Streven naar onhaalbare perfectie - - -«S M Jk 12 1 Bedrijvenloop trekt veel teams naar de Goese binnenstad 44 Woensdag 17 september 2008 PZC Karter Ramon Kuipers "dicht zichzelf kansen toe bij het WK in Italië. m door Rudy Boogert MIDDELBURC - Details maken het verschil in het karten. Een schroef je een tikje losser, de stoel een stukje naar achter of een buisje een paar millimeter dikker. Het kan zo een paar tienden per ronde schelen. „En viertienden zijn het verschil tussen de eerste en de veertigste plaats", zegt Ramon Kui pers. Met die kleine marges rijdt de achttienjarige Middelburger ko mend weekeinde in Italië het we reldkampioenschap. „De top vijf moet kunnen." Het WK in La Conca, onder Na pels, is een doorstart voor Kuipers na een aantal moeilijke maanden. Zijn overstap dit jaar naar de ko ningsklasse van het karten, de KFi, bracht niet meteen wat hij er van had verwacht. De prestaties bleven achter, hij worstelde met zijn materiaal en als klap op de vuurpijl fikte zijn bus af. Een maand geleden kwam Kuipers ech ter onder de vleugels van het Keij- zer Racing Team. Ti ij dat team wil hij de sprong naar de wereldtop maken. Te beginnen komend weekeinde in La Conca. Met 48 andere rijders strijdt de Middelburger om de wereldtitel. „Winnen", is zijn doel. „Altijd winnen." En is dat reëel? „Ik bere ken ook altijd een inschattings plaats. Dat doe ik aan de hand van de spullen die ik heb en die ande ren hebben. In die berekening moet ik de top vijf kunnen red den." Dat is nog al wat voor een partti- mekarter uit Middelburg, die door deweeks 'gewoon' werkt bij het Vlissingse autobedrijf Cieraad. Hij moet het in de KFi immers opne men tegen (met name) Italiaanse profkarters. In dat land is karten niet de indoorhobby die het in Ne derland is, maar een outdoorbe- roep, keiharde business. Honderd sten van seconden kunnen het ver schil maken tussen een nulletje meer of minder op de bankreke- pi* De Middelburgse karter Ramon Kuipers dicht zich kansen op een hoge klassering toe op het WK in Italië. Hij moet er opboksen tegen tal van full-profs. Ramon Kuipers: „Van karten kun je je werk maken, als je gevraagd wordt voor een fabrieksteam." foto Lex de Meester ning. Ramon Kuipers maakt zich daarover niet druk. Natuurlijk wil hij best zijn centen verdienen in het karten. Of nog mooier: door stromen naar de Formule 1. „Maar dan moet je geluk hebben. Je moet gezien worden door iemand die geld wil investeren. Zelf kan je dat nooit betalen. Als vijf mensen hun hele leven hard werken, krijgen ze nog niet genoeg bij elkaar. Van kar ten kun je je werk maken, als je ge vraagd wordt voor een fabrieks team." Op het WK kan hij zich in de kij ker rijden. Maar dan moet alles kloppen. Elke buis, elke schroef al les moet optimaal afgesteld zijn. Dat is mede de job van vader en monteur Marcus Kuipers. Het is millimeterwerk, soms micrometer- werk: „Maar zelfs als Ramon een wedstrijd gewonnen heeft, heb je achteraf het idee: We hadden toch harder gekund als we dit en dat an ders hadden gedaan." Ramon: „We zoeken altijd naar perfectie." Marcus: „Dat is de char- Voorportaal Formule 1 De KF1-klasse waarin Ramon Kuipers komend weekeinde in Italië aan het WK deelneemt, wordt het voorportaal van de Formule 1 genoemd. In de top vier van het EK 2000 stonden bijvoorbeeld Lewis Hamilton (eerste), Nico Rosberg (tweede) en Robert Kubica (vierde). Nummer drie Marco Ardigo (Italië) is in het karten gebleven en is inmid dels viervoudig Europees kampioen en regerend wereldkampioen. Kuipers neemt het komend weekeinde onder anderen tegen Ardigo op. Andere kanshebbers zijn Davide Foré, Gary Catt en Arnaud Kozlinksi. me van het spelletje. Je streeft naar perfectie, maar je weet dat je die nooit zult halen." Ramon: „Abso luut nooit. Je rijdt bijvoorbeeld in de ochtend snel, je verandert niks aan de kart en je rijdt 's middags langzamer. Dat kan door van alles komen: warmer weer, de lucht vochtigheid is veranderd. Het stopt nooit." f% mI i UITSLAGEN TENNIS Guangzhou. Vrouwen. Eerste ronde: Rus (Ned) - Wickmayer (Bel) 6-7 (2) 6-2 6-4, Par- mentier (Fra/7) - Han Xinyun (Chn) 6-1 7-5, Xu Yifan (Chn) -Dubois (Can) 6-3 6-1, Zheng Jie (Chn/3) - Sun Tiantian (Chn) 6-0 6-1, Dul- ko (Arg/5) - Poetsjek (WRu) 7-6 (3) 3-6 6-4, Craybas (VSt) - Pivovarova (Rus) 6-2 6-4. Sint Maartensdijk. Fixet Smalstad Open. HE5: S. Bakker-R. Mantel 6-3 7-5, S. Bakker-R. Zwagemaker 4-6 7-5 6-3. HD3: D. Blackman/ D. Blackman-A. Pipping/S. Wirht 6-2 6-2. HD6: M. Lodewijk/R. van Renswoude-A. den Engelsman/K. Ploeg 6-0 6-3. DD7: T. van Loon/J. Tange-D. van Bloppoel/M. van der VA/erf 6-1 6-3. GD6: I. Giljam/B.Vroegop-B. de Kock/M. Holm 6-2 6-3, A. de Jonge/R. van Renswoude-K. van den Berg/M. van der Avert 6-2 2-6 7-6. VOLLEYBAL Omsk (Rus). Kwalificatie World Grand Prix. Vrouwen. Nederland - Servië 3-0 (25-23 25-22 25-20), Italië - Duitsland 3-0, Rusland - Frankrijk 3-0. Stand: 1. Rusland 1-2, 2. Neder- Jand 1-2, 3. Italië 1-2, 4. Servië 1-0, 5. Frankrijk ^1-0, 6. Duitsland 1-0. WIELRENNEN Ronde van Spanje. 16e etappe, Ponferra- "da-Zamora: 1. Boonen (Bel) 186 km in 5.21.16, 2. Pozzato (Ita), 3. Haussier (Dui), 4. Delage (Fra), 5. Vaitkus (Lit), 17. Valverde (Spa), 25. Kroon, 32. Contador (Spa), 38. Sas- tre (Spa), 44. Cesink, 58. Tjallingii, 61. Leiphei- mer (VSt), 96. Stamsnijder 0.39, 111. De Maar. Alg.klassement: 1. Contador 66.35.04, 2. Leip- heimer 1.17, 3. Sastre 3.41, 4. Mosquera (Spa) 4.35, 5. Cesink 5.49, 45. Tjallingii 58.42, 68. De Maar 1.15.02, 76. Kroon 1.20.51, 89. Eltink 1.32.41, 90. Stamsnijder 1.32.59. Boekhoute. Waod-koers. Cat. B: 7. Rudi Ra- bout, Heinkenszand, Cat E: 18: Wim de Waal, Axel, Cat F: 12. Rudi Lammens, Oostburg. Dikkele. Waod-koers. Cat C: 5. Peter Mol, Ka- pelle, Cat F: 6. Rudi Lammens, Oostburg, Cat G: 6. Edward Batersby, Vlissingen. ZAALVOETBAL Hoofdklasse. FM Sranang 1-IFCV/KC Design 1 8-3. Tweede klasse: Biezentrappers 1 -FC Dau- wendaele 2 2-14, SSV'65 1-SSV65 4 8-1, SSV'65 3-Matisse 1 2-9, FM Sranang 2-Biezen- trappers 2 5-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA BILJARTEN Vierde divisie driebanden. Poule 5: Steketee Schilders - 's Lands Welvaren 3. Locatie: Tappe rij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. GOES - Harlopen is in. Dat blijkt ook bij de WEA Bedrijvenloop, die vrijdagavond in de Goese bin nenstad gehouden wordt. Het aan tal inschrijvingen neemt elk jaar toe. Voor de veertiende editie van had den zich gisteren al 37 teams van vier atleten aangemeld. Hanny de Jager, lid van het organisatiecomi té, verwacht dat er daar nog zeker tien bij zullen komen. De door de Bevelandse atletiekver- ening AV'56 georganiseerde Bedrij venloop is net als de Middelburgse ZLM Stadsloop, die in het voorjaar gehouden wordt, vooral een team- gebeuren. De ploegen bestaan uit maximaal viet atleten. De drie snelste tijden van de loop over 7600 meter wor den bijelkaar opgeteld. Die afstand is verdeeld over vier ronden van 1900 meter door de Goese binnen stad. Start en finish zijn op de Gro te Markt. Naast wedstrijden voor mannen- teams en mixed-teams (minimaal één vrouw) is er ook een estafette wedstrijd, waarbij vier lopers el kaar steeds na één ronde aflossen. Wie geen team heeft, kan ook indi vidueel deelnemen. Inmiddels hebben zich al verschil lende sterke teams ingeschreven, waaronder PWG Bedrijfskleding (Alwin Vermeulen, Joost de Klerk, Perry Vermeulen en Laurens van de Haven), Triteam Zeeland (Han- nuel Kramer, Marc Riemens, Lous Wondergem, Erik Kok), Artec Inte rim (Wim en Ineke Tempelaar, Wim van Sparrentak en Franky Beljaars), Koole Controls (Gert-Jan Verbrugge, Erik Poppe, Jacco Schroevers en Fatima Goncalves) en Gebr. Dominicus (Leo Pleijte, Robin de Vos, Wim-Pieter Dijkers en Wilco de Vos). Ook voormalig atleet John Vermeule uit Middel burg staat op de deelnemerslijst. Het secreatariaat is vrijdag vanaf 18.00 uur gevestigd in Heartbreak Café aan de Grote Markt. Het kleedlokaal (inclusief douches) is in de gymzaal aan de Reigerstraat. Alle deelnemers starten om 19.30 uur op de Goese Grote Markt. Inschrijven en meer info op www.av56.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94