0 Koppeling met happy end Gezien Een goede film brengt je verbeelding op gang Laatste filmnieuws, prijsvraag, weblogs, video's Auteur Christine Otten van talkshowleider tot jurylid op filmfestival. international film festival BY THE Bi zie www.pzc.nl/filmbythesea 'Je houdt je rustig Marjan' Kijk op: www.pzc.nl/filmbythesea PZC Woensdag 17 september 2008 35 VLISSINGEN - „Het is altijd gevaarlijk haar aan te kondi gen", zei Leo Hannewijk gisteravond over auteur Marjan Berk. Vorig jaar liet zij de festival-directeur allerlei gym nastische oefeningen doen. Nu ging ze als inleiding op de film Cloud 9 over erotiek spreken. „Je houdt je rustig Marjan", waarschuwde Hannewijk daarom, door erva ring wijs geworden. Berk besloot met het oog op wat de zaal te wachten stond in Cloud 9 het even over erec tieproblemen te hebben, aan de hand van enkele koste lijke passages uit eigen werk. foto Lex de Meester door Ali Pankow VLISSINGEN - „Ik heb wel een me ning over uithuwelijken, maar die doet hier niet ter zake", zegt regis seur Diane Crespo over haar film Arranged, die gisteravond werd ver toond bij Film by the Sea. De film is ingedeeld binnen het thema Religie, maar voor Crespo is het niet in de eerste plaats een religieuze film, maar vooral een verhaal over vriendschap die on danks zeer verschillende culturele achtergronden kan floreren. De film is gebaseerd op het ware ver haal van Yuta Silverman, een joods orthodoxe lerares in Brooklyn. Zij raakt bevriend met een moslima. „Yuta is in werkelijk heid een docente die aan huis les geeft. Zij raakte bevriend met een jonge moslima, moeder van een van haar leerlingen. In de film heb ik de twee vrouwen tot collega's gemaakt. Verder ben ik Yuta's ver haal trouw gebleven", zegt de regis seur. In Arranged worstelen beide vrouwen met de praktijk van uit huwelijken binnen hun verschil lende culturen. De film eindigt als een soort sprookje, zonder schrij nende scheuringen binnen de be trokken gezinnen. Het had anders kunnen uitpakken als er een liefde was opgebloeid tussen de joodse vrouw en de broer van haar mosli ma vriendin. Als die twee elkaar voor het eerst aankijken, lijkt er plots een vonk over te springen. „Ja, maar dat was meer iets tussen de twee spelers, maar geen aanwij zing van mij zegt Crespo. Entre les murs (Laurent Cantet, competitie): Meeslepende film over een docent en zijn klas, waar in diverse culturen regelmatig bot sen. Bewonderenswaardig zijn de prestaties van de jongeren, die zo naturel acteren dat het in eerste in stantie lijkt alsof de film een docu mentaire is. Oordeel: vier sterren. Arranged (Diane Crespo): Over twee jonge leraressen aan een mul ticulturele school in Brooklyn. De een is moslima, de ander ortho dox Joods. Beiden verzetten zich tegen het uithuwelijken binnen hun verschillende culturen. Char mante feelgood movie, die toch boeiender was geweest als de an gel er niet was uitgehaald. Oordeel: drie sterren. De PZC belicht deze week dagelijks een van de juryleden van de Film Literatuur-competitie. Vandaag: au teur Christine Otten. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Ze is geen onbekende op het festival. Christine Otten presenteerde in 2005 en 2006 de talkshows tijdens Film by the Sea. Vorig jaar nam het schrijfwerk haar te zeer in beslag, maar dit jaar ging ze graag in op de uitnodiging jurylid te worden. „Dit is heel an ders dan presenteren Nu hoef ik niet echt te werken, maar mag ik onbevangen naar films kijken." Film speelt een belangrijke rol in haar leven. Ze kijkt ze zo min mo gelijk 'technisch', als schrijfster. „Dat heb ik wel bij het lezen van andere boeken, maar bij films heb ik daar geen moeite mee. Het is juist zo fijn dat het een heel ande re kunstvorm is dan ik zelf beoe fen. Ik kijk gewoon, laat het gebeu ren." Een goede film prikkelt, doet iets met de kijker. „Een film moet je ra ken, emoties oproepen. Dat is de eerste vereiste. Daarnaast vind ik het prettig als het iets geheimzin nigs houdt, dat niet alles je op een presenteerblaadje wordt aangebo den, want dat is geestdodend. Je verbeelding moet op gang worden gebracht." Leo Hannewijk van Film by the Sea heeft zich sterk gemaakt voor de verfilming van Ottens roman De laatste dichters (2004), over de militante Afro-Amerikaanse dich- Christine Otten tersgroep The Last Poets. Het is er nier van gekomen. „Die film zou eigenlijk in Amerika moeten woi - den gemaakt, door iemand die het aandurft. Zoals Spike Lee", zegL Oi- ten. „Misschien moet ik hem maar toch eens benaderen." Wel komt er volgend jaar een to neelversie van het boek, door thea- 'Het is juist zo fijn dat film een heel andere kunstvorm is dan ik zelf beoefen' tergroep MC. „Dat vind ik fantas tisch. Ik ben erbij betrokken, want ik schrijf de partituur, heb meege praat in de casting en als ze het echt gaan maken, ben ik er één dag in de week bij, als een soort klankbord. Maar net als bij een ver filming moet je het als schrijver ook los kunen laten. Het is vooral belangrijk dat je in zee gaat met mensen die je vertrouwt." 12-21 September AGENDA OP PAD Kermis Temeuzen, Markt en Stadhuisplein. Lanoye Tom Lanoye, dichter, performer, satiricus, acteur, scenarist en verhalenschrijver, treedt op. Terneuzen, Porgy en Bess, 20.15 uur. Startdienst schooljaar De protestants-christelijke basisscholen op Schouwen-Duiveland beginnen het schooljaar met een gezamenlijke dienst. Zierikzee, Nieuwe Kerk, 19.00 uur. Wijngaard De Druivengaerde Kijken, proeven en goed toeven. Wissenkerke, Dorpsdijk 2a, 13.00-17.00 uur. Kerkbezichtiging Powerpointpresentatie over de ontstaans geschiedenis van de kerk en rondleiding. Tholen, grote- of onze lieve vrouwe kerk, 13.30-17.00 uur. Excursie door Prunje Staatsbosbeheer houdt een excursie door de Prunje, onderdeel van Plan Ture luur aan de zuidzijde van Schouwen. Laar zen zijn noodzakelijk en een verrekijker is handig om mee te nemen. Opgeven bij de VW Haamstede of via 0900 2020233. Serooskerke (S), boerderij aan eind van de Prunjeweg, 13.30 uur. Knuffelen Kinderboerderij de Klepperhoeve in Mid delburg houdt op woensdag 17 septem ber een knuffelmiddag. Kinderen kunnen konijnen en jonge cavia's knuffelen, maar mogen ook ondei begeleiding de geiten, varkens en de pony aaien. Middelburg, Klepperhoeve, 13.30-15.00 uur. Diavoorstelling In de kelder van Slot Haamstede is een diavoorstelling over de historie en de na tuur van het slot en de omgeving. Aanslui tend een toelichting in de Ridderzaal. Re serveren via VW Schouwen-Duiveland, of via 0900-2020233. Burgh-Haamstede, ingang toegangshek t.o. hotel Bom, 11.30 uur. Schapenpark Rondleiding langs de 44 verschillende schapenrassen. Met huifkartocht door na tuurgebied Het voorland van Nummer Een. Hoofdplaat, Westlangeweg 16, 14.00 uur. Fietsexcursies Onder leiding van een gids rondom Kam perland en Wissenkerke. De tocht is onge veer vijftien kilometer. Wissenkerke, molen, Ooststraat 28, 13.30 uur. Wandelen Recreatief wandel in Vlissingen en omge ving. Inschrijven niet noodzakelijk. Vlissingen, welzijnscentrum, Adriaen Coor- telaan 1, 9.00 uur. Toren Beklimming van de Sint Lievens Monstert oren, ook wel Dikke: Toren genoemd. Wie de moeite neemt 281 treden omhoog te gaan heeft een schitterend uitzicht over Zierikzee en wijde omgeving. Bij slecht weer is er geen beklimming mogelijk. Voor informatie 06-21473476. Zierikzee, Balie 1, 12.00-16.00 uur. Glasblazen Demonstratie van ambachtelijk glasbla zen Breskens, Art en Glass Studio, 14.00-16.00 uur. Zeeuws Planetarium Wisselende 3D voorstellingen om 14.00, 16.00 en 19.30 uur; Kamperland, Haven 5. www.zeeuwsplanetarium.nl MUZIEK Jazz by the sea Optreden van Jay Jay's Border Jazzmen. Zoutelande, Muziektent, 20.00-23.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Wall-E: 13.45 en 16.00 uur; Get Smart: 20.00 uur; StarWars: 13.45 uur; Wanted: 20.00 uur; Hoe over leef ik mezelf: 13.45 uur; De brief voor de koning: 16.00 uur; The Superhero Mo vie: 16.00 uur; Batman: 20.00 uur; Kung Fu Panda: 13.45 uur; Mamma Mia: 16.00 en 20.00 uur. GOES 't Beest, Be Kind Rewind: 20.30 uur. Merral, Bangkok Dangerous: 20.15 uur; Mamma Mia: 20.00 uur; Meet Dave: 20.00 uur; Wall-E: 16.30 uur; Wanted: 16.00 en 20.15 uur; De brief voor de ko ning: 14.00 uur; Kung Fu Panda: 14.15 en 16.15 uur; Snuf de hond: 16.45 uur; Star Wars: 14.00 uur; Wall-E: 13.45 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Snuf de hond: 14.00 uur; Happy go lucky: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Nim's Eiland: 15.00 uur. VLISSINGEN CineCity, Filmfestival vrijdag 12 t/m zon dag 21 september. ZIERIKZEE FiZi, Hoe overleef ik mezelf: 14.00 uu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71