Opluchting alom aan het mannenfront. De tijd van de -excusez Ie mot- ballenknijpers en bouwvakkersdécolletés is voorbij. Nou ja, voor deze win ter althans. In de mode weet je het natuurlijk nooit. Maar, dit najaar is het in ieder geval allemaal lekker losjes en ontspannen. De broeken mogen weer een graadje losser om de billen en de jasjes hoe ven niet meer zo strak te zitten en smal gesneden te zijn. De kraag mag weer open, en vest en trui mogen best een beetje oversized zijn. De man ontspant zich deze winter in redelijk ruim vallende kledingstuk ken. Dat betekent echter niet een te rugkeer naar de afzakkende broeken trend en de trainings- en combat- broekenterreur. Nee, de stijl is com fortabel, maar altijd stijlvol en mo dieus. Nonchalant doch elegant, zul len we het maar noemen. Colberts en korte jasjes blijven ook dit seizoen een belangrijk onder deel van de mannengarderobe. Het mag alleen allemaal wat speelser. Niet zo strak-in-het-pak, maar lek ker losjes. In de schouders zit het al lemaal wat ruimer en ook de pas vorm is aanmerkelijk wijder dan vo rige seizoenen. Een groot voordeel daarvan is dat een beginnend bier buikje gemakkelijker verborgen kan worden. Het rechtvallende colbert wordt gecombineerd met een sportieve pantalon of een nette spijkerbroek (dus dit seizoen nauwelijks scheu ren, vlekken, tekeningen of andere decoraties). Eronder een mooi over hemd, dunne pullover of T-shirt. Een losjes omgeslagen gebreide sjaal maakt het helemaal af. Ziedaar dé mannenlook voor deze winter!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37