Conflict over 'Ik vond dat het nooit Zeeland paviljoen duurt voort Zwembadenquête SP Verkeershinder in centrum Axel door onderhoud aan riolering Voetbalclub wil huur ontvangen van zwembadgebruikers. Tachtig procent van bezoekers wil paviljoen als kantine. Zwemles Eric Wijffels, docent en man achter de schoolmusicals stopt. Spirituele beurs in Vlaanderenhal Deel Nassaustraat en Szydlowkiplein op de schop voor rioolwerken. Feestmarkt in grensdorp Stekene Rommelmarkt voor Majoor Bosshardt 26 Woensdag 17 september 2008 PZC2 door René Hoonhorst AARDENBURC - De Aardenburgse Voetbalclub (AVC) en het Burger initiatief Gemeentelijk Zwembad Aardenburg hebben elkaar nog niet gevonden in een overeen komst voor gebruik van het sport- paviljoen tijdens de zomermaan den. Wethouder Maria le Roy pro beert, in opdracht van de gemeen teraad, beide partijen deze maand alsnog op één lijn te krijgen. De voetbalclub neemt het sportpa- viljoen binnenkort over van de ge meente. Maar bezoekers van het zwembad willen tijdens de ope- ïingsmaanden van het openlucht rad van het paviljoen gebruik blij- 'en maken. Tijdens de commissie Samenleving bleek deze week dat WC niet bij voorbaat tegen het ge- iruik van het paviljoen buiten het voetbalseizoen is. De club wil ech ter wel huur vangen voor het ge bruik, terwijl de baders zich beroe pen op een historisch gebruiks recht omdat het paviljoen altijd een 'multifunctioneel karakter' heeft gehad. Zwemmers claimen gebruiks- recht op het sportpaviljoen. De Aardenburgse Voetbalclub (AVC) wil echter huur ontvangen van vijfhonderd euro per kwartaal. door René Hoonhorst AARDENBURC - Tachtig procent van de bezoekers van het Gemeente lijk Zwembad Aardenburg zou van een kantine (het sportpaviljoen) gebruikmaken als die open is. Dat wijst een enquête van de le denwerkgroep van de Socialis tische Partij (SP) Sluis uit. De SP zit weliswaar nog niet in de ge meenteraad, maar wil ter voorbe reiding al bekijken hoe de leefbaar heid in stadjes en dorpen het best in stand kan worden gehouden. Dat het gemeentelijk zwembad in EWWf ALMANAK Leren zwemmen is in een waterpro vincie als Zeeland onontbeerlijk. Vandaar dat veel zwembaden bij voorbeeld peuterzwemmen aanbie den. Als de peuters eenmaal kleu ters zijn, begint het echte werk: dui ken, onder water zwemmen en zelfs met kleren aan. In dat Kamperlandse bad moesten de kleine waterratten onlangs op Penningmeester Wim Dubois stel de namens het bestuur van de voetbalclub dat je 'geen gebouw koopt om je buurman er drie maanden per jaar voor niets ge bruik van te laten maken'. Jan de Ridder, woordvoerder van het bur gerinitiatief, vond het logisch dat de zwemmers in de zomer zelf voor bemanning van het paviljoen zorgen, gas, water en licht betalen en een bijdrage voor gebruik van keukenapparatuur storten. Maar van huur betalen voor het paviljoen - vijfhonderd euro voor een kwartaal - kan volgens hem geen sprake zijn. De Ridder: „De voetbalclub laat zelf weten dat er met de exploitatie van het sportpa viljoen in de zomer geen droog brood is te verdienen. Dan kun nen ze van ons toch niet meer vra gen dan het vergoeden van de ge maakte kosten." De Ridder gaat er vanuit dat ook het burgerinitiatief de eerste jaren met tekorten zal worstelen. „Op termijn moet het sportpaviljoen geld kunnen opleve ren. Niet alleen omdat er meer be zoekers naar het zwembad zullen komen en de huidige gebruikers de weg na een tijdje beter vinden. Maar ook omdat het paviljoen wandelaars uit het op te knappen Elderschansbos gaat lokken." Dubois laat desgevraagd weten dat het AVC-bestuur vóór de bijeen komst met Le Roy nogmaals over de voorwaarden voor overname van het paviljoen praat. Aardenburg een vitale voorziening is, blijkt voor de SP uit de ruim 12.000 bezoekers die het bad afge lopen zomer 'ondanks het herfsti ge weer' trok. Ruim 250 zwem mers en regiobewoners vulden een enquêteformulier in. Een snoepautomaat is voor driekwart van de respondenten niet genoeg. Een volwaardige kantine zou door tachtig procent van de geënquête erden worden bezocht. De bezoekers zijn wel zeer tevre den over het bad, de klantvriende lijkheid van de kaartjesverkopers en toezichthouders en de sanitaire voorzieningen. Ruimere openings tijden en verwarmd zwemwater zouden het bad nog aantrekkelij ker maken. Tip? redactie@pzc.nl hun rug leren zwemmen. Het was de bedoeling dat ze eerst een stukje gewoon zouden zwemmen en daar na op hun rug draaiden. Eén jongetje had de opdracht blijk baar niet goed begrepen. „Op je rug!", riep zijn moeder vanaf de kant. Haar zoon kijk niet-begrij- pend. „Op je rikke!" Tóen snapte hij het. door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - Na een lange loop baan in het onderwijs, is docent Nederlands Eric Wijffels ermee ge stopt. Op zich al reden voor een praatje, maar daar komt bij dat hij jarenlang de man was achter de schoolmusicals in Oostburg. Na zijn eigen schooltijd op St. Eloy ging Wijffels, zoals in die tijd niet ongebruikelijk was, naar wat toen nog de kweekschool heette in Oudenbosch. „Daarop heb ik SAS VAN CENT - In de Vlaanderen hal in Sas van Gent wordt zondag 21 september een spirituele beurs gehouden. Tijdens de beurs ver zorgt parapsycholoog drs. Titus Ri- vas een lezing over bijna dooderva ringen. Voorts zijn er diverse workshops. Tevens kan men paragnosten, me diums en kaartleggers consulteren. De beurs begint om 10:30 uur. door Eugène Verstraeten AXEL - Het verkeer in het centrum van Axel ondervindt de komende weken flink wat hinder van de rioolonderhoudswerkzaamheden. Uit rioolinspecties is gebleken dat er verschillende rioolstrengen ver vangen moeten worden. De werk zaamheden starten komende zater dag 20 september. Het gaat om een gedeelte van de riolering in de Nassaustraat en de riolering onder het parkeerterrein van het Szyd- trouwens met heel veel plezier ge zeten, hoor. Veel jongens klagen er later altijd over, maar ik vond het leuk. Er was veel te doen. Wat was er nou te doen in Zeeuws-Vlaande- ren in die jaren? Niks. Ik herinner me de zondagen, die waren ver schrikkelijk saai. In Oudenbosch was het dan wel een internaat, maar we waren heel vrij. Eens in de veertien dagen mocht je 's avonds gaan stappen. Ik ging dan naar het theater, of we gingen naar concerten. Ik vond dat heel leuk, al kwam ik ook weer graag naar huis." Thuis was in de IJzendijkse Waterpoortstraat, maar nu woont hij al een jaartje of veertig in de STEKENE - In het Belgische Stekene wordt vrijdag 19 september een verlichte avond feestmarkt gehou den. Het verkeersvrije centrum is het domein van tientallen markt kramers. Op diverse lokaties zijn optredens. Publiekstrekker hierbij is de bekende zanger Willy Som- mers. De feestmarkt begint om 17.00 uur en duurt tot midder nacht. lowskiplein. De riolering onder het parkeerterrein tussen de Tuin straat en Nassaustraat wordt ver nieuwd. Heel de parkeerplaats gaat daarbij op de schop. Na het rioolwerk wordt er over het gehele terrein een puinfundering aange bracht en worden de parkeervak ken en rijbaan geasfalteerd. Het karwei is rond 10 oktober klaar. In de Nassaustraat wordt de asfalt- verharding in de rijbaan verwij derd, waarna het bestaande riool over een lengte van veertig meter door een nieuw betonriool wordt vervangen. Daarna komt er een nieuwe fundering en asfaltverhar- ding. Tijdens het werk wordt de rij- polder, niet ver van zijn geboorte plaats. Op 1 januari gaat hij offici eel met pensioen, maar op 26 sep tember neemt hij alvast afscheid. Na het verlaten van de kweek school, kon hij aan de slag op een Vlissingse basisschool. Intussen be gon hij met een opleiding voor gymnastiekleraar. „Toen ben ik in de gemeente Aardenburg vakleer kracht geworden voor alle lagere scholen, inclusief die in Eede." We praten inmiddels wel over be gin jaren zeventig, maar er ont stond toch een conflictje met de plaatselijke pastoor over gemengde zwemlessen. „Dat vond ik zulke flauwekul! Maar het ging toch 'Ik mis mijn leerlingen. Wanneer ze je mogen, krijg je er veel van terug' mooi niet door. Kun je nagaan hoe de tijd is veranderd." Na een perio de van vier, vijf jaar ging hij aan de slag als leraar Nederlands en gymnastiek op St. Eloy. Een merk waardige combinatie, die hij zelf niettemin leuk vond. Geleidelijk werden de gymlessen minder in aantal en nam Neder lands de overhand, mede nadat hij op de school voor Taal- en Letter kunde had gestudeerd in Den TERNEUZEN - Het Leger des Heils in Terneuzen houdt zaterdag een rommelmarkt in het kerkgebouw aan de Dijkstraat. Tijdens de markt, die van 10.00 tot ongeveer 14.00 uur duurt, kunnen bezoe kers zich laven aan onder meer pannenkoeken, broodjes en soep. De opbrengst is voor een bronzen standbeeld van wijlen heilsleger- icoon Majoor Bosshardt. baan afgesloten voor alle verkeer en wordt een tijdelijke omleidings route ingesteld. De uitvoering wordt gecombineerd met het werk aan het Szydlowskiplein. Het bevoorradend verkeer wordt tijdelijk door de Stationstraat en Noordstraat geleid. Om de werk zaamheden zo vlug mogelijk af te ronden, wordt er op de eerste twee zaterdagen ook gewerkt. Het parkeerterrein wordt dan afgeslo ten. Vanaf de tweede week is de parkeerplaats wel toegankelijk op donderdag, vrijdag en zaterdag. Dan wordt ook de Tuinstraat open gesteld zodat de winkels en week markt bereikbaar blijven. Ook in 1995 speelden leerlingen van 't Zwin een musical. Carrière van Eric Wijffels Eric Wijffels (62) uit IJzendijke heeft 41 jaar in het onderwijs gestaan. Hij begon als onderwijzer in Vlissingen, vervolgens was hij gymnastiek- leerkracht voor alle Aardenburgse basisscholen. Hij stapte over naar het vervolgonderwijs en werd leraar Nederlands in Oostburg, eerst op St. Eloy, later op het Zwincollege. Op school begon hij toneelstukken te regisseren, die werden gevolgd door een hele reeks opvoeringen, die in de streek bekend werden als de Zwinmusicals. Tegenwoordig schrijft en regisseert hij voor toneelgroep De Plattelan ders. Haag. Hij gaf Nederlands aan ver schillende afdelingen, ook op de la tere füsieschool 't Zwin, maar voor al op de mavo en het vmbo. „Ik heb er verschrikkelijk graag les aan gegeven. Ik mis nu mijn leerlin gen. Ik ging graag met hen om. Wanneer ze je mogen, krijg je er veel van terug." Bij zijn terugkeer op zijn 'oude school', zij het nu als leraar, stond hem ook wel wat voor ogen. „Toen ik er zelf op zat, vond ik de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 98