Arrestaties in zaak heling topkunst Uitlating Boekestijn valt slecht Consument let meer op Providers blokkeren websites Werk jij in zorg of welzijn? Dan krijg je bij ons 4,1rente op je spaarrekening. Verdachten vast voor betrokkenheid bij roof uit Frans Hals Museum. Organisaties verwerpen kritiek van WD'er op ontwikkelingshulp. Hoogste bouwkraan van Europa op Zuidas Ga naar www.p33m.nl peem 6 Dinsdag 16 september 2008 PZC door Mare Brink en Ad Rijken DEN BOSCH - De Bossche zaken man Hans van Meesen (54) en twee medeverdachten worden ver dacht van betrokkenheid bij he ling van schilderijen die in 2002 zijn gestolen uit het Frans Hals Museum in Haarlem. Het hoofd publiekszaken van dat museum, Louis Pirenne, zegt dat niet te kunnen bevestigen, maar wel een uitnodiging te hebben ge kregen van de politie in Den Bosch om vandaag de persconfe rentie over de zaak bij te wonen. De politie wil vooruitlopend daar op nauwelijks iets naar buiten brengen. In 2002 werden vijf top stukken gestolen uit het Frans Hals Museum, onder meer een werk van )an Steen. De geschatte waarde van de gestolen schilde rijen was drie miljoen euro. Van Meesen is zaterdag bij een in val in zijn woning aangehouden. De medeverdachten, een 23-jarige nog thuiswonende zoon van de za kenman en een 69-jarige Bossche naar, werden elders aangehouden. Ook een Amsterdamse advocaat geldt als verdacht. Hij is niet aange houden. Bij de inval in de woning van Van Meesen werden diverse dure au to's, motoren (Harley Davidson) en schilderijen in beslag genomen. De verdenking van heling heeft geen betrekking op de auto's en motoren. Die zijn eigendom van Van Meesen. Volgens een woordvoerder van de politie zijn de bij hem aangetrof fen schilderijen evenmin afkom stig uit het Frans Hals Museum. Het gaat onder meer om een nep-Nachtwacht die in zijn keu ken hing. De woordvoerder wens te niet te vertellen of spullen van de 23-jarige zoon of 69-jarige Bos- De Bossche zakenman Van Mee sen wordt verdacht van betrok kenheid bij heling van vijf top stukken uit het Frans Hals Mu seum, onder meer een Jan Steen. schenaar in beslag zijn genomen en of daaruit een relatie met de schilderijenroof blijkt. De politie forceerde de toegang tot het terrein rond het huis met een bouwvoertuig. Drie sleepauto's na men spullen mee die de politie vandaag laat zien tijdens een pers conferentie. Hans van Meesen werd eerder ver oordeeld wegens afpersing en be dreiging van zakenpartners. Hij kreeg daar in 2004 van het ge rechtshof in Den Bosch vier jaar gevangenisstraf voor. Nadat hij vrij is gekomen heeft de zakenman zich gestort op de han del in onroerend goed en op pro jectontwikkeling in de recreatiesec tor. HILVERSUM - Steeds meer Nederlan ders gaan extra letten op hun por temonnee. Tweederde zegt zich zorgen te maken over de prijsstij gingen en meent de inflatie duide lijk te merken. Mochten de prijs stijgingen de komende tijd toene men, dan overweegt 17 procent te emigreren.Dat bleek gisteren uit een onderzoek van Motivaction onder 1232 mensen. Van de onder vraagden zegt 88 procent meer op de prijzen te gaan letten om het huishoudboekje op orde te hou den. Als er moet worden bezui nigd, gebeurt dat op kleding (49 procent), buiten de deur eten (45 procent) en vakanties (37 procent). DEN HAAG - Internetaanbieders gaan gezamenlijk proberen kinder porno te blokkeren. Ze zullen dat doen op basis van een zwarte lijst van te weren websites, die door een onafhankelijke stichting wordt opgesteld. De providers en de stichting nemen daarmee samen het werk over dat de overheid nu nog via het Korps Landelijke Poli tiediensten (KLPD) doet. Uit on derzoek in opdracht van het we tenschappelijk onderzoeksbureau (WODC) van zijn ministerie blijkt dat het KLPD helemaal niet be voegd is om websites met kinder pornografisch materiaal te laten blokkeren. De overeenkomst die het KLPD daarover met UPC, Scar let en Kliksafe had gesloten, is vol gens de onderzoekers niet rechts geldig. Minister Hirsch Ballin van Justitie past het beleid aan. De onderzoekers stellen ook dat de politie er vanuitgaat dat het blokkeren van kinderporno effec tief is, terwijl dat in geen enkel Eu ropees land is aangetoond.Voor pe dofielen die onderling materiaal uitwisselen, is het blokkeren ech ter minder effectief Het is volgens het onderzoek effectiever als inter netaanbieders zelf kinderporno weren dan dat het gebeurt op aan wijzing van de overheid. de schop te nemen. Nederland geeft nu 8 cent per verdiende euro uit aan hulp, wat de WD betreft moet dat 4,4 cent worden. Boven dien vindt hij dat niet meer geïn vesteerd moet worden in beter be stuur in Afrika. Het is ook onzin nig te dreigen met het intrekken van hulp aan slechte regeringen. Nederlandse hulporganisaties moe ten geen geld meer van de over heid krijgen. Investeer in de econo mie, stelt hij. Boekestijn wedt te veel op één paard, reageert Cordaid. Het be drijfsleven zal niet investeren in landen waar geen goede (in frastructuur is. De private sector werkt ook niet aan gezondheids zorg en humanitaire hulp, stelt de hulporganisatie. AMSTERDAM - WD-TWeede Kamer lid Arend Jan Boekestijn weet niet waar hij over praat. Ontwikkelings organisaties in Nederland krijgen al vijf jaar niet meer automatisch geld van de overheid. Daarom is er nu sprake van concurrentie bij do naties van burgers en wordt onno dig geld uitgegeven aan campag nes en spotjes. Boekestijn moet zijn huiswerk beter doen. Dat stelt directeur Jan van de Put te van Healthnet TPO in een reac tie op het plan van de WD om vanaf volgend jaar fors te snijden in de begroting van minister Bert Koenders (Ontwikkelingssamen werking). Zijn organisatie heeft voor projecten in Afghanistan tot 2010 circa 70 miljoen euro en dat geld komt van internationale orga nisaties als de Wereldbank, de Eu ropese Unie en de Verenigde Na ties. Van de Putte zei eerder al dat het beter zou zijn voor de Afgha- VVD-Kamerlid Boekestijn wedt te veel op één paard nen als het geld dat nu naar de mi litaire missie in Uruzgan gaat, ge bruikt wordt voor wederopbouw. Boekestijn lanceerde een plan om ontwikkelingssamenwerking op AMSTERDAM - Op de Zuidas in Amsterdam verhoging van een zendmast van KPN, liet de te- staat momenteel de hoogste bouwkraan van Eu- lecomaanbieder gisteren weten, ropa. Het gigantische exemplaar, met een bereik De zendmast is nu te laag vanwege de bouw van van maximaal 172 meter hoog, is ingezet voor de nieuwe hoge kantoorpanden aan de Zuidas. Hij wordt daarom opgehoogd van 72 meter tot 146 meter. Hierdoor hebben alle 120 schotels weer een goede ontvangst, aldus KPN. foto Koen van Weel/ANP Weet watje waard bént.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6