25 ODERNE OR IEDEREI Zelfs de grootste modeminnaar wisselt niet elk seizoen van kapsel. Wie eenmaal een passende coupe heeft gevonden, houdt daar vaak krampachtig aan vast. Haarmode laat zich niet dicteren. Toch spelen trends wel degelijk een rol in de kapsglon. De grootste uitdaging komende winter: een coupe die op meerdere manieren te stylen is. door Ellen Klaasse Bob met variaties Liep je twintig jaar geleden met een boblijn rond en heb je die onlangs herontdekt? Dan ben je niet de enige. Het afgelopen jaar werd deze look massaal omarmd. De huidige boblijn kent veel variaties. Lan ge lokken in het gelaat en opgeknipte lijnen. De C-curve, die het haar mooi naar binnen laat vallen, is het belangrijkste kenmerk. foto: wella Landelijk leven Voor het komende herfst- en winterseizoen heeft de overkoepelende organisatie Gezamenlijke Neder landse Kappers (GNK) haarmode ontwikkeld pas send bij de huidige levensstijl. Het thema Country Club haakt volledig in op het verlangen naar een landelijk bestaan met veel romantiek. Daar past een weelderig krullende kapsel bij in een warme bruin tint. foto's: gnk Eén kapsel, twee stijlen Een ruig kapsel doet het goed in je vrije tijd, maar voor je werk in de city wil je klasse uitstralen. Eén coupe, twee stijlen. Het kan. Laat de kapper voor doen hoe het moet, zodat duidelijk wordt op welke wijze je gebruik maakt van hulpmiddelen, zoals een kleipasta voor de ruige look en de stijltang voor het klassieke kapsel. fotos:gnk Pluis of glans Kappers kondigen het nu al aan. Pluizig haar geïnspi reerd op de jaren zeventig. En dan ook maar gelijk in een nieuwe asblonde tint. Maar of de consument deze trend gaat oppakken, laat zich nog raden. Lang haar dat mooi valt met een diepe glans heeft nog steeds de voorkeur. Vooral jonge meiden laten hun lokken graag doorgroeien. Een conditioner geeft de glans. foto's keune Net uit bed Het creatieve team van B creative hair concept, een kapsalonketen waarvan iedere medewerker tevens eigenaar is, werkt veelvuldig achter de schermen van internationale modeshows. Zo vinden catwalk- impressies hun weg naar de kapsalon. Zoals het net-uit-bed kapsel a la Brigitte Bardot voorzien van een botgeknipte pony. De hit voor de blondine met lang haar. foto: b salon Vrouwelijk kort Lang haar en de boblijn mogen trendsettend zijn, maar dat wil niet zeggen dat het korte dameskapsel verbannen is. Kort geknipt haar vormt juist een mooi contrast met de vrouwelijke gezichtsvorm en dat kan uiterst/èmaie zijn. Voor iedere vrouw die durft. foto: b salon Subtiel kleuraccent Jarenlang wilden kappers zoveel mogelijk haarkleu ren in één coupe verwerken, maar grote contrasten zijn uit het modebeeld verdwenen. Meerdere kleu ren worden hoogstens toegepast voor een subtiel kleuraccent. foto: cosmo Herfstkleur Kopertinten vormen een mooie overgang van zo mer naar winter. Een fraaie haarkleur voor de vrouw die eens iets anders wil dan een bruintint, maar zich ook weer niet happy voelt bij blond of zwart. foto: hairmaxx ■Him Modische hippie De hippie uit de jaren zeventig moest niets hebben van de mode. Anno 2008 is de nonchalante hippielook juist de basis van veel modetrends. Voor wie kleurrijk en niet alledaags wil zijn. De Hengelose kapster Müfide Halaceli reis de met een heel team naar haar geboorteland Turkije om dat in een fotoserie te verbeelden. „Ik werk heel graag in mijn kapsalon, maar om mijn modegevoel te ventileren zet ik jaarlijks een eigen lijn neer." foto: müfide

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51