Zeeland PZCI25 Ruimen graven geen optie pot Tien bekeuringen op schoolroutes Pot is terug! Geen kantoren in Poel bij Goes BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 31 Molenmaker kwam niet aan De Hoop toe Reimerswaalse raad kan zich vinden in externe visie op begraafbeleid. Morgen in deze krant: de Pot Interieur special Zeeuwse 2mmmm Zwemles Vissers durven weer voorzichtig vooruit te kijken Woensdag 17 september 2008 Knie- en heupstraat in Terneuzen is tien jaar open Tip? redgoes@pzc.nl kers - zou een hand moeten toesteken. Straks zijn er in Neder land nog maar twee grote molenmakersbedrijven over en is er in Zeeland niet één meer te vinden." Wethouder Burger en ambtenaar Peter Vogel hebben begrip voor Hoefkens. „Hij werkt al zes, zeven jaar voor ons, tot gro te tevredenheid", zegt Vogel. Burger beaamt dat, maar: „De Hoop mag niet meer te lang stilstaan." foto Dirk-Jan Cjeltema WEMELDINGE - Aan de rand van Wemeldinge staan ze gebroe derlijk bij elkaar, de Aeolus (1869, links op de foto) en De Hoop (1866). De wieken van de Aeolus draaien elke zaterdag, die van De Hoop staan al bijna twee jaar stil. Tot ergernis van de Kapelse CDA-wethouder Giel-Jan Burger, maar er gloort licht aan het einde van de tunnel. Molenmaker Johan Hoefkens uit Middelburg verzekert dat De Hoop eind oktober weer helemaal in orde is. Hoefkens - de enige professionele molenmaker in Zeeland - kwam er maar niet aan toe het werk aan de wieken af te maken. Hij had het te druk en raakte ook nog overwerkt. „Ik vind het ontzettend jammer dat het zo gelopen is, maar wat doe je eraan? Perso neel is niet te krijgen. Helemaal zelf opleiden is niet te doen. De overheid - toch de grootste opdrachtgever van molenma- door Luc Oggel KRUININGEN - Reimerswaal neemt adviezen om het begraafbeleid weer op orde te brengen ter harte, maar het ruimen van graven blijft uit den boze. Dat bleek gisteren tij dens de presentatie van de beleids visie op de begraafplaatsen door adviesbureau Genius Loei aan de gemeenteraad. Het bureau heeft, op verzoek van de gemeente, het begraafbeleid in Reimerswaal onder de loep geno men. Daarbij zijn tal van knelpun ten geconstateerd, waarvoor Ge nius Loei ook mogelijke oplossin- Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. T: 0115-562010 lrwww.pot.nl H interieur axel gen aandraagt. Die zijn vervat in de - inmiddels al bijna anderhalf jaar oude - beleidsvisie. Genius Lo ei heeft geconstateerd dat de ge meente op veel punten achter de feiten aanloopt. Zo is er bijvoor beeld onduidelijkheid over de juri dische status van veel oude gra ven, is de beheersverordening (waar zaken instaan als openings tijden van kerkhoven, tarievenlijs ten en verantwoordelijkheden van rechthebbenden en gemeente) ge dateerd en laten onderhoud en ad ministratie te wensen over. Ook maakt het bureau kantteke ningen bij de uitgiftetermijn van dertig jaar die Reimerswaal han teert en het niet verlengen van de grafrechten na afloop van die pe riode. Daardoor loopt de gemeen te niet alleen inkomsten mis, het houdt ook in dat er al die tijd geen communicatie is met nabestaan den, met als gevolg dat adresgege vens niet meer kloppen en rechthebbenden/nabestaanden moeilijk of niet meer zijn op te sporen. Genius Loei adviseert daarom de uitgiftetermijn te verkorten naar twintig jaar en daarna steeds met tien jaar te verlengen. „Zo weet je waar je juridisch aan toe bent, als gemeente en als rechthebbende", aldus Jan-Willem van Roosmalen van Genius Loei. Het bureau heeft tevens berekend wanneer de zes gemeentelijke kerk hoven 'vol' zijn. Hoewel in de be leidsvisie wordt gewezen op de steeds hoger wordende kosten als begraafplaatsen alsmaar worden uitgebreid en dat ruimen met het oog op de toekomst veel efficiën ter is, werd daar gisteren met geen woord over gerept. Ook in de pre sentatie van Van Roosmalen kwam het niet meer terug. Nu lijkt die (principiële) discussie ook op korte termijn nog niet te hoe ven worden gevoerd, want op de meeste begraafplaatsen is de ko mende jaren nog genoeg plek. De Reimerswaalse raad leek zich verder wel in het document te kunnen vinden. Aan de uitvoering van de gesuggereerde maatregelen hangt uiteraard een prijskaartje, maar Marijke van der Meijden (WD) vindt dat de leges maar eens moeten worden verhoogd. „We zijn nu de goedkoopste." GOES - De politie heeft gisteroch tend bij controles op de fietsroutes Wolphaartsdijk-Goes en Kapel- le-Goes tien bekeuringen uitge deeld aan scholieren wegens het negeren van rode verkeerslichten en onvoldoende rechts houden. De controle is onderdeel van het project 'Scholieren veilig naar school'. Aanleiding zijn diverse ru zies en vechtpartijen tussen scho lieren op de genoemde routes in het afgelopen jaar. Die ontstonden vooral als grote groepen elkaar pas seerden onderweg naar school. Door middel van de controles wil de politie proberen de problemen tussen scholieren tot een mini mum te beperken. Ook wil zij het veiligheidsgevoel van scholieren vergroten, zodat zij weer veilig op de fiets naar school kunnen. Bij het constateren van een conflict of verkeersgevaarlijk gedrag wordt re pressief opgetreden, dat wil zeg gen dat overtreders een proces-ver- baal krijgen. GOES - Op het bedrijventerrein De Poel 2 in Goes horen geen grote of middelgrote kantoren. Het provin ciebestuur heeft dit gisteren laten weten aan de Goese gemeenteraad in reactie op een uitbreidingsplan voor De Poel 2. Goes moet volgens de provincie kantoren in de stad en het Stationspark concentreren. Tipredactie@pzc.nl Leren zwemmen is in een water provincie als Zeeland onontbeer lijk. Vandaar dat veel zwemba den bijvoorbeeld peuterzwem- men aanbieden. Als de peuters eenmaal kleuters zijn, begint het echte werk: duiken, onder water zwemmen en zelfs met kleren aan. In dat Kamperlandse bad moesten de kleine waterratten onlangs op hun rug leren zwem men. Het was de bedoeling dat ze eerst een stukje gewoon zou den zwemmen en daarna op hun rug draaiden. Eén jongetje had de opdracht blijkbaar niet goed begrepen. „Op je rug!", riep zijn moeder vanaf de kant. Haar zoon kijk niet-begrijpend. „Op je rikkel" Tóen snapte hij het.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87