'Goese Meer vaart wel bij nieuwe wijk' Zeelarm Stallands havenplan laat op zich wachten Coffeeshopeigenaar: duo had Belg ramt auto na hypo-aanval Eerste spade gaat op djn vroegst volgend ïajaar de grond in. Negativisme over Goese Schans verbaast woningcorporatie RWS. Club Devo opent met house, dub en electro Opening expositie van kunstenaar Henk Veen Lot van Sixty Two lijkt al vast te staan na vierde overtreding op rij. Fietstocht 55-plussers door Zuid-Beveland Modeltreinen te zien in De Stenge Schoorse Herfstmarkt viert 25-jarig jubileum Lessen linedancing in Kruiningen 26 Woensdag 17 september 2008 PZC B De woontoren in het havenpian van Sint-Annaland wordt minimaal net zo hoog als de voormalige silo op het havenplateau. artist's impression loor Maartje Huijben ilNT-ANNALAND - De website van ie gemeente Tholen geeft nog een zeer rooskleurige indruk. 'Er wordt gestart met de bouw van de projecten in 2008', valt er over de ontwikkelingen in het havenge bied van Sint-Annaland te lezen. Niets is minder waar. Op zijn vroegst is het bestemmingsplan pas volgend najaar gereed. Eerder kan de bouw niet beginnen. Dat meldt de gemeente over de stand van zaken. Lange tijd was het stil rond de ont wikkelingen in het havengebied, maar achter de schermen is er in middels hard gewerkt. De plannen zijn concreter, zo meldt de ge meente. De Landmark krijgt mini maal de hoogte van de voormalige silo op het havenplateau. Twee ap partementengebouwen komen pal aan het water, op de kop van het nieuwe Havenplein komt een woon-zorgcomplex en tussen de landmark en de dorpskern komt een speciaal voetpad. Dit zijn grofweg de veranderingen ten op zichte van een jaar geleden, toen de inwoners de plannen kre gen voorgeschoteld. De grootschalige plannen voor het havengebied zijn op te delen in drie deelprojecten: Het Havenplateau. Hier komen drie appartementengebouwen en een landmark. Deze woontoren krijgt minimaal de hoogte van de voormalige silo van CZAV. Op de begane grond is ruimte voor hore ca in de vorm van een brasserie. In een van de appartementengebou wen is een commerciële ruimte voorzien voor detailhandel die te maken heeft met watersport. Het Havenplein. Hier komt een woon-zorgcomplex met circa 35 woningen. Sint-Annaland heeft op dit moment een groot tekort aan seniorenhuisvesting. Onder het ge bouw komt een parkeergarage voor zowel bewoners als omwo nenden. Voor de bouw is nog wel toestemming van het waterschap nodig, in verband met de dijk waartegen het gebouw komt. In het oostelijk deel van het plein komt kantoorruimte, detailhandel, horeca in de vorm van een restaurant/hotel en een super markt. Tevens heeft de gemeente hier een tweede parkeergarage voorzien. Op de hoek met de Spui straat wil de gemeente een Waag realiseren. Kleine Suzannapolder. De in richting hiervan is nog onduide lijk. De gemeenteraad moet nog besluiten of een deel van de wo ningen voor recreatie bestemd mo gen zijn. Ze worden gefaseerd ge bouwd. De ontwikkelingen in het haven- gebied in Sint-Annaland duren wat langer dan was gepland. Op zijn vroegst volgend najaar wordt begonnen met bouwen. KRABBENDIJKE - Een Belgische auto mobilist heeft gisteren rond 20.00 uur voor commotie op de N289 tussen Hoogerheide en Krabben- dijke gezorgd. Hij reed telkens op de verkeerde weghelft, ramde bermpaaltjes en botste tegen een auto. Ondanks een lekke band reed de Belg door. Op de Oostweg in Krabbendijke kwam hij tot stil stand. De man bleek niet dronken te zijn, maar had vanwege suiker ziekte een hypo-aanval. De Belg is naar het ziekenhuis gebracht. door Rob Paardekam GOES - Woningcorporatie RWS in Goes is verbaasd over het 'extreem negatieve' beeld dat de laatste tijd wordt geschetst over de nieuwe wijk Goese Schans, die moet verrij zen op het huidige havenindustrie terrein. „Er wordt een waar schrik beeld opgetekend", zegt directeur Maarten Sas. „Terwijl het in mijn ogen een prima wijk wordt, waar inwoners van het Goese Meer ook wel bij varen." Met name de plannen voor het noordelijke deel van Goese Schans stuiten op verzet. Bewoners van het Goese Meer dienden veel ziens wijzen in en recentelijk trok ook Piet de Visser van ontwikkelings maatschappij Het Goese Meer BV, de ontwikkelaar van het Goese Meer, fel van leer tegen de plan- GOES - Club Devo, de nieuwe uit gaansgelegenheid aan de Grote Ka de in Goes, houdt vrijdag het ope ningsfeest. Vanaf 20.00 uur kun nen bezoekers kennismaken met de 'resident dj's'. Zij beginnen de avond rustig met loungemuziek. Vanaf middernacht barst het feest los met house, club en electro. Club Devo is open tot 04.00 uur. De toegang is gratis en het kleding voorschrift is 'deliriously stylish'. GOES - Kunstschilder Henk Veen uit Amsterdam opent zaterdag een expositie gelimiteerde art prints in Goes door live te schilderen. Ap- pie Alberts, bekend van AA 8c The Docters, zorgt voor muzikale bege leiding. De vaak op televisie actie ve Veen is zaterdag tussen 13.00 en 16.00 uur in Goes in de Expo- winkel aan de Lange Kerkstraat 11. Hij schildert a la Herman Brood. door Emile Calon MIDDELBURG - De overeenkomst met de vorige overtreding door Six ty T\vo is zeer opvallend, vindt ju ridisch beleidsambtenaar Johan Groenenberg van de gemeente Middelburg. Vorig jaar verkocht de coffeeshop in de Middelburgse Sint Janstraat softdrugs aan een minderjarige jongen die de geboortedatum op zijn ID-kaart had veranderd. Daar door leek het alsof hij meerderja rig was. Vrijdag verkocht Sixty Two softdrugs aan twee minderja rige Duitse iongens van viiftien en nen. Met name de geplande hoog bouw (24 meter) en het opofferen van een deel van het groene recrea tiegebied tussen het Goese Meer en het havenindustrieterrein zien De Visser en veel inwoners niet zit ten. De Visser dreigt de gemeente zelfs met een claim van 25 miljoen euro. Hij mocht destijds naar ei gen zeggen geen huizen bouwen in het groengebied en er zou zijn afgesproken dat dat ook later niet zou gebeuren. „Daar houden wij ons buiten", zegt Maarten Sas van woningcor poratie RWS, één van de partijen die Goese Schans ontwikkelen. „Het is een zaak tussen De Visser en de gemeente. Maar ik wil wel kwijt dat het negativisme en de grote woorden die De Visser ge- De RWS vindt dat het negativis me over de wijk Goese Schans doorslaat. Volgens directeur Sas wordt het een fraaie wijk met de nodige sociale woningbouw. GOES - De fietstocht voor 55-plus- sers vanuit 's-Heer Hendrikskinde ren vindt morgen plaats en niet zo als eerder gemeld vandaag, woens dag. Startpunt om 13.30 uur is het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hen drikskinderen. De rit over 25 kilo meter leidt langs Nisse en 's-Heer Abtskerke. SMWO Ouderenwerk tekent voor de organisatie van de fietstocht, de laatste van het sei zoen. Aanmelden: 0113-277179. HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand is zaterdag van 10.00 tot 15.30 uur een treinmodel- beurs. Op de beurs waar ook blik ken treinen en auto's te zien zijn, wordt een nieuwe treinenvideo ge draaid van Van de Burg beeldpro ducties. Er is een testtafel voor mo dellen aanwezig. De entree is voor volwassenen 1,50 euro en voor kin deren 0,50 euro. zestien jaar, zo werd deze week be kend. Eigenaar Giel de Kinkelder be zweert dat deze maal de schuld niet bij het personeel ligt. Volgens hem legitimeerden de jonge Duit sers zich met passen van gelijken de oudere vrienden of familiele den, waardoor het personeel dacht dat het te maken had met volwas sen klanten. Toen de jongens naar buiten stapten, werden ze aange houden. Volgens woordvoerder Al- win Don van de Zeeuwse politie hadden de agenten direct het ster ke vermoeden dat de twee minder jarig waren. Bij controle zou één van hen zijn echte ID-kaart heb ben laten zien. De ander zou de kaart van zijn oudere broer heb ben getoond, zegt De Kinkelder. bruikt me verbazen." Volgens Sa; wordt Goese Schans een prachtige wijk, die de inwoners van het Goe se Meer veel voordelen brengt. „Ei komen daar scholen, winkels, zorg voorzieningen en noem maar op En bovendien: ziet dat havenindus trieterrein er nu zo fraai uit dan? Ik dacht niet niet. Het knapt er al leen maar van op." Sas heeft zich ook gestoord aan een folder van De Visser, waarin mensen volgens hem valselijk wor den voorgelicht. „In de foldei wordt de indruk gewekt dat we het hele recreatiegebied opofferen voor woningen, maar dat is niet waar. Het gaat enkel om het deel tegen de AKF-hal aan." Dat laatste is juist, zo stelt De Visser in een reactie, en zo staat het volgens hem ook exact in de folder. „Er is aangegeven dat zeventien hectare aan het Goese Meer wordt onttrok ken voor de nieuwe wijk. Zeven hectare daarvan wordt straks ge bruikt voor woningbouw." SCHORE - De Schoorse Herfst markt wordt zaterdag voor de 25e keer gehouden. De organisatie kon digt 'een extra groot feest aan met optredens voor jong en oud'. De herfstmarkt met zo'n zestig kra men op het Nieuwe Kerkplein in Schore begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er is ook een rommelmarkt. Kinderen kunnen zich uitleven op een springkussen en in een zweefmolen. KRUININGEN - De wekelijkse coun try linedancing-lessen in het dorpshuis van Kruiningen zijn weer begonnen. Docente Gerrie Ruytenbeek is nog op zoek naar wat nieuwe leden Belangstellenden kunnen vrijblij vend een kijkje nemen tijdens de les op donderdagavond tussen 19.45 en 22.00 uur. Inlichtingen via 0165-566449. Volgens hem slaagde die jongen ei dus ook in de politie te bedotten. Dat laatste klopt niet, aldus Don. Volgens hem toonde de zestienjari ge zijn eigen ID-kaart en liet de een jaar jongere vriend een soort klantenkaart zien. „Maar wel een 'Ik zit niet te wachten op minderjarigen. Daar moet ikj het niet van hebben' 1 kaart van hemzelf." 4 Groenenberg stelt dat de rechte? destijds de eigenaar van Sixty Two waarschuwde dat de verkoop van softdrugs in principe verboden is. Het wordt alleen onder zeer bij zondere omstandigheden ge-: Dental Goes B.V. Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T +31 (0)113231220 F +31 (0)113 250335 www.excent.eu dentalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88