Alleen Tom Boonen valt niet in slaap Boudewijn Zenden ziet kansen voor Doelstelling is gehaald FC Twente tegen Stade Rennes op de Paralympics Dodelijk saaie etappe in Spaanse ronde eindigt in een sprint. Nederlander in Franse dienst waarschuwt voor snelle counters. Tour de France doet in 2009 Barcelona aan Mirjam de Koning mag vlag dragen bij sluiting Pistorius maakt trilogie compleet in Peking CP-voetballers sluiten af met vijfde plaats Volleybalsters starten met winst in Rusland PZC Woensdag 17 september 2008 43, Tom Boorien geeft na een voorbeeldige voorbereiding van de gangmakers bij Quick Step het hele peloton het nakijken en wint zijn tweede etappe in de Vuelta. foto Manuel Bruque/AP door Patrick Delait ZAMORANO - Dat overgangsetap pes dodelijk saai kunnen zijn, bleek gisteren in de zestiende rit van de Ronde van Spanje. Terwijl het peloton op weg van Ponferra- da naar Zamorano repeteerde voor de grote winterslaap, sleep Tom Boonen de messen voor de onver mijdelijke massasprint. Op sleeptouw genomen door vijf ploegmaats van Quick-Step was het voor de 28-jarige Belg een koud kunstje om het karwei af te maken. Geholpen door de afwezig heid van sprinters Oscar Freire, Daniele Bennati en Danilo Napoli- tano - alledrie al uit de Vuelta ge stapt - kwamen Filippo Pozzato en Heinrich Haussier nog het dichtst bij Boonen in de buurt. Voor Pozzato was het al de tweede nederlaag binnen evenveel dagen. Maandag kreeg flamboyante 'Pipo' te horen dat de Italiaanse bonds coach Franco Ballerini niet op hem rekent voor het WK in Vare- se. Boonen hoeft zich over Varese geen zorgen te maken. Dat hij in blakende conditie verkeert, etaleer de hij met zijn tweede etappezege in deze Vuelta. Hoewel Boonen in mei tijdelijk uit beeld verdween vanwege een cocaï- neaffaire staat de teller dit seizoen nu al op veertien overwinningen. Het is een aantal waar Walter Ped- raza Morales (Tinkoff) en Jesus Ro- sendo Prado (Andalucia) niet aan kunnen tippen. De Columbiaan en de Spanjaard sloegen gisteren na 24 trage en uiterst vervelende kilometers de handen ineen voor een vlucht die pas op tien kilome ter voor de finish zou doodbloe den. Voordat de twee vluchters het ha zenpad kozen, had het peloton met veel tegenzin de Alto del Ace- bo beklommen, een col van eerste categorie. Met een gemiddelde snelheid van amper 15 kilometer per uur in het eerste uur kon zelfs het traagste tijdschema in de prul lenmand. Het is het bekende euvel van de Vuelta. Nu alsmaar meer vedetten de wedstrijd verlaten om krachten te sparen voor het WK - gisteren Tom Boonen is aan het eind van een vervelende dag de snelste van het peloton in de Ronde van Spanje. Voor de Belg is het zijn tweede ritzege. verdween ook Damiano Cunego uit koers - lijkt de koers als een nachtkaars uit te doven. Ook in de rit van vandaag valt er weinig vuurwerk te verwachten. Op de vlakke wegen tussen Zamo rano en Valladolid zal Tom Boo nen ongetwijfeld een nieuwe plan netje smeden voor de verwachte massasprint. Het zou wel eens zijn laatste plannetje in deze Vuelta kunnen zijn, want evenals zijn ploegmaat Paolo Bettini heeft Boo nen al aangekondigd dat hij Ma drid niet zal halen. Alberto Conta- dor blijft leider in het klassement met 1.17 minuut voorsprong op zijn ploegmaat Levi Leipheimer. door Fardau Wagenaar ENSCHEDE - Boudewijn Zenden weet inmiddels dat een één-twee tje in de Franse competitie bijna onmogelijk is. „Die bal zie je niet meer terug", zegt de speler van Olympique Marseille, die heeft moeten wennen aan het samen spel met tien individualisten. „Het is de kracht en meteen ook de zwakte van het Franse voetbal", weet hij nu. Zenden speelde gisteravond met Olympic tegen Liverpool, maar zit morgenavond voor de televisie om het Uefa Cupduel tussen FC Twen te en Stade Rennes te bekijken. „Met Steve McClaren heb ik sa mengewerkt, een geweldige trai ner. Ik vind het nog steeds bijzon der knap dat ze hem bij FC TWen- te hebben binnengehaald." Zenden ziet absoluut kansen voor de Tukkers, maar dan moeten ze wel heel goed opletten en scherp blijven bij corners, vrije ballen en counters. „Daar zijn de Fransen bij zonder goed in. Voor dat gevaar moet Twente echt waken, voor je het weet komen ze er door. Maar als TXvente speelt zoals het kan spe len, de bal in een hoog tempo rond laten gaan en kansen creë ren, hebben ze een mogelijkheid om door te komen." Boudewijn Zenden speelde dit sei zoen al tegen Stade Rennes. De wedstrijd werd gespeeld op 9 au gustus en eindigde in een gelijk spel: 4-4. PEKING - De Nederlandse gehandi captensport kan vandaag tijdens de sluitingsceremonie van de Para lympische Spelen in Peking met een goed gevoel terugkijken. Met vijf gouden, tien zilveren en zeven bronzen medailles zal de doelstel ling van Oranje om tot de beste 25 landen van het medailleklasse ment te behoren zeker gehaald worden. „In Athene werd vier jaar geleden duidelijk dat we terrein aan het verliezen waren. Dat proces is ge stopt. In Peking hebben we de stij gende lijn weer ingezet", keek chef de mission Thea Limbach op de voorlaatste dag terug op de Neder landse prestaties. Oranje (met een ploeg van tachtig^ sporters afgereisd) stond gisteren"' negentiende. Dat stemt tot tevre denheid. „We hebben na Athene gezegd dat er harder getraind moest worden, dat de atleten nog meer als topsporter moeten leven en dat het niveau van de coaches omhoog moest. Voor een groot deel is dat allemaal al gelukt", meldt Limbach vanuit China. BARCELONA - De Tour de France komt volgend jaar naar Barcelona. Dat heeft burgemeester Jordi He- reu van de Spaanse stad gisteren bekendgemaakt. Het is de bedoeling dat het wieler- peloton op 8 juli in Barcelona fi nisht en een dag later weer uit Ca- talonië vertrekt. De data moeten nog door de organisatoren van de Ronde van Frankrijk worden be vestigd. PEKING - Zwemster Mirjam de Ko ning-Peper draagt vandaag de Ne derlandse vlag tijdens de sluitings ceremonie van de Paralympische Spelen in Peking. Dat heeft chef de mission Thea Limbach het Holland House be kendgemaakt tijdens de huldiging van de zwemmers. De Koning, uitkomend in de klas se S6, veroverde twee keer goud en twee keer zilver. PEKING - De atleet Oscar Pistorius, alias Blade Runner, heeft zijn para lympische triple compleet. De Zuid-Afrikaan veroverde gisteren zijn derde gouden medaille op de Spelen voor gehandicapten. Hij won na de 100 en 200 meter ook de 400 meter en deed dat in een wereldrecordtijd van 47,49 se conden. Pistorius rent hard op twee kunst benen van carbonfiber. PEKING - Het Nederlandse CP-voet- balteam is op de Paralympische Spelen als vijfde geëindigd. Het team van Tom Langen won de laat ste wedstrijd tegen Ierland met 4-2. Jeroen Voogd, Martijn van de Ven en Stephan Lokhoff (twee keer) zorgden voor de productie. CP-voetballers hebben een moto risch probleem door een hersenbe schadiging en spelen met zeven te gen zeven op een kleiner veld. w» OMSK - De Nederlandse volleybal sters zijn het kwalificatietoernooi voor de World Grand Prix in het Russische Omsk goed begonnen. Het openingsduel met Servië werd dinsdag met 3-0 (25-23 25-22 25-20) gewonnen. Aan het toernooi in Omsk doen- zes landen mee, alleen de eerste drie ploegen plaatsen zich. Vandaag is Italië de volgende te-_ genstander van Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93