Zeeland 'Soms is de lucht online nog mooier' Coffeeshop Sixty Two weer betrapt Ecotank voor Raad van State M V RUNDERBIEFSTUK 1/2 KILO VERSE VARKENS 1/2 KILO SCHOUDERKARBONADE mo SHOARMAVLEES Brandweer niet vervolgd G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 851 TEL: 0113 - 220948 Zeegat.nl breidt aantal webcams op boulevard Vlissingen uit naar drie. Middelburgse coffeeshop hangt sluiting boven 't hoofd. vanaf B PZC Dinsdag 16 september 2008 25 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Na Boulevard Ban- kert, Evertsen en De Ruyter zou er eigenlijk nog eentje op de Nolle- dijk moeten komen. Het Roeiers- hoofd, natuurlijk. En de Oranjemo len, niet te vergeten. Oh en als we dan toch bezig zijn, graag ook een tje op de Timmerfabriek. Zeegat.nl laat bedenker Peter van Druenen grenzeloos dromen. Zes jaar geleden kwamen hij en zijn vrouw Karin na een bovenri- viers avontuur terug in Vlissingen. Op de boulevard. En dan kun je je familie en vrienden wel uitleggen dat je vanuit je huiskamer zó het zeegat inkijkt, Peter hing liever een webcam op. Zo kon iedereen meegenieten. Maar ja, zo'n camera trekt al gauw aandacht van de bu ren. Langzaam vloeide Zeegat.nl ook Vlissingen uit, naar overzeese familieleden. De januaristorm van twee jaar geleden bleek een digita le orkaan: een linkje op Geenstijl.nl bezorgde op één dag 280.000 unie ke bezoekers. „En dat terwijl Cri- sis.nl van het Rijk er maar 200.000 had", gniffelt Peter. „Die was na melijk al gecrasht." Dat zal bij Zeegat.nl niet zo snel ge beuren. De website verzendt maar twee beelden per seconde naar de server. „Zo is de site ook op oude Peter en Karin van Druenen, bedenkers van de Zeegat.nl, precies in de kijkrichting van hun webcam. foto Ruben Oreel gammele computers te ontvangen. Tijdens die storm kon je weliswaar een eitje bakken op de server en de site werd traag, maar bleef wél draaien. Het hoge bezoekersaantal was eenmalig, maar is hoog geble ven. Elke dag krijgen we zes- tot zevenduizend bezoekers." Dat zijn er dankzij de studenten van Karin steeds meer uit China. En de achterbuurman, die heeft er zelfs speciaal een beamer voor in huis gehaald, zodat ook hij einde lijk zeezicht heeft. Voorbijgangers die voor hun balkon met het mo bieltje in de hand staan te zwaaien naar het thuisfront, zijn al geen bij zonderheid meer. Zeegat.nl is een internethit. „Soms is de lucht onli ne dan mooier dan in het echt." DEN HAAG - Wemeldinger L. van der Laken vreest voor stankover last als opslagbedrijf Ecotank de opslag mag uitbreiden en 87.000 kubieke meter plantaardige olie(biodiesel) mag opslaan. Opslagbedrijf Ecotank kreeg van de gemeente Kapelle een milieu vergunning voor de uitbreiding van het bedrijf aan de Oostelijke Kanaal met een aantal silo's en tanks. Ecotank slaat naast oliën kunstmest en veevoer op. Van der Laken woont op 160 me ter van het bedrijf en vreest een herhaling van het verleden, toen hij veel stankoverlast van het be drijf had. Maar na goede afspraken met Ecotank ging het de laatste ja ren beter. Tot dat Van der Laken achter de uitbreidingsplannen kwam. De Wemeldinger tekende onmid dellijk bezwaar aan tegen de bouw vergunning en milieuvergunning. Een woordvoerder van Ecotank zei dat het bedrijf slechts maxi maal 2500 ton gewone diesel en ruim 80.000 kuub bio-diesel mag opslaan. Het zag er gisteren tijdens een spoedprocedure bij de Raad van State evenwel naar uit dat Van der Lakens bezwaren tegen de mi lieuvergunning weinig kans ma ken, omdat hij te laat zienswijzen bij de gemeente heeft ingediend. Alleen als de Raad van State oor deelt dat de gemeente in gebreke is gebleven is er nog hoop voor Van der Lakens bezwaren tegen de milieuoverlast. Uitspraak volgt over enkele weken. door Emile Calon MIDDELBURG - Coffeeshop Sixty Two in Middelburg hangt sluiting boven het hoofd. Vrijdag consta teerde de politie dat een perso neelslid van de shop aan de Sint Janstraat softdrugs had verkocht aan zowel een vijftienjarige als een zestienjarige Duitse toerist. Ver koop aan minderjarigen is een overtreding van de gedoogregels. Op grond van die regels moet een coffeeshop ook definitief gesloten worden als binnen enkele jaren er viermaal een overtreding wordt ge constateerd. Omdat het definitieve verslag van de politie over die drugsverkoop aan de beide minderjarigen giste ren nog niet op het Middelburgse stadskantoor was gearriveerd, kon juridisch beleidsambtenaar Johan Groenenberg nog geen antwoord geven op de vraag of de gemeente de shop zal sluiten. Groenenberg liet wel doorscheme ren dat sluiting in de lijn der ver wachtingen ligt als uit het verslag onomstotelijk blijkt dat het in dit geval om verkoop van softdrugs aan minderjarigen ging. „Het gaat dan immers om de vierde overtre ding." Als de gemeente beslist dat de shop definitief moet sluiten, kan eigenaar Giel de Kinkelder nog wel in beroep gaan tegen dat be sluit. Pas eind dit jaar is dan defini tief duidelijk of Sixty Two, net als Roxy in de Zandstraat, voorgoed gesloten wordt. De Kinkelder stelt dat de twee Duitsers zich legitimeerden met paspoorten van vrienden, waar door het leek dat ze al de volwas sen leeftijd hadden. „Ze hadden bewust paspoorten van oudere vrienden bij zich gestoken om hier hun inkopen te doen." Volgens de eigenaar van de coffees hop was het voor zijn medewer kers niet te zien dat de paspoorten van anderen waren. Hij hoopt dan ook dat de gemeente deze overtre ding met enige coulance behan delt. „Wij hebben gedaan wat we moesten doen. Wij konden toch niet weten dat ze allebei een pas poort van een vriend op zak had den." Als de gemeente ook Sixty Two sluit, kent Middelburg geen ge doogde coffeeshops meer. Inwo ners die behoefte hebben aan soft drugs moeten dan uitwijken naar de coffeeshops in Goes en Vlissin gen of op de zwarte markt hun in kopen doen. In het najaar van 2007 waren de beide Middelburgse coffeeshops ook enige tijd gesloten. TERNEUZEN - De brandweerlieden en duikers die betrokken waren bij het duikongeval in maart in het ka naal van Gent naar Terneuzen waarbij de Terneuzense brand weerman Wim Matthijssen het le ven liet, worden niet strafrechte lijk vervolgd. Het Openbaar Minis ter ziet af van stappen, omdat de betrokkenen geen strafbare feiten pleegden. Burgemeester Lonink van Terneuzen is er blij mee: „Het is goed voor de familie en de colle ga's van de omgekomen brand weerman dat er geen strafproces volgt." Hiermee is nog niet gezegd dat er geen fouten zijn gemaakt. Dat wordt nog onderzocht door de Arbeidsinspectie, de Inspectie voor Openbare Orde en Veiligheid en de Nationale Ongevallenraad. isoow- p-P'a' info op: ®¥erl§e reclames zfe m «Fe wmk&is www»mmro&*,sni ^mTatercfag9 GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames MADE OOSTERHOUT WAALWIJK SCHIJNDEL BREDA ROOSENDAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69