Sport Tovaal wil eerst in de breedte groeien Spanning bij Open Amira Fathi verrast op schoolslag Padmos niet van start in de Kustmarathon Stormvogel eindigt op tiende plaats in het verenigingsklassement. Nieuwdorp rijdt sterk en wint wielerweekend Spelen in derde klasse voor aanvoerder Koen Spaas nieuwe ervaring. Nummer twee van 2006 en 2007 heeft te veel last van zijn hielen. Stefan Hage en Roy Gijsel zijn de grote winnaars. 36 Dinsdag 16 september 2008 pzc hank - Bij de laatste openwater- wedstrijd van dit seizoen in Hank vielen enkele Zeeuwen in de prij zen. Verassend was de zege van Amira Fathi (Stormvogel) bij de meisjes-jeugd op de 2000 meter schoolslag. Zij kon direct vanaf het begin mee gaan met de winnares bij de senio ren, Karin van Dijk. Alex Eversdijk (De Bruinvis) won het onderdeel bij de jongens-jeugd. Beste senior op de 2000 meter vrije slag was Charles Potin (Luctor) bij de man nen. Snelste Zeeuwse bij de vrou wen was Judith Stap (Stormvogel). Zij won de jeugdcategorie. Bij de onderdelen voor jongere zwemmers vierlen Priscilla Meer man, Nikita van den Ouden (bei den Luctor), Manon Kloosterman (Bevelanders) en Levy Kort (Stormvogel) in de prijzen. Meer man won de 1000 meter, Van den Ouden de 250 meter, Kort en Kloosterman behaalden de derde plaats op de 500 meter. De finalewedstrijd stond verder vooral in het teken van het uitrei ken van de prijzen van het lande lijk open watercircuit. Ook daarin deden de Zeeuwen voorin mee. Klassementsoverwinningen waren er voor Alex Eversdijk (jeugd schoolslag), Simon Edenburg, Ami ra Fathi (beiden junioren school slag), Priscilla Meerman (junioren vrije slag) en Marijke van Hoek (masters vrije slag 50+). Jaimy KtT.-t (jeugd schoolslag), Judith Stap (jeugd vrije slag), Romy Hoogendijk (junioren schoolslag), Marleen van der Borgt (schoolslag masters 25+) en Ingrid van Assche (masters school- en vrije slag 50+) kwamen tot tweede plaatsen. In het verenigingsklassement, dat over alle afstanden en categorieën wordt gerekend, is De Stormvogel met een tiende plaats de best geno teerde Zeeuwse ploeg. diegem/zemst - Nick Nieuwdorp uit Yerseke heeft het Vlaams Bra bant Wielerweekend voor junio ren gewonnen. Het weekend be stond uit twee klassieke wedstrij den en staat in België hoog aange schreven. Zaterdag werd de Curitas Classic gereden, een wedstrijd over heuvel achtig terrein over 125 km met start en finish in Diegem bij Brus sel. Hier legde Nieuwdorp de basis voor zijn eindklassering. Achter zijn landgenoot Wilco Kelderman finishte hij als tweede. Zijn ploeg genoot bij ZRTC Theo Middel kamp Nick van der Lijke (Middel burg) eindigde als achtste. Een dag later werd de Vlaams Bra bant Classic in Zemst-Laar verre den. Nieuwdorp werd opnieuw tweede en werd daardoor winnaar yap het eindklassement. Nick van deLLijke eindigde als derde in dit klassement. door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub To vaal duikelde eind vorig seizoen na een verblijf van twaalf jaar uit de tweede klasse. De Goesenaren eindigden als vierde van onderen, maar zagen af van het spelen van de nacompetitie. Daar lagen beslist kansen op een verlengd verblijf in de tweede klasse, maar het was duidelijk dat er dan weer een moei zaam seizoen zou volgen, waarin opnieuw moeilijk nieuwe spelers zouden kunnen worden ingepast. De club deed bewust een stap te rug, om de komende jaren in de breedte te groeien. Daarna wil To vaal opnieuw de stap hogerop wa gen. Koen Spaas beleefde zondag in de eerste competitiewedstrijd tegen Tilburg een hele nieuwe ervaring. De dertigjarige aanvoerder debu teerde in de loop van het seizoen 1995/1996 bij de senioren toen de Goesenaren voor het eerst op tweede klasseniveau acteerden en speelde derhalve zijn eerste duel op derde klasseniveau. Een succes was dat niet, maar Spaas ziet voldoende mogelijkhe den. „Zondag misten we in verge lijking met vorig seizoen, toen het ook al niet zo soepel draaide, een half team. Daardoor werden er veel fouten gemaakt en konden we aanvallend ook geen vuist ma ken." Hij hoopt dat Tovaal toch bo venin mee kan draaien. „We moe ten werken in de breedte, nieuwe jongens inpassen en die rustig Tovaal-coach Egon Ceeratz: 'De laatste twee seizoenen is het niveau duidelijk gedaald' mee laten draaien in de competi tie." Spaas is ondanks de eerste neder laag tevreden over de start van het seizoen. „Er is een aantal enthou siaste jongens bijgekomen. Die zie je wekelijks groeien en daar ver wacht ik op termijn veel van." Ook trainer Egon Geeratz blijft op timistisch, al beseft hij dat er nog veel moet gebeuren. „De opkomst op de training is hoog en iedereen wil werken." Dat ziet de oefen- meester ook als een eerste vereiste. Door de degradatie naar de derde klasse moet Tovaal het dit seizoen doen zonder de Zeeuwse derby tegen Oe- moemenoe (gestreepte shirts). archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Geeratz: „De laatste twee seizoe nen is het niveau duidelijk ge daald. De vaste lijnen ontbraken en soms speelden spelers te weinig in dienst van het team." Een aantal ervaren spelers keerde Tovaal deze zomer de rug toe. Francisco da Cruz Ferreira keerde na een seizoen terug naar zijn ge boorteland Portugal, maar komt wellicht op termijn terug naar Goes. Ook van Alex Vlieland, Arko Hoondert en Danker Rijk jr. wordt verwacht dat hun vertrek maar tij delijk is. Zij zwichtten voor de lok roep vanuit de ereklasse. Rijk speelt nu op het hoogste ni veau voor DSRC, terwijl Vlieland en Hoondert door REL zijn ge strikt. Zij brengen het aantal oud spelers van de Goese Rugbyclub Tovaal in Etten-Leur op vier, want ook Sjoerd Wartena en Jacco Kor- stanje zijn daar al enkele seizoe nen actief. Bij Tovaal begrijpen ze de (tijdelij ke) overstap van hun voormalige ploeggenoten. Koen Spaas: „Het is mooi om op het hoogste niveau te spelen en hun ervaring kan Tovaal over enkele jaren weer benutten." Nieuw talent heeft zich echter al weer aangediend bij Tovaal. Ar- noud Wouters is terug van een missie in den vreemde en ook Tho mas de Koster is toe aan zijn senio rendebuut. Daarnaast hebben Da vid Glerum, Ferde Best, Pim Ab- bink en de Engelsman Stephen Boyd in de oefenperiode laten zien uit te kunnen groeien tot goe de rugbyspelers. door Koen de Vries rockanje - Wim Padmos doet dit jaar niet mee aan de Zeeuwse Kust marathon. De nummer twee van de edities van 2006 en 2007 heeft te veel last van zijn hielen. Padmos (42) voerde de afgelopen weken zijn trainingsarbeid extra op omdat hij niet zoals in de twee voorgaande edities van de Kustma rathon in de laatste kilometers ver slagen wilde worden. De extra kilo meters bezorgden de inwoner van Rockanje echter pijnlijke hielen. „Ik kan anderhalf uur lekker lo pen, daarna krijg ik pijn in beide hielen. De botten beginnen te irri teren. Ik heb het advies gekregen om de Kustmarathon te laten schieten. Het kan ook niet anders, hoe graag ik ook wil." Padmos won twee weken geleden de halve marathon van Westen- schouwen en werd een week later tweede in de Kustloop. „Ook toen kreeg ik aan het einde last. Uitlopen ging eigenlijk al niet meer pijnvrij. De duurlopen heb ik daarom de laatste weken niet meer gedaan. En die heb ik juist nodig om in de Kustmarathon goed voor de dag te kunnen ko men." door Herman Heuvink WESTDORPE - Op het Finland-cir cuit in Westdorpe werd de tweede wedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap motorcross verre den. De grote winnaars waren Ste fan Hage uit Goes in de klasse MX 2 en Roy Gijsel uit Heikant in de categorie MX 1. Vooral de MX 2 - voorheen 125 cc - was sterk bezet. De 25 deelne mers aan de finale kwamen dan ook tot stand via twee series en een herkansing. De finale was er één vol spektakel. De kopgroep gaf elkaar geen meter toe. De start was voor Kevin van Houdt ge volgd door Twan van Liere en Ste fan Hage. Aan het eind van de ope ningsronde was het Hage, die als eerste voorbijkwam gevolgd door Erik Koote en Van Liere. Bij dit trio wist zich ook Jordi van de Wiele te voegen. In het verdere verloop van deze manche had Hage de overhand. De 16-jarige KTM-rijder sloeg alle aanvallen af en stoof over de fi nish. De strijd om de tweede plaats werd een prachtig duel tussen Koote uit Sommelsdijk en Jordi van de Wiele uit St.Jansteen. Het was uiteindelijk de Zeeuws-Vla ming die op deze plaats beslag leg de. De vierde plaats was voor Van Houdt die nog juist de iets slech-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62