Sport Positie Leonhart wankel na drie nederlagen Vrasene Middelkamp zevende op NK clubteams Informatiebijeenkomst Stimulering Voordelta recreatie en toerisme Voorzitter Nys neemt oefenmeester voorlopig in bescherming. De Jonge Renner uit Oosterhout wint met overmacht in Dalen. FM Sranang boekt opnieuw zege Hoogeriand zesde in Japanse etappekoers Van Der Schueren naar Vancansoleil Van Oostrom zesde op Paralympics Colombia ontslaat bondscoach Pinto W PZC Woensdag 17 September 2008 45 Michel Leonhart: „Het is hier allemaal veel extremer, zeker als resultaten achterwege blijven." foto Peter Nicolai door Karei Pleunis TERNEUZEN - Als voorzitters het volste vertrouwen in hun bekriti seerde trainer uitspreken, ligt niet zelden de ontslagbrief al in de bo venste la. Het is een ongeschreven wet in de voetballerij en ook Mi chel Leonhart (42), oud-trainer van het Hulsterse HW'24, kent die. Al gelooft hij niet dat drie ver loren wedstrijden op rij, waardoor KFC Vrasene nu onderaan bungelt in eerste provinciaal, hem de kop zullen kosten. „Maar ik realiseer me dat de ko mende wedstrijden cruciaal wor den. Als Vrasene niet gaat winnen, ken ik de consequentie. Ik wist wel dat ik daarmee rekening moest houden toen ik bij HW'24 vertrok, maar daar sta je nauwe lijks bij stil. Je maakt, sportief ge zien, immers weer een stap en bij de risico's sta je dan wat minder stil. Ik had het makkelijk nog een jaartje uit kunnen zingen in Hulst, maar ik heb gekozen voor de uitda ging. En overleef ik deze storm, dan zal ik daar sterker dan ooit uit tevoorschijn komen." Leon Nys, een grote garagehouder uit Vrase ne met een voetbalhart, verwijst al le geruchten over het op handen zijnde ontslag van Michel Leon hart met grote stelligheid naar de prullenbak. „Natuurlijk wordt er flink wat gemord na onze misluk te competitiestart met drie verlies- partijen op rij", zegt de hoofdspon sor en voorzitter van KFC Vrase ne. „Ik ben de.voorbije dagen ook vele keren benaderd met de vraag of we nog doorgaan met Michel Leonhart. Wel, we gaan onze trai ner niet vervangen. We hebben er gisteravond nog eens over verga derd. Het bestuur staat pal achter hem en de spelers eveneens. Er is niets aan de hand, we gaan de boel de komende tijd gewoon wat oppeppen." En daarmee doelt Nys op het aantrekken van de 36-jarige Emmanuel Sarpong, oud-speler van Genk en voor seizoen nog uit komend voor Evergem. Hij moet voor meer scorend vermogen zor gen. De eerste drie competitie- Michel Leonhart verliest met zijn nieuwe club KFC Vrasene drie keer op rij. De positie van de trai ner staat echter niet ter discus sie, laat voorzitter Nys weten. duels verloor Vrasene en erger, de ploeg scoorde geen enkele keer. Aanvankelijk dacht de oefenmees ter met Bram de Roover en Ismail Ben Ayad over een knap spitsen- duo te beschikken. Met Hulstenaar Jari Vyaene daar dicht achter. Ben Ayad is fysiek echter geen hon derd procent vanwege de ramadan en Bram de Roover presteert tegen vallend.Het ontbreken van sco rend vermogen is één aspect dat Vrasene deed belanden op de posi tie waar de ploeg nu staat. Het an dere is ruzie in de tent. Want oe fenmeester en voorzitter laveren dan weliswaar omzichtig langs het onderwerp, maar overduidelijk is dat de voorbije weken binnen de selectie sprake was van een genera tieconflict. ]aimy de Visser wist daar absoluut niet mee om te gaan en keerde snel terug naar HW'24. „Vrasene heeft twaalf nieuwe spe lers aangetrokken en veertien zijn vertrokken, onder wie de topsco rer van vorig seizoen. Ik ben gaan verjongen. In Nederland doen ze daar niet moeilijk over, maar hier kreeg ik flink wat weerstand van de oude garde te verduren. Het gaat hier om veel meer centen dan in Nederland. Maar de besten moe ten spelen, ze moeten hun voeten laten spreken. Daar was blijkbaar niet iedereen het mee eens." De problemen van de voorbije we- ken hebben Michel Leonhart (42) best eens doen terugverlangen naar HW'24. „Hoewel ik in Hulst zo af en toe ook wel wat heb meegemaakt en het laatste seizoen in de tweede klasse bepaald niet verliep zoals ik gehoopt had, is onvrede in Neder land niet te vergelijken met wat hier gebeurt. Het is allemaal veel extremer, zeker als resultaten ach terwege blijven. Mij hoef je niet te vertellen dat mijn positie ter dis cussie staat en wel erg wankel wordt als we nog enkele keren ver liezen. Zo werkt het nu eenmaal. Zeker in België." GOES - Het team van wielervereni ging Theo Middelkamp is in Dalen (Drenthe) op de zevende plaats geëindigd in de finale van de club competitie, ook wel het NK voor clubteams genoemd. De ploeg be stond uit Johnny van der Klooster, Niek Rentmeester, Marco Min- naard, Jacob Wijnstra, Wilco Jon ker en Jacco Ringelberg. Met de zevende plaats presteerde Theo Middelkamp beter dan ver wacht. In de vooronde van het dis GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang waren ook in hun tweede wedstrijd van het seizoen goed voor een overwinning. De Beve- landse hoofdklasser won in eigen huis met 8-3 van IFCV/Kareltje Carlo Design uit Valkenswaard. Na dat de rust met 3-2 was ingegaan sloeg Sranang onder impuls van uitblinker Steven Fitsch beslissend toe. Via 7-2 en 7-3 werd het dus 8-3. GOES - Wielrenner Johnny Hooger iand is in de Ronde van Hokkaido op de zesde plaats in het eindklas sement geëindigd. De inwoner van Yerseke eindigde in de laatste etappe, een criterium over 60 kilometer, als tweede in de eindsprint. De wedstrijd op het noordelijke Japanse eiland werd ge wonnen door thuisrijder Miyaza- wa. Hoogerlands teamgenoot Mala ya van Ruiterbeek werd derde. BRUSSEL - De Belg Hilaire Van Der Schueren wordt ploegleider bij de nieuwe wielerploeg Vancansoleil. Hij gaat samenwerken met de Ne derlandse oud-prof Michel Corne- trict Zuid eindigde de Zeeuwse ploeg als vijfde. Er gingen in Dalen 24 teams van start. De start van Theo Middelkamp was meteen goed. Na de proloog stond Middelkamp op de zesde plaats. In het daaropvolgende crite rium, presteerde het sextet min der, waardoor het terugviel naar de tiende plaats. In deze wedstrijd regende het valpartijen. De ploe gentijdrit was weer een stuk beter. Daarin eindigde het team van ploegleider Patrick de Grave als zesde, waardoor de achtste plaats in het tussenklassement een feit was. In de afsluitende klassieker steeg de ploeg naar de zevende plaats, vooral dankzij de 21e plaats van Marco Minnaard en de 26e plaats van veteraan Johnny van der Klooster. In het NK voor clubteams was de Jonge Renner uit Oosterhout op permachtig. Het Limburgse Swabo werd tweede, voor Friesche Leeuw. GOES - De Goese Elsbeth van Oostrom is met het Nederlands basketbalteam op de Paralympics in Peking op de zesde plaats geëin digd. Nederland was in de strijd in om de vijfde en zesde plaats niet opge wassen tegen regerend wereldkam pioen Canada: 61-32. Tot de rust kon Oranje de Canadezen bijhou den, daarna kon de ploeg nog nau welijks punten scoren. BOGOTA - De Colombiaanse voet balbond heeft bondscoach Jorge Luis Pinto op straat gezet. De keu zeheer werd ontslagen wegens de slechte resultaten in de Zuid-Ame rikaanse kwalificatiestrijd voor het WK van 2010. Colombia staat na acht wedstrijden op de zesde plaats met 10 punten. Vorige week verloor het team met 4-0 van Chi li. Colombia vond in acht duels slechts vier keer het doel. lisse. Mogelijk neemt hij van zijn huidige ploeg Collstrop de Italiaan Marcato en de Sloveen Borut Bo- zic mee. Bozic won de etappe naar Terneuzen van de Delta Tour. De provincies Zeeland en Zuid-Holland zijn uitvoerder van de Verordening stimulering Voordelta voor recreatie en toerisme. Er is negen miljoen euro beschikbaar binnen de Voordeltaregio voor projecten die aan de opgestelde criteria voldoen. De 1e tenderpe riode start 15 september en sluit 15 oktober. Om u meer te vertellen over deze subsi die en hoe u hiervoor in aanmerking kunt komen organiseren de provincies een infor matiebijeenkomst. Belangstellenden zijn van harte welkom om deze tweede informatiebijeenkomst over de stimulering Voordelta bij te wonen op 29 september as. vanaf 18.00 uur in Brasserie Le Bateau bij Marina Port Zelande in Ouddorp. De zaal opent om 17.30 uur. Zowel gedeputeerde Hamelink [Zeeland) als gedeputeerde Van Engelshoven-Huls (Zuid-Holland) zijn aanwezig bij de bijeenkomst. Programma Opening Uitleg verordening Aanvraag procedure Informatie tenderperiode Sluiting officiële deel Borrel met mogelijkheden om vragen te stellen en andere projectaanvragers te ont moeten. Aanmelden kan via stimuleringvoordelta0zeeland.nl. Informatie over de stimulering Voordelta is ook te vinden op www.zeeland.nl/stimuleringvoordelta De informatiebijeenkomst over visserij zal op een later tijdstip in het jaar worden geor ganiseerd. Provincie Zeeland Directie Economie Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81