ten ein de kwam, toen Wijffels het te be lastend vond worden. Sindsdien schrijft en regisseert hij voor De Plattelanders, die trouwens bin nenkort samen met de ZOMA De Jantjes uitvoeren, waarmee voor Wijffels de cirkel rond is. Eric Wijffels gaat officieel op 1 januari met pensioen, maar op 26 september neemt hij alvast afscheid. foto's Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr MIDDELBURG - Provinciale Staten van Zeeland laten vrijdag 19 sep tember weten hoe ze denken over de voorgenomen deelname van de provincie in Plan Perkpolder. De Statenfracties kunnen onder meer al dan niet hun bedenkingen uitspreken tegen het voornemen van Gedeputeerde Staten (GS) om garant te staan voor maximaal tachtig procent van de geldlening die de op te richten Grond Exploi tatie Maatschappij (GEM) af wil sluiten. Deze maatschappij wordt namelijk volledig met geleend geld gefinancierd, laten GS weten aan de Staten. „Dit is goedkoper dan gedeeltelijke financiering met ei gen vermogen en heeft als bijko mend voordeel dat er geen eigen geld in gestoken hoeft te worden. Het gaat om een garantstelling van meer dan vijf miljoen euro. In de GEM zijn de vier partijen die aan de wieg staan van Plan Perkpolder gelijk vertegenwoordigd. Het gaat om de gemeente Hulst, de provin cie, projectontwikkelaar AM en Ra- bo Vastgoed. Ook over de deelna me in de exploitatiemaatschappij wordt het oordeel van Provinciale Staten gevraagd. Met het aangaan van de samenwerkingsovereen komst komt de uitvoering van Plan Perkpolder volgens GS steeds dichterbij. „De samenwerking met projectontwikkelaars in een joint-venture is een nieuwe verbin ding waar wij naar uitkijken." 1 f>en huis sdag t/m zaterdag Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" door Wout Bareman KNOKKE-HEIST - De bouwers van het grote windmolenpark op de Thorntonbank, dertig kilometer voor de kust van Knokke, hebben de afgelopen weken gekampt met grote tegenslag. Maar het ziet er toch naar uit dat deze week de (voorlopig) laatste van de zes im mense molens op z'n plaats staat. Bij de plaatsing van de 184 meter hoge turbines speelde vooral de harde wind een nadelige rol. Een werkplatform sloeg los en bescha digde één van de sokkels, de 'ploegschaar' van de kabellegger liep vast en daarna moest de ka bel, die de opgewekte stroom naar de kust moet transporteren, wor den gekapt nadat die was bescha digd. Inmiddels zijn de kabeluitein den weer aan elkaar bevestigd. Ex ploitant C-Power verwacht deson danks op 1 oktober de eerste stroom te kunnen leveren. En in middels zijn er nieuwe plannen voor nóg meer windmolens voor de Vlaamse kust. Een consortium van Electrawinds, C-Power, Hold- co en Nuon hebben vergunning ge vraagd voor de aanleg van een ze vende park benoorden de zand bank Noordhinder. Het moet de grootste van de zeven worden met een productie van 2300 megawatt per jaar. De initiatiefnemers wil len bij de turbines rustplaatsen voor zeehonden creëren. TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse ziekenhuisgroep Zorgsaam gaat met ziekenhuizen in Tilburg, Waal wijk, Helmond, Roosendaal, Oss, Veghel, Bergen op Zoom en Roer mond samenwerken om de pa tiëntveiligheid te verbeteren. Van daag tekenen de ziekenhuizen een intentieverklaring. De instellingen gaan kennis, expertise en protocol len uitwisselen met als doel het te rugdringen, dan wel voorkomen van fouten. De betrokken zieken huizen hebben voor elkaar geko zen, omdat ze vergelijkbaar zijn in omvang en soortgelijke ontwikke lingen doormaken. De instellingen willen het aantal vermijdbare fou ten halveren in vijfjaar tijd. EDC accessoires Enjoy UITVERKOOP Gorilla lts Noize Openingstijden: LTB dinsdag t/m vrijdag 10.00-12.00 uur en 13.00-17.30 uur Zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag en maandag gesloten Madonna No Excess Petrol nut 5 «hm Sarlini TrendWear WOMEN'S, MEN'S KIDS WEAR Suzy Q. Spuiplein 1e 4511 AN Breskens Tel. 0117-381471 Tramontana E-mail: stylcolors@zeelandnet.nl 3-ÖÏ1111 Baanvelden 13 Postbus 88 4715 ZH Rucphen E-mail: infQ@skidome.ni Tel.: +31(0)165 - 34 3134 wv/w.skjdome.nl/www.kiddieskidsWup.nl Sjrtcc .199"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99