Zeeland Groep acht van de Staten-Generaal Speeltoestellen beklad 'Al sinds 1974 aan het lijntje gehouden' Ï»J« fCl sanidröme Hollandse Slijpservice breidt uit love city life Met de hele klas naar Den Haag om de Gouden Koets te zien. Rillandse jeugd wil skatebaan, maar krijgt nog een voetbalveld. Introductie Arrangement €49,- B PZC Dinsdag 16 september 2008 23 door Koen van Bommel GOES - Elf- en twaalfjarige politici. Daar zijn er niet veel van. Behalve deze week op de Prinses Bea trixschool in Goes. De klas vormt de 'Derde Kamer van de Sta ten-Generaal'. Een lesprogramma dat een initiatief is van de Eerste en Tweede Kamer. In een week tijd leren de leerlingen van alles over politiek, de Tweede Kamer, Prinsjesdag en hoe het er tijdens een debat aan toegaat. Zo worden de kinderen in drie par tijen verdeeld en moeten ze stellin gen verdedigen. Net als in het echt. En vandaag, op Prinsjesdag, gaan ze naar Den Haag. Ze hebben een plekje voor het Mauritshuis, met goed zicht op de Gouden Koets. Onderwijzeres Kirsa de Jon ge is enthousiast over het project. „De kinderen weten nog niet veel over politiek, het is dus goed om het op deze manier onder de aan dacht te brengen." De kinderen zelf vinden het ook leuk. Tijdens het debat staan ze voortdurend op om vragen te stel len, ze laten elkaar uitspreken en komen met goede argumenten. Maar door al dat gedebatteer was er geen tijd meer om iets te leren over Prinsjesdag. Nadine, een meis je uit groep acht: „We hebben wel even een filmpje gekeken. Als we de Gouden Koets maar kunnen zien!" Xanne heeft het debatteren al aardig onder de knie, ze verzint even wat argumenten om niet naar Prinsjesdag te gaan. „Het is er heel druk, je kunt er makkelijk mensen kwijtraken. En je kunt het ook gewoon op televisie zien. Maar het leukste is wel om er echt 'Je kunt het ook op televisie zien. Maar het leukste is wel om er echt naar toe te gaan' naar toe te gaan." Scholen in heel Nederland konden zich aanmel den voor het Derde Kamer-pro ject. Juf Kirsa: „Ik was twee jaar ge leden zelf op Prinsjesdag en ik zag daar allemaal schoolklassen. Het leek mij ontzettend leuk, dus ik heb mijn klas aangemeld. Toen kwam de aanbieding van dit les pakket en dat leek me wel toepas selijk." Naast lessen over politiek is er ook een wedstrijd. „De kinderen ma ken kans op een rondleiding door de Eerste en Tweede Kamer. Dat zit er vandaag natuurlijk niet in met al die drukte," aldus Kirsa. Deze week wordt er nog flink wat gedebatteerd in de klas. Elke dag wordt de beste stelling uitgekozen en op de laatste dag van het pro ject gaat de strijd tussen de beste ideeën van de hele week. Gisteren won de stelling 'meer lessen in de natuur.' Wie weet zitten de kinde ren van de Prinses Beatrixschool binnenkort buiten te rekenen. P>M \_M_J arpas www.arpas.sanidrome.nl Mortiereboulevard 7, Middelburg, (0118) 55 10 80 f.ïV. „V3KKT KAPELLE - De gemeente Kapelle roept mensen op naar de politie te gaan als ze weten wie speeltoestel len aan het Fluitekruid in Kapelle heeft beklad. Op één van de toe stellen stonden zelfs hakenkrui zen. Verder stonden er vervelende tek sten op gekalkt. 'Maar al waren het leuke teksten', schrijft wethouder Jon Herselman in een bericht aan de buurtbewoners, 'dan nog is het schandalig dat jongeren zo om gaan met openbaar materiaal.' Het speeltuintje in de wijk Overtie- ringe stond er nog maar twee we ken toen de toestellen werden be klad. Die zijn overigens alweer schoongemaakt door zes buurtkin deren. De gemeente denkt dat en kele bewoners gezien moeten heb ben dat de toestellen werden be klad en wil dat deze mensen con tact opnemen met de politie. door Luc Oggel RILLAND - In 1974 heeft Rilland voor het eerst om een skatebaan gevraagd bij de gemeente. Er is er nog steeds geen. „Rilland komt al tijd achteraan", zegt Els Geelhoed, de belangenbehartigster van de Ril landse jeugd bij de gemeente. B en W van Reimerswaal stelden de raad onlangs voor om het geld voor een skatevoorziening te her- bestemmen voor een pannaveld en de herinrichting van het trap veld in Rilland. Reden is dat vol gens het college in Rilland geen ge schikte locatie voor een skatebaan voorhanden is. Het had een ha merstuk moeten zijn, maar Geel hoed stak daar met een inspraak reactie een stokje voor. „In Rilland zijn al twee voetbalveldjes, dus wat moeten we er met nog één?" Ze is het een beetje beu dat Ril land in haar ogen altijd maar aan het lijntje wordt gehouden. „Er wordt al sinds 1974 om een skate baan gevraagd." Volgens Geelhoed is er best plek voor te vinden. „Maar dat kost geld. Er kan altijd van alles, maar niet voor de jeugd." Zij wil nu weer een plan uit de kast halen dat ze acht jaar geleden ook al eens heeft geop perd: Breng alle verenigingen bij el kaar op één locatie in het dorp. Het college wil, in plaats van een skatebaan, een pannaveld aanleg gen en het grote trapveld tussen de Hontestraat en de A. Buteijn- weg herinrichten, zodat zowel jon ge als oudere kinderen er naast el kaar kunnen spelen. Ook Krabben- dijke krijgt een pannaveld in plaats van een skatebaan, maar een locatie is nog niet gevonden. De Reimerswaalse raad heeft aan gegeven nog eens goed over de plannen te willen praten. GOES - De Hollandse Slijpservice in Goes, voorheen Passieux, heeft zijn werkterrein uitgebreid. Ope reerde het bedrijf tot voor kort in Goes en omstreken, nu zijn dertig servicepunten in het land geo pend om aan de stijgende vraag te kunnen voldoen. Volgens directeur Jeffrey Passieux weten door mond-tot-mondrecla- me steeds meer mensen het be drijf te vinden. Het succes is, zegt hij, te danken aan de bijzondere manier van slijpen. Dat gebeurt na melijk niet op steen, maar op zelf- geproduceerde slijpschijven die de wrijvingswarmte opnemen. Het geslepen materiaal hoeft daardoor niet met water te worden gekoeld, wat ten koste gaat van de hard heid. De Hollandse slijpservice wil komend voorjaar nog eens dertig servicepunten openen en het con cept uiteindelijk ook internatio naal neerzetten. VEV Op de Prinses Beatrixschool in Goes weten de leerlingen van groep 8 nu alles over Prinsjesdag. foto Dirk-Jan Gjeltema www.edencityhotels.com Van Maastricht tot Groningen en van Rotterdam tot Emmen, in het centrum van vele leuke steden staan onze eigentijdse Eden City Hotels. Met onze nieuwe visie 'Love City LifeJ willen we graag onze liefde voor het stadsleven met iedereen delen. Van toeristische attracties tot een bijzondere tentoonstelling, een onbekend hofje, een trendy café of opmerkelijke architectuur. Kom genieten met ons speciale Love City Life introductie-arrangement en ontvang ook nog eens io% korting. Alle tips staan ook in de exclusieve Eden CityGuide die je bij het inchecken krijgt. Kijk op www.edencityhotels.com voor de hotels, prijzen en voorwaarden. LOVE CITY Lift CITY HOTELS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67