zz Om er lekker hip bij te lopen mag je komende winter flink overdrijven. Maar de kunst is om ook bescheiden te zijn. Unisex Musthaves Goud Punk verdrijven KUNST In onze hang naar authenticiteit is het ze gel bezig heel belangrijk te worden, zowel vervat in een zegelring als in de vorm van een hanger of bedel. Mannen komen er stoer mee voor de dag, vrouwen romantisch: het ze gel laat beide seksen schitteren. Ook letters laten iets van onze identiteit zien. Geslagen munten ho ren ook in dit rijtje thuis, foto pyrrha door Jolenta Weijers Absolute musthave voor komende winter: grote druppelvormige parel oorbellen met veel strass. Elegant en vrouwelijk, zelfs bij jeans. Ook onmis baar is de cuff. Letterlijk vertaald een manchet, en zo breed zijn de nieuwe armbanden ook wel. Breed, dik, stoer, opvallend: draag zo veel mogelijk bij elkaar, foto bulgari Coud is terug van weggeweest, en niet langer oubollig. En dan hebben we het over écht goud. De sieraden- branche spreekt zelfs van een ware 'goudkoorts' onder jongeren. Duur zaamheid en kwaliteit zijn weer be langrijk, vandaar. Hoe dan ook is de 'kleur' goud prominent aanwezig in het modebeeld, foto alexis dove Nu de jaren tachtig een revival door maken, doet ook punk weer volop mee. Plastic in felle, soms zelfs fluo rescerende kleuren is er op sieraden- gebied de belangrijkste uitingsvorm van. Mix and match deze accessoires met felgekleurde, bedrukte en folklo ristische kleding, en je rebelse uiter lijk is af. foto STYLEGUIDE Het kon niet uit blijven. Tassen en zonnebrillen zijn al groot, ge breide mutsen worden het nu ook, en jawel, de sie raden voor komende herfst en win ter laten zich evenmin over het hoofd zien. We dragen kralen zo groot als golfballen en schakelkettin gen waarmee je je fiets kunt vastleg gen. En is het iets minder groot? Dan dragen we er gewoon veel van. Maak echter niet de fout om je he le lijf vol te hangen met accessoires. Kies voor kettingen óf armbanden, maar niet allebei. Houd het stijlvol. Groot of veel: het zijn de uitings vormen van de twee dominante stij len van komende winter. Enerzijds is er de strenge, stijlvolle look die luxe uitstraalt, anderzijds de romantische, vintage look die zoekt naar authenti citeit. Denk aan de jetset, aan couture, aan de happy few van de jaren der tig, aan St. Tropez, aan sailor chic en coastal kitsch, om maar een paar ter men te noemen die trendwatchers aan deze stijl verbinden. De nadruk ligt op stijl, vorm en vakmanschap. Die komen terug als knopen en grof vlechtwerk, bijvoorbeeld in een bo venmaatse schakelarmband, voor haar én voor hem. Helder wit, diep zwart en kleuren uit de fifties wor den opgehaald met gouden accenten. Grote kettingen en zware oorbellen horen er ook bij. Een absolute must have is een wit parelcollier met een hanger met een grote transparante steen midden tussen talloze kleine 'diamantjes'. Datzelfde parelcollier past trou wens ook in de romantische stijl, die verder valt te omschrijven als Victo riaans, antiek, dromerig, vintage, au thentiek en een tikje kitsch. Deze stijl is supervrouwelijk, met hier en daar een hang naar de fifties, maar veelal naar langer vervlogen tijden. De poederachtige pastelkleuren voe ren je terug naar de jaren dertig en het negentiende-eeuwse fin de siècle. De sieraden zijn niet groot, maar het zijn er veel. Kettingen draag je bij elkaar, in laagjes van ver schillende materialen en lengtes. Armbanden zijn versierd met talloze kralen, bedeltjes, munten, cameeën, beschermengeltjes en zegels. Hij toont zijn romantische inborst met een hanger in de vorm van een slag tand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49