Inpassen vakantiepark taai gevecht duo toonde valse ID-kaarten Oprukkende stad Groengordel blijft nadrukkelijke wens gemeente en provincie. S PZC Woensdag 17 september 2008 2 7 0*% ZIERIKZEE - De stad Zierikzee rukt in hoog tempo op naar het de oude gebruikers van het land. Zoals bij de boerderij aan de middels gemeld en pionieren in de nieuwbouwwijk in wor- Havenkanaal. Waar eens de schapen en koeien in alle rust ston- Havenweg waar het uitzicht over (donker) grasland en polder ding. In Waterwijk komen naast reguliere woningen ook zoge den te grazen zijn nu de hijskranen en cementmolens actief, is ingeruild voor zicht op tuinen en sfeerlichten in huiskamers, noemde drijvende woningen die in een speciaal gegraven Op sommige plaatsen lijkt de vernieuwing ruw te botsen met De eerste bewoners van de nieuwe Waterwijk hebben zich in- gracht zullen liggen. foto Marijke Folkertsma. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Het wil maar niet lukken de vakantieparken Den Os- se en Zeeland Village bij Scharen- dijke landschappelijk in te passen. De provincie heeft de landinrich tingscommissie van de plicht om te ijveren voor een groengordel rond genoemde parken ontheven, maar is niet van plan zelf de strijd op te geven. „Landschappelijke in passing blijft een nadrukkelijke wens van gemeente Schou wen-Duiveland en de provincie Zeeland", zegt Jeroen de Maat van de afdeling ruimte, milieu en wa ter van de provincie. De strijd om een groengordel rond vakantieparken Den Osse en Zee land Village speelt al tientallen ja ren. De toenmalige gemeente Mid- denschouwen worstelde ermee, rechtsopvolger gemeente Schou- wen-Duiveland beet er haar tan den op stuk en ook de landinrich tingscommissie Schouwen-Oost kreeg het niet voor elkaar. Landschappelijk inpassing is in dit geval geen van bovenaf door het rijk opgelegde plicht meer. Na de vaststelling van het Raamplan voor voor herinrichting van Schou- wen-Oost is op rijksniveau beslo ten in dit geval landschappelijke in passing als rijksdoel te laten verval len. Dat heeft de landinrichtings commissie er echter niet van weer houden om alles op alles te zetten om de gewenste groene gordel rond de parken te realiseren. Uiteindelijk besloot de landinrich tingscommissie januari dit jaar ver dere pogingen te staken. Voor wat Strijd om landschappelijke inpas sing van vakantieparken Den Os- se en Zeeland Village bij Scharen- dijke sleept zich voort. De provin cie blijft er voor vechten. betreft vakantiepark den Osse stelt de landinrichtingscommissie dat het vakantiepark anno 2008 min der als storend wordt ervaren dan eerder. Een constatering die de pro vincie voor kennisgeving aan neemt. Om vakantiepark Zeeland Village landschappelijk in te kunnen pas sen is een strook van circa 20 me ter nodig. Het is de landinrichtings commissie tot op heden echter niet gelukt die grond te verwer ven. Volgens De Maat zijn er mo menteel geen mogelijkheden grondeigenaren tot verkoop te dwingen. „Maar nogmaals, die landschappelijke inpassing blijft wel een nadrukkelijke wens." Er is nog een laatste mogelijkheid om in ieder geval Zeeland Village groen in te pakken. De eigenaar van het aangrenzende landbouw- perceel heft plannen voor aanleg van landgoederen op zijn grond. De landinrichtingscommissie vraagt de provincie dat initiatief te steunen. Zover wil de provincie voorlopig echter niet gaan. De aanvraag is momenteel in behandeling bij de gemeente Schouwen-Duiveland. Pas als die groen licht heeft gege ven voor genoemd landgoederen- plan wil de provincie zich er over buigen. hem slaagde die ene Duitse jongen er dus ook in de politie te bedot ten. Dat laatste klopt niet, aldus Don. Volgens hem toonde de zestienjari ge zijn eigen ID-kaart en liet de een jaar jongere vriend een soort 'Ik zit niet te wachten op minderjarige klanten. Daar moet ik 't niet van hebben' klantenkaart zien. „Maar wel een kaart van hemzelf." Groenenberg stelt dat de rechter destijds reeds de eigenaar van Six ty Two waarschuwde dat de ver koop van softdrugs in principe ver boden is. Het wordt alleen onder zeer bijzondere omstandigheden gedoogd. En het is aan de verko per om ervoor te zorgen dat de ge doogregels niet worden overtre den, citeert de jurist een uitspraak van de Middelburgse bestuursrech ter. Daarmee geeft de rechter duidelijk aan dat geen enkele overtreding van de gedoogregels door de vin gers kan worden gezien. Er kan geen beroep worden gedaan op overmacht waardoor het lot van Sixty Two lijkt bezegeld. Want de verkoop aan de twee jeugdige Duit sers vormde de vierde overtreding binnen vijf jaar. En de gemeente Middelburg hanteert de regel dat een shop voorgoed moet sluiten als er viermaal in een periode van vijf jaar de gedoogregels zijn over treden. De Kinkelder hoopt dat het niet zover komt. Met nadruk stelt hij dat hij 'echt alles in het werk heeft gesteld om overtredingen van de gedoogregels te voorkomen'. Hij wijst daarbij naar de vele camera's die in zijn zaak hangen, naar het personeel dat vaak tot vervelens toe de klanten controleert. Wat hem betreft heeft hij alles gedaan wat redelijkerwijs van hem ver wacht mag worden. Hij hoopt dan ook op begrip van de kant van de gemeente en justi tie. Niet alleen voor hemzelf maar ook voor zijn vijf personeelsleden. Drie daarvan werken al meer dan tien jaar voor hem. „Die hebben ook een gezin." Hij benadrukt ook dat hij hele maal niet zit te wachten op min derjarige klanten. „Daar moet ik het toch niet van hebben?" Sitis'i: Baanvelden as1» Postbus 88••/47a5/2H'*:Ruephen°*;E-mail: info@skidome.ril "TfcliWfjiteJaéB- 34 3134 www;Skidome;nl/.www.k(ddiesRidsklup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 109