Sport Motorduivel en Steven Gerrard weer goud waard voor Liverpool AZ gered door nieuw systeem van KNVB Doelpunten van Britse uitblinker vellen Olympique Marseille. Marc de Reuver is de publiektrekker op Vlissingse strand. 40 Woensdag 17 september 2008 pzc Liverpool-aanvaller Ryan Babel (links) maakt na een duel met verdediger Zubar een sierlijke val en krijgt een straf schop tegen Olympique Marseille. foto Claude Paris/AP door Mark van Veen marseille - Even leek Olympique Marseille te kunnen stunten in de Champions League. De Franse club nam gisteravond op de ope ningsdag van de groepsfase brutaal de leiding tegen Liverpool, maar aanvoerder Steven Gerrard nam daarna de Engelse topclub aan de hand op weg naar opnieuw een ze ge in Marseille: 2-1. Beide ploegen kwamen elkaar vo rig jaar ook al tegen in de groepsfa se van Europa's belangrijkste club- toernooi. De Engelsen verloren toen op eigen bodem verrassend met o-i, maar waren in Frankrijk onder aanvoering van Gerrard op permachtig: 0-4. Dat zou geen tweede keer gebeuren, riep trainer Eric Gerets van Marseille vooraf De Belg, die in de groepsfase ook zijn oude liefde PSV tegenkomt, leek in eerste instantie gelijk te krij gen. De huidige nummer twee van Frankrijk nam in de 23e mi nuut de leiding via Lorik Cana, die leep de Engelse defensie op het verkeerde been zette. De grote vreugde bij Marseille en Gerets verdween weer even snel. Drie minuten later maakte Liver pool, met Dirk Kuijt en Ryan Ba- bel in de basis, weer gelijk. Gerrard krulde, na een breedte- pass van Dirk Kuijt, de bal op mag nifieke wijze achter doelman Steve Mandanda. Om er negen minuten later de tweede Engelse treffer aan toe te voegen. Gerrard benutte een strafschop, die hij overigens twee keer moest nemen: 1-2. Ryan Babel, die in de openingsfase al een goede mogelijkheid liet lig gen, stuitte later in de tweede helft van dichtbij op doelman Mandan da en zag een schot in het zijnet belanden. Dat gebrek aan scherpte kostte Liverpool in blessuretijd nog bijna twee punten. Doelman Reina voorkwam de Franse gelijk maker van Niang. Chelsea begon de nieuwe editie van de Champions League overtui gend. De miljoenenformatie uit Londen versloeg in eigen huis Bor deaux met 4-0. In de andere wed strijd in groep A liet AS Roma zich verrassen door het onbekende CFR Cluj. Het werd in Rome 2-1 voor de Roemenen. Chelsea begon zijn hernieuwde jacht op internationaal succes met een ruime overwinning op Bor deaux. In het door Pieter Vink ge leide duel opende Frank Lampard na een klein kwartier de score. Joe Cole bepaalde de ruststand op 2-0 waarna Florent Malouda en Nico las Anelka in de slotfase de produc tie verder opvoerden. In de poule van Barcelona opende het Oekraïense Sjachtar Donetsk sterk met een uitzege (1-2) bij Ba sel. Barcelona zelf was in Camp Nou te sterk voor de Portugezen van Sporting Lissabon: 3-1. In groep B nam Internazionale de lei ding dakzij een 2-0-zege op be zoek bij Panathinaikos van trainer Henk ten Cate. De grootste verrassing op de eer ste speeldag had plaats in Rome. AS Roma leek na zeventien minu ten op weg naar een regelmatige zege na de openingstreffer van Christian Panucchi. De Argentijn Juan Culio scoorde echter zowel voor als na rust voor Cluj en be zorgde daarmee de Roemeense de butant op het kampioenenbal de eerste drie punten. Programma woensdag: Poule E: Manchester United (Eng)-Villareal (Spa), Celtic (Sch)-Aalborg BK (Den). Poule F: Steau Boekarest (Roe)-Bayern München (Did), Olympique Lyon (Fra)-Fiorenti- na (Ita). Poule C: FC Porto (Por)-Fenerbah<;e (Tur), Dynamo Kiev (Oek)-Arsenal (Eng). Poule H: Juventus (ita)-FC Zenit (Rus), Real Madrid (Spa)-FC Bate Borisov (Rus). CHAMPIONS Groep A AS Roma - CFR 1907 Cluj 1-2 (1-1). 17. Panucci 1-0' 27. Culio 1-1' 49. Culio 1-2. Ceel: Cicinho (Ro ma), Pereira (CFR). Scheidsrechter: Baskakov. Chelsea - Girondins Bordeaux 4-0 (2-0). 14. Lam pard 1-0' 30. J. Cole 2-0' 82. Malouda 3-0' 90. Anel ka 4-0. Ceel: Deco (Chelsea). Scheidsrechter: Vink. Chelsea 1 1 0 0 3 4 -0 CFR 1907 Cluj 1 1 0 0 3 2 -1 AS Roma 10 0 1 0 1-2 Cirondins Bordeaux 1 0 0 1 0 0 -4 Programma 1 oktober: Cirondins Bordeaux - AS Roma, CFR 1907 Cluj - Chelsea. Groep B Werder Bremen - Anorthosis Famagusta 0-0. Ceel: Frings, Ozil, Rosenberg, Almeida (Bremen), La- ban, Taher (Anorthosis). Scheidsrechter: Thomson. Panathinaikos - Internazionale 0-2 (0-1). 27. Man dril 0-1' 85. Adriano 0-2. Geel: Cleyton (Panathinai kos), Materazzi, Maicon (Inter). Scheidsrechter: Gon zalez. Internazionale 1 1 0 0 3 2 -0 Werder Bremen 10 10 10-0 A. Famagusta 10 1 0 1 0-0 Panathinaikos 1 0 0 1 0 0 -2 Programma 1 oktober: Anorhosis Famagusta - Pa nathinaikos, Internazionale - Werder Bremen. Groep C FC Barcelona - Sporting Portugal 3-1 (1-0). 21 Marquez 1-0' 60. Eto'o (pen) 2-0' 72. Tonel 2-1' 87 Xavi 3-1. Geel: Pique (Barcelona), Rochemback (Sporting). Scheidsrechter: Duhamel FC Basel - Sjachtar Donetsk 1-2 (0-2). 25. Fernan- dinho 0-1' 45. Jadson 0-2' 90. Abraham 1-2. Geel: Zanni (Basel), Hubschman, Shevchuk, Brandao (Sjachtar). Scheidsrechter: Hauge. Barcelona 1 1 0 0 3 3 -1 Sjachtar Donetsk 1 1 0 0 3 2 -1 FC Basel 10 0 1 0 1-2 Sporting Portugal 10 0 1 0 1-3 Programma 1 oktober: Sporting Portugal - FC Ba sel, Sjachtar Donesk - FC Barcelona. Groep D PSV - Atletico Madrid 0-3 (0-2). 9. Aguero 0-1' 36. Aguero 0-2' 54. Maniche 0-3. Geel: Brechet, Mendez, Amrabat (PSV), Assuncao, Perea (Atletico). Scheidsrechter: Rosetti. Olympique Marseille - Liverpool 1-2 (1-2). 23. Ca na 1-0' 26. Gerrard 1-1' 32. Gerrard (pen) 1-2. Geel: Zubar (Marseille), Skrtel, Leiva (Liverpool). Scheidsrechter: Plautz. Atletico Madrid 1 1 0 0 3 3 -0 Liverpool 1 1 0 0 3 2 -1 Olym. Marseille 10 0 1 0 1-2 PSV 1 0 0 1 0 0 -3 Programma 1 oktober: Atletico Madrid - Olympi que Marseille, Liverpool - PSV. Uefa Cup Eerste ronde, eerste wedstrijd: Hertha BSC - St. Patrick's 2-0, Apoel FC - Schalke 04 1-4, Nordsjael- land - Olympiacos Piraeus 0-2. door Frits Bakker lommel - Voor het eerst bleef hij dit jaar aardig fit, won hij in Italië zijn eerste Grand Prix op zand en was hij de snelste in de Grand Prix van de Benelux op één van de mooiste parkoersen in de mondia le cyclus. Toch sloot Mare de Reu ver (25) zondag het WK in het Ita liaanse Faenza af met een magere tiende plaats in de eindstand. Zoals bijna elk jaar beleefde de mo torcrosser op zijn Honda een sei zoen van hoogtepunten en tegen slagen. Zo af en toe viel hij nog wel eens van de motor, zoals in de Grand Prix van de Benelux. En in een belangrijke periode brak hij een botje in zijn voet, waardoor het ritme even werd verstoord en hij zondag in Italië ook de strijd moest staken. Maar wonder boven wonder is de Amstelvener, tegenwoordig woon achtig in het Belgische Lommel, dit jaar gespaard gebleven van zwa re breuken of langdurige blessures. Dat is al heel wat voor de crosser die als een grote belofte, maar ook als een notoire pechvogel door het leven gaat. Zondag in de Vlissingse Strand- cross is hij de onbetwiste aanvoer der van het nationale gilde dat in de MX i-klasse aan de start komt. De Reuver is, als hij op zijn best is, heel blijft en zijn Flonda CRF 450 onverschrokken over de hindernis sen stuurt, al jaren een geduchte concurrent voor wereldtoppers als David Philppaerts (de 24-jarige Ita liaan die zondag wereldkampioen is geworden), de Belgen Ken de Dijcker en Steve Ramon, de Duit ser Maximillian Nagl en de Frans man Sebastien Pourcel. Hij is ook de grote kanshebber om zondag op het Vlissingse strand de concurrentie het nakijken geeft. Want vooral omdat Red Buil één van zijn sponsors is, zal De Reuver zich in het najaar vaker op strand- crossen laten zien. Hij laat zelfs een NK-cross schieten om op Sici lië te starten en komt verder nog in actie in Scheveningen, Frankrijk en en Engeland. Twee uitschieters heeft de Neder landse nummer één (1.91 lang en 75 kilogram zwaar) dit jaar op het internationale vlak laten zien. Het meest recente succes, in de Grand Prix van de Benelux op zondag 7 september in Lierop, heeft op alle volgers grote indruk gemaakt. Hij won de eerste manche, maar daarna leek het weer eens mis te gaan door een onhandig manoeu vre van een Spanjaard. De Reuver werd teruggeslagen naar de elfde plaats, ondernam een geweldige in haalrace en kwam weer terug voor in. Daarna viel hij nog eens en moest de vijfde plaats terugvech ten. Maar met zijn tomeloze vecht lust reed De Reuver in de finale één van de mooiste wedstrijden uit zijn carrière. Hij finishte achter De Dijcker en Nagl nog als derde, net goed genoeg om zijn tweede eindzege dit jaar in een internatio nale Grand Prix bij te schrijven. „Ik wilde voor eigen publiek zó graag winnen", zei hij later. „Zeker omdat het ook nog op één van mijn favoriete parkoersen was." Voor Mare de Reuver (bijnaam Ca- limero, hobby's paintball en msn) is crossen een belangrijk deel van zijn leven, ondanks een imposante reeks van breuken en blessures. Zo als daar zijn: een zware heupkwet suur (2003), een nekbreuk, hersen- 'lk heb wel eens dipjes gehad, maar kan niet zonder motorcross' bloeding en tijdelijke verlamming van de rechterkant (2004), afge scheurde kniebanden en inge scheurd kapsel (2005), een hernia (2007) en nog zo veel andere, klei nere breuken. „Ik heb wel wat dipjes gehad als ik weer eens moest terugvechten uit zo'n periode van tegenslag", geeft hij toe. „Maar ik zou nooit zonder motorcrossen kunnen leven. Daar om twijfel ik er ook nooit aan om weer op de motor te stappen." De dadendrang is onverminderd groot bij de crosser die op zijn zes de jaar al zijn eerste Nederlandse titel bij de jeugd greep en twee jaar geleden de vernieuwde Sche- veningse Strandcross op zijn naam schreef Die overwinning, in een gevecht met Steve Ramon en Ti- motei Potisek, leverde hem 15.000 euro op. Vorig jaar moest hij tot zijn spijt verstek laten gaan door rugproblemen en won Potisek de meest prestigieuze van alle strand- crossen. door Theo Brinkman alkmaar - Voor de tweede keer in korte tijd is AZ in verlegenheid ge bracht door een administratieve fout. Maandagavond kwam Jong AZ-trainer Marcel Bout er pas vlak voor een wedstrijd achter dat hij te veel dispensatiespelers wilde op stellen. De beloftencompetitie is voor spe lers die geboren zijn na 1 januari 1986. Daarnaast mag ieder team vier ouderen opstellen. In de op stelling van Jong AZ stonden on der andere Demy de Zeeuw (25), Maarten Martens (24), Graziano Pellè (23), Simon Poulsen (23), Ni klas Moisander (22) en Ari (22). Bout ging ervan uit dat de laatste twee, geboren in 1985, binnen de leeftijdsgrens vielen. „Ik heb gekeken naar hun leeftijd, niet naar een peildatum", aldus de trainer. „Omdat ze nog 22 zijn, dacht ik dat ze mochten spelen." Twee weken geleden ging AZ bij het eerste elftal ook al bijna de mist in. Toen wilde het Nick van der Velden opstellen, maar die bleek nog een schorsing te heb ben. Ook dat werd pas vlak voor de aftrap ontdekt. Dat de fout werd ontdekt, was te danken aan het door de KNVB in gevoerde digitale wedstrijdformu lier. Dat systeem kan er direct mel ding van maken als iets niet deugt op het wedstrijdformulier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76