Binnenland 'Etnische afkomst van criminelen vastleggen' TOYOTA TC DE) >P \LS Volledige busdienst in Gouda Utrechtse pedofiel moet verhuizen Personeel vindt python in hotel Orgaandonaties nemen af U zit er niet aan vast' Minister: registratie achtergrond misdadiger geen probleem. Veroordeelde dient uit flat te vertrekken waar slachtoffer woont. Auris met gratis Full map navigatie Verso Dynamic Business: voordeel tot €4.000,- Avensis Business Pro: leer en navigatie gratis PZC Woensdag 17 september 2008 I 5 GOUDA - De Connexxionbussen in Gouda rijden vanaf morgen weer hun normale route. Dat heeft een woordvoerster van het bedrijf gis teren laten weten. Chauffeurs van het bedrijf besloten afgelopen weekeinde een deel van de wijk Oosterwei te mijden. Directe aanleiding was de bero ving van een busbestuurder, die onder bedreiging van een mes zijn wisselgeld moest afgeven. Connexxion en de gemeente ne men maatregelen om het busver voer in de stad veiliger te maken. Zo worden de bussen voorzien van camera's en kunnen buschauf feurs die zich onveilig voelen bege leiding krijgen. De chauffeurs zijn gisteren ingelicht en gaven aan weer de normale route te zullen rijden. Al eerder zouden in de wijk inci denten zijn geweest in de bussen. De beroving was de spreekwoorde lijke druppel voor de chauffeurs. Wanneer de camera's worden aan gebracht, is nog niet bekend. door Bart van Zoelen DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken vindt dat politie en justitie de etni sche achtergrond van misdadigers moeten gaan vastleggen. Nu is dat nog een groot taboe en officieel ge beurt het dan ook niet, omdat re gistratie van etniciteit stigmatise ring in de hand zou kunnen wer ken. Ten onrechte, vindt Ter Horst. „Het registreren wordt al tijd in een negatief daglicht gezet en dat is helemaal niet nodig." Ter Horst (PvdA) vindt dat de registra tie van aanduidingen als 'Marok kaans' of'Antilliaans' juist ten goe de kan komen aan de minderheids groepen, omdat het de oplossing van hun problemen dichterbij kan brengen of discriminatie aan het licht kan brengen. Registratie van afkomst ligt gevoe lig, doordat statistieken dan de sug gestie kunnen wekken dat met een allochtone achtergrond ook meteen de reden voor wangedrag of achterstand is genoemd. „Het moet wel nuttig zijn, en dat moet je ook kunnen aantonen", zegt Ter Horst daarover. Nu heeft de overheid in haar data banken alleen de nationaliteit of de geboorteplaats geregistreerd als kenmerk van verdachten of achter gestelde groepen. Alle oorspronke lijke Marokkanen, Turken, Antillia- nen, Surinamers en anderen die de Nederlandse nationaliteit heb ben, komen dus in de statistieken terecht als Nederlander. Dat geldt uiteraard ook voor de in Neder land geboren allochtonen van de tweede generatie. Het Sociaal en Cultureel Planbu reau onderzoekt momenteel 'nut en noodzaak van registratie op et- Minister Guusje ter Horst vindt dat de registratie van aanduidin gen als 'Marokkaans' of'Antilli aans' juist ten goede kan komen aan de minderheidsgroepen. niciteit' in opdracht van minister Ella Vogelaar van Integratie. Dat advies moet in december verschij nen. De Franse president Nicolas Sarko- zy deed twee jaar geleden als mi nister van Binnenlandse Zaken een vergelijkbaar voorstel. Dat bracht toen veel ophef teweeg. De registratie van etniciteit werd in Frankrijk meteen geassocieerd met de extreemrechtse politicus Jean-Marie Le Pen, die al lange tijd een verband had gelegd tussen im migratie en criminaliteit. Ter Horst heeft een broertje dood aan dit soort gevoeligheden. „In de jaren zeventig werkte ik als univer sitair onderzoeker op het gebied van psychologie een poosje voor de faculteit tandheelkunde en daarbij signaleerden we dat Turkse en Marokkaanse kinderen veel meer gaatjes hadden. Toen had den wij een vragenlijstje bedacht. Nou, dat mocht niet. Dat was dis criminatie, want te veel op één groep gericht. Dat is vreselijk, toch?" UTRECHT - Een 56-jarige veroordeel de pedofiel uit Utrecht moet weg uit de flat waar ook zijn slachtoffer tje woont. De rechtbank heeft dat gisteren besloten omdat de aanwe zigheid van de man in de huurflat voor een 'onwenselijke situatie' zorgt. Het feit dat de man is veroordeeld voor ontucht met een destijds vier jarig buurjongetje, is volgens de kantonrechter onvoldoende grond om de man te dwingen te verhui zen. Maar dat kan wel op basis van de onwenselijke situatie die is ont staan. De moeder van het jongetje is, sinds de man eind 2007 in de flat terugkeerde, twee keer vanwe ge de spanning in het ziekenhuis beland. De Utrechter moet binnen zeven dagen nadat de woning bouwvereniging hem een alterna tieve seniorenwoning aanbiedt, verhuizen. De man eiste een ver huiskostenvergoeding van 15.000 euro. De kantonrechter vindt dat hij recht heeft op de helft van de gebruikelijke regeling. Dat komt neer op iets meer dan 2500 euro. De rechter acht het niet bewezen dat man de familie lastigvalt, zoals woningcorporatie Bo-Ex beweert. Volgens de woningcorporatie valt Een veroordeelde pedofiel moet zijn flat in Utrecht verlaten. Daar woont ook zijn slachtoffer. Dat zorgt volgens de rechtbank voor een 'onwenselijke situatie'. MAASTRICHT - Personeel heeft maandagavond in de wc van een hotelkamer in Maastricht een py thon gevonden. In een aangrenzen de kamer hield de politie in dit ver band drie mannen en een vrouw uit Rome aan, die ook een wapen en verdovende middelen bij zich hadden. Dat liet de politie gisteren weten. Een hotelgaste had bij de receptie gemeld dat er een grote levende slang in de toiletpot van haar ka mer lag. Die bleek door het riool uit de beneden liggende kamer naar boven te zijn gekropen. Het personeel van het hotel vertrouw de het niet, nam poolshoogte en vond in de kamer beneden ruim dertig exotische beesten, waaron der slangen, gekko's, pijlgifkikkers, vuursalamanders, Madagascar boa's, vogelspinnen en een baby krokodil. De slang werd gevangen en alle dieren werden uit de kamer ge haald. de man het jongetje en diens ouders lastig sinds hij eind vorig jaar in zijn huurflat terugkwam. Zo' zou hij buiten staan wachten als het jongetje uit school komt en kijkt' hij vanaf het balkon als het ventje büiten speelt. De woning corporatie had de man al eerder een alternatieve woning aangebo den "Ih een seniorenflat, maar hij weigerde te verhuizen als zijn ver huiskosten niet werden vergoed. Naar aanleiding van de commotie in de wijk Overvecht over deze zaak riep burgemeester Aleid Wolf- sen van Utrecht minister Hirsch Ballin (Justitie) op de wet zodanig te wijzigen, dat veroordeelde pedo fielen niet mogen terugkeren naar hun oude omgeving. Wolfsen kreeg bijval van collega-burgemees ters in de grote steden. LEIDEN - Na een opleving vorig jaar is het aantal orgaandonaties na overlijden in Nederland teruggeval len op het niveau van de jaren daarvoor. In de eerste acht maanden van 2008 stonden 122 donoren na hun dood een of meer organen af. Dat is 35 donoren minder dan in de zelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit cijfers van de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS). Net als voorgaande jaren steeg de bereidheid om bij leven een nier af te staan. In de eerste acht maan den van 2008 ging het om 279 mensen. Dat waren er 59 (27 pro cent) meer dan het jaar daarvoor. De stichting denkt dat de afname van het aantal donaties het gevolg is van minder geschikte donoren. Ook heeft mogelijk een groeiend aantal nabestaanden toestemming geweigerd. Zij moeten een besluit nemen, als de overledene geen wilsbeschikking in het Donorregis- ter heeft laten opnemen. „Nabe staanden kiezen veelal voor 'nee', omdat dat veiliger is. Het moment waarop de keuze moet worden ge maakt, kort na het overlijden, is ook moeilijk en stressvol", aldus een woordvoerster van de NTS. Onder andere: Zaken doen bij Toyota is Top Deals scoren! AS vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5