PZC I 39 PSV moet diep buigen voor Atlético Mandela krijgt worldcup Hard maar waar Fred Rutten wint met Schalke 43 Kwaliteitsverschil is enorm in thuisduel met Madrilenen: 0-3. - Marc de Reuver de onbetwiste topcrosser in de Strandcross Teambaas tevreden over prestaties op Paralympics Bij één van de Spaanse aanvallen wordt Diego Forlan in een kopduel voor de goal van PSV geschaduwd door Dirk Marcellis. foto Peter Dejong/AP Woensdag 17 september 2008 Tip? sport@pzc.nl door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Met de uitwedstrijd tegen Liverpool voor de boeg lijkt het bereiken van de tweede ronde van de Champions League voor PSV nu al schier onmogelijk. De thuisnederlaag tegen Atlético Ma drid van gisteravond (0-3) plaatst de landskampioen na één ronde in de rol van achtervolger. PSV speelde in het Philips Stadion een kansloze wedstrijd. Het kwali teitsverschil met Atlético Madrid was zo enorm groot, dat Europese overwintering in het Uefa-Cup toernooi het maximaal haalbare lijkt voor PSV. Over twee weken wacht Liverpool, dat gisteren Mar seille klopte (1-2). Op papier behoren de Eindhovena- ren nog tot de continentale subtop. In de praktijk blijkt het voor de Nederlandse kampioen elk jaar moeilijker om daarmee aansluiting te behouden. Het duel met de nummer vier van Spanje illustreerde een groot ver schil in effectiviteit en doeltref fendheid. Atlético attaqueerde haarscherp en fel, PSV deed dat omslachtig en te traag. Atlético had vier, vijf spelers op het veld staan, die met gemak in de Eindhovense defensie pene treerden. PSV moest het hebben van de ingevingen van Ibrahim Af- ellay en zag lijdzaam toe dat spits Danny Koevermans de pure klasse mist om voor zijn team een waar devolle combinatiespeler te zijn. Koevermans symboliseerde onge wild het onderscheid tussen Ne derlandse top en internationale top. Karakteristiek was een actie in de 35ste minuut, toen Timmy Si mons een perfecte dieptepass op de spits gaf Koevermans miste net de controle én de snelheid om op dat moment 1-1 te maken. Nog geen minuut later besliste Atlético de wedstrijd door een tweede tref fer van Agüero. PW PSV opent het bal van de kam- pioenen met een vernederend verlies op eigen veld tegen Atlético Madrid. De Spaanse ploeg wint met 0-3. PSV was deze zomer niet in staat om het vertrek van Jefferson Farfan te compenseren met de komst van een gelouterde aanval ler. Het draaide rondjes om een stuk of wat aanvallers, van wie Mi lan Jovanovic te duur werd geacht en Mevlut Erding niet haalbaar bleek. Maar met die conclusie is het probleem niet verholpen: dit elftal mist een topspits. Voor PSV was de aanvallende on macht net zo pijnlijk als de defen sieve kwetsbaarheid. luist in die li nie investeerde de club wél in erva ring en duelkracht. Uitgerekend de gelouterde Jérémie Bréchet toonde zich volslagen onmachtig in de on derlinge duels. Hij verloor ze bijna allemaal en was betrokken bij vrij wel alle doelkansen voor de Span jaarden. De eerste tik die Agüero uitdeelde, kwam al hard aan. PSV herpakte zich nog wel goed en vond na twintig minuten een rede lijk vlot ritme. De eerste opening ontstond uit een pass van Carlos Salcido. Koevermans kreeg de bal op zijn hoofd en wilde die afleg gen op een medespeler, waar zelf koppen misschien beter was ge weest. Na rust mocht PSV negen minu ten hopen op een opstanding. Schoten van Méndez en Afellay waren gevaarlijk. Balverlies van Méndez leidde evenwel het einde van de wedstrijd in. Luis Garcia kreeg de bal, tikte die door de be nen van de steeds weifelende Eric Pieters naar Maniche, die soepel de 0-3 binnenwipte. KAAPSTAD - Voorzitter Joseph Blat ter van wereldvoetbalbond Fifa heeft Nelson Mandela gisteren tij dens zijn inspectiereis door Zuid-Afrika met het oog op het WK voetbal van 2010 een replica van de gouden wereldbeker over handigd. De voetbalvoorman roemde de in spanningen van de voormalige pre sident om het WK naar Zuid-Afri ka te halen. „U bent de ware archi tect achter het komende WK", al dus Blatter tijdens zijn privéau- diëntie. Mandela hield de wereldbeker om hoog toen Zuid-Afrika op 15 mei 2004 de strijd om de wereldtitel kreeg toegewezen. „Dit is dus een speciaal geschenk", liet de 90-jarige strijder tegen apartheid weten. EINDHOVEN - Ibrahim Afellay draai de er na de afstraffing van PSV te gen Atlético Madrid (0-3) niet om heen. „We moeten eerlijk zijn, ze heb ben zó veel meer kwaliteit dan wij", stelde de PSV'er na de ope ningswedstrijd voor de Cham pions League in het eigen stadion vast. „Het is hard maar waar, dit is top voetbal", zei Afellay berustend. NICOSIA - Schalke 04 heeft de kater van het missen van de groepsfase van de Champions League gistera vond verdreven. De Duitsers ver sloegen Hapoel Nicosia op Cyprus in het eerste duel uit de eerste ron de van de Uefa met 4-1. Het elftal van trainer Fred Rutten stond bij de rust al met 3-0 voor. Voor Schalke, dat door Atlético Ma drid werd uitgeschakeld in de voor ronde van de Champions League, scoorden Heiko Westermann, Ivan Rakitic, Vicente Sanchez en Halil Altintop. De tegentreffer bij 0-3 kwam van Nenad Mirosavl- jevic. Orlando Engelaar stond bij Schalke 04 in de basis. Hertha BSC had in de eerste ron de een stroeve start. Pas in de tweede helft lukte het de ploeg in Berlijn afstand te nemen van het Ierse St. Patrick's: 2-0, treffers van Nicu en Cicero.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75