Arbeidsintensief maar leuk werk Verbazing over verhoging huurprijs dorpshuizen Coffeeshopeigenaar: Leesplezier belangrijk Ramona en Cathy de Vos houden een open dag voor lingerie. MFC Zierikzee wil niet meewerken aan nieuwe huurovereenkomst. Barbershop in Nicolaaskerk Water- en windtocht gaat op herhaling Jutten langs strand bij Borrendamme Openbare verkoop peren op ring Burgh Big S geeft aftrap met houseparty Openluchtmaaltijd voor inwoners Renesse vv |r% *1 Lot van Sixty Two lijkt al vast te staan na vierde overtreding op rij. 26 Woensdag 17 september 2008 PZC S Ramona de Vos tussen enkele van haar eigen lingerieontwerpen. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman KERKWERVE - Ramona de Vos houdt zelf wel van lingerie met 'een kantje en een dingetje'. Heb je een beetje cup dan kom je in winkels echter al snel op saaie bh's - in standaardkleuren en -model len - uit. Dat het anders kan, is za terdag in Kerkwerve te zien. Ramo na en haar moeder Cathy houden aan de Kerkweg 34a Open Dag van de Lingerie. Ramona zelfheeft geen standaard maatje. „Huidskleur, zwart of wit - veel meer valt er dan niet te krij gen", weet ze uit ervaring. Met een diploma van de Haagse Mode- en Kledingacademie op zak en de vijf jaar durende coupeuseopleiding van moeder Cathy de Vos als ex traatje op haar cv, begon Ramona met Cup Zo een eigen bedrijfje. Aanvankelijk maakte ze alles, maar na een tijdje is ze zich exclusief gaan toeleggen op het maken van lingerie en badkleding op maat - aangevuld met feest- en bruidskle ding. „Dat is echt heel leuk om te doen", zegt ze over dat laatste. Zo maakte Ramona al vijf keer (waar onder de laatste drie jaar) de jurk van de Zierikzeese mosselprinses. „Het is geweldig om écht iets moois te kunnen maken voor mensen." Ook wat lingerie betreft zat Ramona de afgelopen jaren niet stil. Al twee keer leverde de Kerkwerfse, onder de naam Zorro, een lingeriecollectie aan Holty Lin- CHérie in Zierikzee. Hemdjes met cup, hipsters, slips en bh's - in mooie kleurtjes en met sierlijke vormen. „Ik vind het leuk om te door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De bibliotheek in Zie rikzee opent vanmiddag een Mak kelijk Lezen Plein. Dat gedeelte van de bieb wordt speciaal inge richt voor kinderen die moeite hebben met lezen. Ook de biblio theek in Tholen krijgt zo'n plein. Zo'n tien procent van de jeugd heeft moeite met lezen, vaak door dyslexie, concentratieproblemen of een taalachterstand. Zij vinden zen daardoor vaak niet leuk, trdoor ze op meerdere gebie- doen. Ik ben zelf ook wel heel erg van kantjes en dingetjes. Maar, daar heb ik me met die collectie wel in vergist: het kost enorm veel tijd." Rijk worden van haar linge rieontwerpen? „Dat zit er niet in. Maar je maakt mensen wel blij met lingerie op maat". Voor een zelfgemaakte bh betaal je al snel honderd euro, rekent Ramona voor. En dan brengt ze de dag ar beid die ze er in steekt maar voor een fractie in rekening. „Het is prij zig. Daar ben ik eerlijk in. Heb je een cup 75 B, en dat heeft de hele wereld, dan ga je lekker naar de winkel. Dat snap ik best." Op maat laten maken, is echter ideaal als je buiten de standaardmaten valt of als je iets speciaals in gedachten hebt. Dat haar ontwerpen worden gewaardeerd, bleek de afgelopen week tijdens Ramona's vakantie 'Ik vind het leuk om te doen. Ik ben zelf ook wel heel erg van kantjes en dingetjes' in Zuid-Frankrijk. Daar werd haar zelfgemaakte bikini van de waslijn gejat. Tijdens de Open Dag voor de Lin gerie is meer informatie te verkrij gen over het maatwerk van Ramo na. Naast lingerie en feestkleding legt ze zich op patroontekenen toe. Daarnaast geeft ze - met moe der Cathy (van de School voor Mo devormgeving) - informatie over de diverse workshops die het twee tal geeft: zoals lingerie en badmo- de maken en patroontekenen voor broeken. De open dag is van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Meer info www.cupenzo.nl. den een achterstand oplopen. De boeken in dit deel van de bieb zijn geselecteerd op bijvoorbeeld het lettertype en de lay-out. Medewer kers besteden extra aandacht aan de bezoekers. De bijeenkomst begint om 14 uur. Medewerkers geven uitleg en gede puteerde George van Heukelom verricht de officiële opening. Ver der verzorgt een groep van Kra mer Dance Masters uit Zierikzee een optreden. www.makkelijklezenplein.nl. door David Duijnmayer zierikzee - Het Multifunctioneel Centrum (MFC) in Zierikzee is verontwaardigd over de huurprijs die dorpshuizen volgend jaar moe ten gaan betalen. Vanaf 1 januari betaalt ieder dorpshuis 25 euro per vierkante meter per jaar. Nu ver schilt dat per dorpshuis. Het MFC schrijft in een brief aan de gemeen te 'zeer verbaasd' te zijn over de voorgenomen prijsstijging. Volgens MFC-secretaris Pieter de Groot hangt de verhoging welis waar al een tijd in de lucht, maar is de invoering per 1 januari 2009 toch onverwacht. „De gemeente heeft altijd gezegd dat verhoging van de tarieven gepaard zou gaan met het oprichten van een nieuwe stichting, die alle dorpshuizen gaat beheren. Maar er is op dit mo ment nog helemaal niks. Dat is buitengewoon vreemd." In de brief geeft het bestuur aan niet mee te werken aan een wijzi ging van de huurovereenkomst, zo lang onduidelijk is waar het extra geld vandaan moet komen. Het is volgens Jos Schlicher van de gemeente niet de bedoeling dat de hogere huurprijs per 1 januari sim pelweg doorberekend wordt aan de verenigingen die van de dorps huizen gebruikmaken. In plaats daarvan moeten de kosten terug verdiend worden door efficiënter te werken. Maar wat 'efficiënter werken' op dit moment concreet inhoudt, is volgens De Groot on duidelijk. Schlicher: „We gaan samen met de verschillende besturen kijken hoe we de kosten terug kunnen verdie nen. Het is duidelijk dat die nieu we huurovereenkomst er komt. Het exploiteren doe je als bestuur De dorpshuizen op Schou- wen-Duiveland moeten per 1 ja nuari 2009 meer huur betalen. Het bestuur van MFC Zierikzee gaat daar niet mee akkoord. van een dorpshuis vervolgens sa men met de gemeente." Het is uiteindelijk de bedoeling een overkoepelend bestuur op te richten die de exploitatie van alle vijftien dorpshuizen en de twee multifunctionele centra op Schou- wen-Duiveland voor zijn rekening neemt. „We zijn nu driftig op zoek naar geschikte mensen", zegt Schli cher. „We hebben alle besturen ge vraagd naar mogelijke kandida ten." De Groot: „Wij hebben als bestuur wel overwogen om in die nieuwe stichting te stappen, maar uiteinde lijk was er weinig animo. Het is toch een veeleisende functie. Als er een overkoepelend bestuur komt, stoppen wij ermee." De dorpshuizen zijn het eigen dom van woningbouwvereniging Zeeuwland. De gemeente huurt de gebouwen van Zeeuwland en verhuurt ze vervolgens aan de ver schillende stichtingen die de dorps huizen beheren. In een aantal ge vallen verhuurt de gemeente di rect aan de eindgebruikers. brouwershaven - Barbershop- koor Sea Sound Singers treedt za terdag 20 september op in de Nico laaskerk in Brouwershaven. Bar bershop vindt zijn oorsprong in een mix van ontwikkelingen die zich hebben afgespeeld van 1800 tot 1940 op diverse fronten. Het be treft is vierstemmige zang zonder muzikale begeleiding. Het concert in de Nicolaaskerk begint om 20.00 uur. burch-haamstede - Op initiatief van de wandelafdeling van sport vereniging DFS wordt zaterdag 20 september voor de tweede achter eenvolgende keer de water- en windwandeltocht gehouden. De routes (5,10, 20 of 30 km) voe ren door bos en duin. De wande laars starten om 09.00 uur vanaf de kantine van DFS aan de Leliën- daleweg in Burgh-Haamstede. zierikzee - Het strandje bij Borren damme is zaterdag 20 september het toneel van een speurtocht naar schelpen, botjes en andere za ken. Op initiatief van het Consulent schap Zeeland van het Instiuut voor Natuurstudie (IVN) wordt daar die dag georganiseerd gejut en wel van 14.00 tot 16.00 uur. Wie meer wil weten kan bellen: 0113-211675. burch - In 1874 zijn de perenbo men op de kerkring van Burgh aangeplant. Sindsdien wordt jaar lijks een openbare perenverkoop gehouden. Destijds om de gemeen telijke kas te spekken. Nu bepaalt de Stichting Burghse Dag een wis selend goed doel. De veiling, met veilingmeester Henk van Felius, wordt zaterdag op de Burghse Ring gehouden. Vanaf 9.30 uur. burch-haamstede - Jongerencen trum Big S gaat zaterdag 20 sep tember welgemoed het nieuwe sei zoen in met een houseparty. Lokale dj's Lugar (Sjoerd van den Hoek) en Goddasowl (Philippe Louzolo) zorgen samen met dj Le Kobois (Tim Kobois) uit Dor drecht voor muziek. Big S wordt voor de gelegenheid in zwart en wit gehuld. De zaal gaat open om 20.00 uur. renesse - Het grasveld rond de Ja- cobuskerk in Renesse wordt zater dag 20 september omgetoverd tot een culinaire tuin. Alle inwoners van de badplaats zijn uitgenodigd voor een maaltijd in de open lucht. Dit in navolging van de dorpsmaaltijd zoals die twee jaar geleden werd gehouden in het ka der van het 500-jarig bestaan van de Jacobuskerk. Dental Goes B.V. Wij werken aan 4.4 WH uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiegelstraat 56 ïf-; 4461 LN Goes j T+31 (0)113 231220 F +31 (0)113 250335 j www.excent.eu dentalgoes@excent.eu Helpende handen voor mooie tanden door Emile Calon middelburg - De overeenkomst met de vorige overtreding door de Middelburgse coffeeshop Sixty Two is zeer opvallend, zo vindt ju ridisch beleidsambtenaar Johan Groenenberg van de gemeente. Vo rig jaar verkocht de shop in de Sint Janstraat softdrugs aan een minderjarige jongen die de geboor tedatum op zijn ID-kaart had ver anderd. Daardoor leek het alsof die klant meerderjarig was. Vrij dag verkocht Sixty Two softdrugs aan twee minderjarige Duitse jon gens van vijftien en zestien jaar, zo werd deze week bekend. Eigenaar Giel de Kinkelder be zweert dat deze maal de schuld niet bij het personeel van de shop ligt. Volgens hem legitimeerden die twee jonge Duitsers zich met paspoorten van gelijklijkende oudere vrienden of familieleden waardoor het personeel dacht dat het te maken had met volwassen klanten. Toen die klanten naar bui ten gingen werden ze aangehou den door twee agenten. Volgens woordvoerder Alwin Don van de Zeeuwse politie hadden die bewuste agenten direct het sterke vermoeden dat die twee minderjarig waren. Bij controle zou één van die twee zijn echte ID-kaart hebben laten zien. De ander zou de kaart van zijn oudere broer hebben getoond, zo weet De Kinkelder. Volgens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 108