pot Oude kazerne Renesse is verkocht Zeeland PZC 25 Deelder Zierikzee Pot is terug! Geen buit bij dubbele inbraak Morgen in deze krant: de Pot interieur special Ondernemer Leo Hart is het niet eens met verkoopprocedure. SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 Zeeuwland pakt toekomst poppodium en muziekschool op. □2 lr% Jaarlijkse ontmoeting ondernemers dit jaar in gemeentehuis. Zwemles Pot Interieur. Nieuwendijk 89. Axel. T: 0115-562010 I: www.pot.nl 11 interieur axel door Martijn de Koning RENESSE - De voormalige brand weerkazerne van Renesse aan de Kromme Reke is door de gemeen te Schouwen-Duiveland verkocht aan de eigenaar van het pand er naast. De kazerne kwam vorig jaar leeg toen de brandweer verhuisde naar een nieuw gebouw aan de Hogezoom. Overigens is tegen de verkoop pro test aangetekend door onderne mer Leo Hart uit Renesse. Die maakte vorig jaar zijn interesse in het pand bij de gemeente kenbaar. Hij wilde het gebruiken als opslag ruimte. „Er is mij toen toegezegd dat als het pand in de verkoop zou komen, ik daarvan op de hoogte gesteld zou worden", geeft hij aan. Tot zijn verbazing hoorde hij niks meer, tot er vorige maand een briefin de bus viel met de medede ling dat het gebouw verkocht was aan de eigenaar van het naastgele gen pand Kromme Reke 8. 'Een voorkeursbehandeling', vindt Hart, die de gemeente per brief heeft gevraagd hoe hij had moeten handelen om wel een bod uit te kunnen brengen op het pand. Vissers durven weer voorzichtig vooruit te kijken Knie- en heupstraat in Terneuzen is tien jaar open Woensdag 17 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - Poppodium Brogum en de Zeeuwse Muziekschool in Zierikzee blijven op hun huidige stek. Woningcorporatie Zeeuwland in ventariseert de kosten die ge moeid zijn met het op orde breng en van de locaties aan respectieve lijk de Julianastraat en de Post- straat. Na het uiteenspatten van het Cultuurhuis, waarin beide mu- ziekvoorzieningen een plaatsje moesten krijgen, gloort er weer hoop. Zeeuwland voert nu ge sprekken over de wensen van bei de partijen en zet mogelijkheden en kosten van aan- en verbouw op een rij. Eind oktober wordt een to taalplaatje verwacht aan de hand waarvan Zeeuwland en gemeente Schouwen-Duiveland aan de on derhandelingstafel kunnen over bijvoorbeeld eigendom en beheer. Voorzitter Frans Kruijff van Brogum toont zich blij met de in tentie die er is om Brogum op de huidige plek te verbouwen. „Voor al omdat we onze eigen identiteit kunnen behouden." Om een groot scheepse uitbreiding van vierkante meters gaat het bij de vernieuwing van Brogum volgens Kruijff niet. Eerder om modernisering en een rigoureuze herschikking. De mu ziekschool groeit op de huidige plek uit z'n jasje. Vanuit de Cent reegedachte (cultuurplein in en om de Nieuwe Kerk) is het echter gewenst dat de muziekschool op de huidige stek blijft. Ook onder die intentie zet Zeeuwland de schouders. De woningcorporatie zet zich voor beide voorzieningen in in het kader van prestatieafspra ken die ze met de gemeente heeft gemaakt. In ruil voor de bereid heid van Zeeuwland om te investe ren in onrendabel maatschappelijk Zeeuwland zet de tanden in de aanpak van Brogum en muziek school. Met het uiteenspatten van het Cultuurhuis was de toe komst van beide zaken ongewis. onroerend goed biedt de gemeen te Zeeuwland mogelijkheden om verliezen te compenseren door te verdienen op grondaankoop. In plaats van dat de winst richting projectontwikkelaars vloeit, wordt die maatschappelijk geïnvesteerd. „Zo kun je samen mooie dingen tot stand brengen", aldus Zeeuw- landdirecteur Antoine de Ceuster. Voor zijn corporatie is het sowieso van belang het poppodium en de muziekschool in stand te houden. „Voor onze klanten, onze huur ders. En eventuele toekomstige in woners." Met aan- en verbouw is een maand of 9 tot 12 gemoeid. Hoe lang het gaat duren voor er de finitief overeenstemming met de gemeente is bereikt, is onbekend. JjJl VVilt- ZIERIKZEE - In de burgerzaal van het gemeentehuis, waar normaal Jack Asselbergs de scepter zwaait, oreert vrijdag 24 oktober Jules Deelder, de nachtburgemeester van Rotterdam. De 63-jarige dichter en discjockey is dan dagvoorzitter tijdens de jaar lijkse ondernemersbijeenkomst van de Juniorkamer Schou wen-Duiveland. „Deelder houdt een verhaal op maat. We gaan bin nenkort naar Rotterdam om hem te briefen", zegt mede-organisa tor Jeroen van 't Leven. Was vorig jaar het thema 'onderne men is topsport'; dit jaar is geko zen voor de kunst als inspiratie bron. Rond dit thema worden zes workshops gehouden. Volgens traditie reikt de Onderne merskring Schouwen-Duiveland op deze avond de Innovation Award uit aan het bedrijf dat het meest vernieuwend bezig is. De ge nomineerden voor de Award 2008 zijn Heijmans IBC Servicebouw in Burgh-Haamstede, Nuformer Digi tal Media in Zierikzee en Interieur Paauwe in Zonnemaire. BRUINISSE - Twee bedrijven aan de Jachthavenweg in Bruinisse kregen ongewenst bezoek van inbrekers. Dat moet zijn gebeurd tussen 18.00 uur maandagavond en 8.30 uur gisterochtend. Opvallend ge noeg is uit beide panden niets ge stolen. De onbekenden kwamen binnen door de deur te forceren. Bij één van de bedrijven was ook een raam ingeslagen. ■WWÊSnütlKKWWWfWTVt^ 'i I Tip? redactie@pzc.nl Leren zwemmen is in een water provincie als Zeeland onontbeer lijk. Vandaar dat veel zwemba den bijvoorbeeld peuterzwem- men aanbieden. Als de peuters eenmaal kleuters zijn, begint het echte werk: duiken, onder water zwemmen en zelfs met kleren aan. In dat Kamperlandse bad moesten de kleine waterratten onlangs op hun rug leren zwem men. Het was de bedoeling dat ze eerst een stukje gewoon zou den zwemmen en daarna op hun rug draaiden. Eén jongetje had de opdracht blijkbaar niet goed begrepen. „Op je rug!", riep zijn moeder vanaf de kant. Haar zoon kijk niet-begrijpend. „Op je rikke!" Tóen snapte hij het. Optreden van bands uit eigen regio in Brogum in 2005. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 107