Zeeland PZCI25 Tarief tweede auto fors hoger iopItoys pot Pot is terug! Besluit Sixty Two over 3 weken WALCHEREN 36 en 37 31 Luchtmacht oefent op vliegveld Midden-Zeeland Afvalstoffenheffing voor veel Middelburgse huishoudens omhoog. www.vissertoys.nl Morgen in deze krant: de Pot Interieur special Zwemles Vissers durven weer voorzichtig vooruit te kijken ding op inzet in uitzendgebieden. De lucht macht traint in 'het ophalen van eigen eenhe den achter vijandelijke linies'. F16-jachtvlieg- tuigen bieden ondersteuning aan de helikop ters. Nadat de 'zwaargewonde' persoon na een paar minuten acteerwerk in een tweede helikopter weggevoerd is, gebeurt er iets on verwachts. Er komt een kleine rouwstoet voor bij, tot grote verbazing van een handjevol toe- Knie- en heupstraat in Terneuzen is tien jaar open Tip? redwalch@pzc.nl schouwers. Wat even op een iets te ver door gevoerd schouwspel lijkt, blijkt niet tot de oe fening te behoren. Vandaag en volgende week dinsdag wordt er nog geoefend boven Walcheren, in het gebied ten zuiden van het Veerse Meer. Donderdag oefent de luchtmacht boven Zeeuws-Vlaande- ren. foto Ruben Oreel Woensdag 17 september 2008 ten door grondtroepen. Standaard kost in Af- ghaans oorlogsgebied. Nu betreft het nog een oefening op en boven vliegveld Midden-Zee land van de Koninlijke Luchtmacht, genaamd 'Recovery'. Zij oefenen een week lang met transport- en gevechtshelikopters boven Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen in samenwerking met landmachteenheden. Het dient als voorberei- door Thomas Minnaard ARNEMUIDEN - Een aantal Cougar-helikopters cirkelt in de lucht. Met een denderend geluid landt er een wat groter toestel op het gras. Zo'n twintig mensen van 'eigen eenheid' vluchten de Chinook in, die speciaal voor transport bedoeld is. Er klinken schoten en er raakt iemand 'zwaargewond'. Een auto rijdt met hoge snelheid weg en wordt flink bescho- door Theo Ciele MIDDELBURG - Binnenstadbewo ners moeten in Middelburg vol gend jaar fors meer betalen voor een parkeervergunning voor een tweede auto. Zo'n vergunning kostte dit jaar 110,40 euro. Het college van burge meester en wethouders stelt voor dat met ruim 70 procent te verho gen tot 189,60 euro per jaar. Het tarief voor de eerste auto blijft nagenoeg gelijk: 56,40 euro en dat is nu nog 55,20 euro. Dit staat te lezen in het tarieven- voorstel 2009 dat aan de gemeente raad zal worden voorgelegd. Voor wie geen parkeervergunning heeft, en dus een kaartje uit de au tomaat moet halen, verdwijnt het goedkopere wintertarief In plaats van drie zijn er straks nog twee parkeerzones waar 1,80 of 1,40 eu ro per uur moet worden betaald, de bedragen die nu in de bestaan de zones 1 en 2 gelden. Een par keerbon wordt niet duurder en blijft 49 euro kosten. Het college heeft gekozen om voor de afvalstoffenheffing een ander systeem toe te passen. Voor som mige huishoudens levert dit een fi nancieel voordeel op, maar veel ge zinnen zullen een paar tientjes duurder uit zijn. Tot nu toe is de 140 liter rolcontai ner de maatstaf voor het basista rief van 225,15 euro. Wie voor een grote container van 240 liter heeft gekozen, betaalt dit jaar 273,08 eu ro. Volgend jaar wordt onderscheid ge maakt tussen één- en meerper- soonshuishoudens. Het éénper soonstarief wordt 225,15 euro, ge lijk aan het oude basisstarief Meer- persoonshuishoudens betalen in het voorstel van B en W 248 euro. Volgens de gemeente heeft nu nog geen tien procent van de huishou dens binnen de gemeente een gro te rolcontainer. Dus de meeste ge zinnen zijn volgend jaar bijna 23 euro meer kwijt. Daar staat tegen over dat ze de grotere container m Een parkeervergunning voor een tweede auto wordt volgend jaar fors duurder in Middelburg, als de gemeenteraad instemt met het voorstel van B en W. krijgen. Wie al een grote rolcontai ner heeft betaalt in 2009 25 euro minder. De invoering van het nieuwe sys teem heeft ook te maken met de komst van ondergrondse huisvuil- inzameling waardoor er geen rol containers meer nodig zijn. In een deel van de stad is hiermee een proef gedaan en de bedoeling is dat de ondergrondse inzameling wordt uitgebreid. Over het algemeen blijft de stij ging van de gemeentelijke heffin gen en rechten beperkt tot een in flatiecorrectie van 2,4 procent. Dat geldt bijvoorbeeld voor de onroe rend zaakbelasting en de honden belasting. Een aantal tarieven wordt niet verhoogd, zoals het rioolrecht, de bouwleges en de toe ristenbelasting. nUwuvieJL iiw in spae-dgoed. Speelgoed Visser Langekerkstraat 2-6 Goes tel. (0113) 21 65 57 bezoek onze website: MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg neemt pas een besluit over coffee shop Sixty Two als hij alle stukken heeft. Hij verwacht dat dat nog twee tot drie weken kan duren. Vrijdag betrapte de politie twee Duitsers van 16 en 15 jaar die bij de coffeeshop softdrugs hadden ge kocht. Volgens de gedoogregels is verkoop aan minderjarigen niet toegestaan. Onderzocht wordt of ze echt softdrugs hebben gekocht. pagina 26: coffeeshop Sixty Two 1 Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. T: 0115-562010 1: www.pot.nl interieur axel Tip? redactie@pzc.nl Leren zwemmen is in een water provincie als Zeeland onontbeer lijk. Vandaar dat veel zwemba den bijvoorbeeld peuterzwem- men aanbieden. Als de peuters eenmaal kleuters zijn, begint het echte werk: duiken, onder water zwemmen en zelfs met kleren aan. In dat Kamperlandse bad moesten de kleine waterratten onlangs op hun rug leren zwem men. Het was de bedoeling dat ze eerst een stukje gewoon zou den zwemmen en daarna op hun rug draaiden. Eén jongetje had de opdracht blijkbaar niet goed begrepen. „Op je rug!", riep zijn moeder vanaf de kant. Haar zoon kijk niet-begrijpend. „Op je rikke!" Tóen snapte hij het.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61